Pláže v Ulcinjské rivijéře

Kde najdete nejhezčí pláže v Ulcinjské rivijéře.

3 zájezdů

Pláže v Ulcinjské rivijéře

Pláže v oblasti Ulcinjské rivijéry jsou vyhledávaným místem ke koupání, potápění, šnorchlování a k mnoha dalším sportovním aktivitám.

Pláž Valdanos

malá, zhruba jen 200 m dlouhá, útulná oblázková pláž se nachází v zátoce severně od Ulcinje. Turisté o ni příliš nevědí. V okolí krásná krajina s olivovníky a borovicemi. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Bašbuljuk Beach

velmi malá, necelých 50 m dlouhá, přírodní skalnatá a kamenitá pláž, nachází se v malé zátoce severně od Ulcinje. Turisté o ni příliš nevědí. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláže Liman a Liman II

dvě velmi malé, necelých 50 m dlouhé přírodní skalnaté a kamenité pláže v severní části města Ulcinj, nedaleko Starého města. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Mala Plaža

zhruba 350 m dlouhá, městská písečná pláž poblíž centra Ulcinje. Severní okraj pláže sousedí se Starým městem a minipřístavem Kaceme, který slouží jako přístav a kotviště pro malé osobní lodě.

Pláž Far Beach

betonová pláž s lehátky vytvořená jako umělý povrch na terasovitě upraveném skalnatém výběžku do moře, nedaleko centra Ulcinje. Vstup do vody po skalách nebo z betonových ploch. Není vhodné ke koupání pro rodiny s malými dětmi. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Ibiza

velmi malá, přírodní skalnatá, necelých 50 m dlouhá pláž na okraji borovicového háje, nedaleko pláže Far Beach. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv. Turisté o ni příliš nevědí.

Pláže Ladies Beach, FKK Ladies Beach

unikátní, velmi malá, necelých 50 m dlouhá, přírodní skalnatá pláž s betonovými terasami. Pláž je speciálně určená pouze pro ženy. Část pláže je nudistická a také pouze pro ženy. Místní voda má díky vysoké koncentraci síry léčivé účinky a díky tomu i charakteristickou sirnou vůni. Pláž je obklopena skalisky pokryté borovicovým hájem, který poskytuje soukromí. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláže Albatros, FKK Albatros

zhruba 200 m dlouhá, přírodní skalnatá pláž s betonovými terasami, obklopená borovicemi. Část pláže je nudistická. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv. Nedaleko začíná turistická stezka Long Beach Walk, po které dojdete podél pobřeží až na pevninský výběžek poblíž Velké pláže.

Pláž Velika plaža, FKK Velika Plaža Ada Bojana

Velká pláž, nazývána také Velká ulcinjská pláž nebo Velká písečná pláž. Někdy se jí přezdívá Ulcinjská Copacabana. Téměř 13 km dlouhá, široká a prostorná písečná pláž bez oblázků či kamínků a s pozvolným vstupem do moře je největší a nejnavštěvovanější pláží na černohorském pobřeží Jaderského moře. Je jednou z největších písečných pláží v Evropě a řadí se mezi známé světové pláže.
Velká pláž začíná zhruba 4 km jižně od centra města Ulcinj, bez přerušení pokračuje na jih až na konec pevninské části, a pak pokračuje dále na ostrově Bojana až téměř k albánským hranicím. Na ostrově Bojana je část pláže vyhrazena naturistům.
Písek na pláži je vulkanického původu, proto je tmavě šedý, jemný a měkký na dotek, je jemnější než obvyklý světlý písek. Je také bohatý na minerály, především na jód, při dlouhodobějším kontaktu má léčivé účinky. Pláž je vhodná i pro rodiny s velmi malými dětmi a neplavce. Vstup do moře je tak pozvolný, že i po několika desítkách metrů sahá voda sotva nad kolena. Pláž je čistá, udržovaná, s dobrým zázemím. Lze využít sprchy na pláži, pronajmout si lehátka a slunečníky. V letních měsících se na pláži a v blízkém okolí koná mnoho aktivit, lze využít bohatou nabídku vodních sportů i výletů. Občerstvení nabízí řada plážových barů, restaurací a taveren.

Azul Beach Resort Montenegro

19.října 4 dny Ultra all inclusive
4 967 / os.

Komplex ADA BOJANA

19.října 8 dní Plná penze
6 990 / os.

Komplex ADA BOJANA - Dotované pobyty 50+

19.října 8 dní Plná penze
6 990 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.kovotour.cz/google/map/data-provider/destination
Zobrazit mapu