Petrohrad - letecký eurovíkend

 
 
 
 
 
 
 
 
DateFrom:

DateTo:

TermID:

StationID:

TransportationTypeID:

TransportTypeID:

Persons:

infants:
StravaHotovo
Změnit
Počet osob
Hotovo
Změnit
Ubytování Změnit
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč právě sem

Hotel v širším okolí centra Petrohradu s velmi dobrou polohou k uvedenému programu.  

Poloha

Hotel *** je situován v širším okolí centra města Petrohradu s dostupností na místní hromadnou dopravu.

Vybavení a služby

Recepce, restaurace / jídelna, parkoviště, WiFi.

Ubytování

Příjemně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky; pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV. Možnost zajištění jednolůžkových pokojů.

Stravování

Snídaně formou bufetu. Za příplatek možnost dokoupení večeře v hotelu.

Program

1. den:

Odlet z Prahy do Petrohradu, transfer na ubytování. Organizační schůzka s průvodcem, představení časového harmonogramu zájezdu. Dle letového řádu možnost procházky s průvodcem v blízkém okolí hotelu, příp. individuální podvečerní procházka po Něvském prospektu - hlavní a nejrušnější ulice v Petrohradu. Nocleh.

2. den:

Celodenní prohlídka Petrohradu. Návštěva katedrály Sv. Izáka (nazývané též Isakijevský chrám), druhé nejvyšší pravoslavné katedrály na světě a jedné z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších památek Petrohradu. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz nabízející nezapomenutelné výhledy na historické centrum města. Prohlídka Palácového náměstí, které je obrazem ruské záliby ve velkoleposti. Zastávka u Alexandrova sloupu, jenž je připomínkou vítězství Ruské říše v Napoleonských válkách. V odpoledních hodinách prohlídka jedné z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě - Ermitáže, kde jsou ve více než 300 sálech umístěny miliony exponátů z celého světa včetně skvostných děl Rembranta, Rubense a dalších významných mistrů. V případě časových možností prohlídka komnat Zimního paláce s překrásnou rokokovou výzdobou. Mezi skvosty Zimního paláce patří zejména Malý a Velký trůnní sál, Vojenská galerie roku 1912 a Alexandrovský sál.

Přejezd ke křižníku Aurora, který v r. 1917 dal výstřely pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a zahájil tak Říjnovou revoluci. Pro zájemce možnost zajištění plavby lodí po petrohradských kanálech - Gribojedově kanále (kanál dlouhý 5 km s 21 mosty), dále po kanále řeky Mojky a řece Něvě, příp. možnost pěší procházky kolem Gribojedova kanálu. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani výlet do bývalého carského sídla Puškino - Carskoje Selo a prohlídka monumentálního Kateřinského paláce - bývalé rezidence ruských carů. Výstavba letního sídla začala v r. 1717 na popud manželky cara Petra Velikého Kateřiny I. Ruské. Rozsáhlá letní rezidence je obklopena parky, zahradami, také se zde nacházejí sochy a další pamětihodnosti. Součástí Kateřinského paláce je proslulá Jantarová komnata s úchvatnou replikou původní výzdoby. Možnost procházky v přilehlém rozsáhlém Alexandrovském parku. Návštěva Petropavlovské pevnosti na Zaječím ostrově v ústí řeky Něvy, jež tvoří základ historické části města a návštěva Chrámu Sv. Petra a Pavla, který je nejstarší kamennou dochovanou stavbou a místem posledního odpočinku mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné je zde umístěna hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka vyvražděné rodiny cara Mikuláše II. Chrám je bohatě vyzdoben, je pro něj charakteristická přes 120 m vysoká zvonice.

4. den:

Snídaně, individuální program. Fakultativně možnost výlet do Petrodvorců, nazývaných „ruské Versailles“, jež byly vybudovány dle vzoru sídla francouzských králů. Doporučujeme prohlídku nejen dechberoucích prostor zámku, fasády Velkého paláce s Trůnním sálem a paláce Monplaisir, ale také kolonády, bronzových soch a dekorativního uměleckého zpracování fontán. Součástí parku je obdivovaná Velká kaskáda, 64 fontán, 3 vodopády a 256 pozlacených soch.

Transfer na letiště, let z Petrohradu do Prahy.

Doplňující informace

Změna programu vyhrazena. Program může být též upraven dle aktuálního letových řádů. Zájezd je doprovázen česky / slovensky hovořícím delegátem, který podává výklad v autobusu a na lodi. Některé fakultativní výlety se konají jen v případě dostatečného počtu zájemců nebo naopak jsou kapacitně limitovány. Upozornění: místní průvodce a vstupy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu.

Poznámka

Minimální obsazenost zájezdu je 25 osob.

Vstupné není zahrnuto v základní ceně zájezdu, orientační výše vstupů bude klientům poskytnuta na vyžádání, příp. v pokynech k zájezdu.

Cena zahrnuje

letenku Praha - Petrohrad - Praha včetně leteckých poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v destinaci, 3x ubytování se snídaní, program poznávacího zájezdu, služby zástupce TRAVEL FAMILY

Volitelné doplatky

cestovní pojištění vč. storna: od 50 Kč/osoba/den
dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby
vstupy do památek a fakultativní výlety

Typové pokoje

Služby ubytování
Vybavení a služby:
Za příplatek:
Zobrazuji:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotogalerie