Dovolená Kovotour 2018 | Hotel Marietta - Dotované pobyty 50+ | Řecko, Kréta

Kovotour plus
Hotel Marietta - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorie
Řecko Hersonissos
Hotel Marietta - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

16.5 - 23.5.2019, 8 Dní (čt - čt) Dvoulůžkový pokoj s možností až dvou přistýlek Letecky All Inclusive
Odlet - LET 16. května 2019 00:00 - Praha 00:00 - Heraklion
Návrat - LET 23. května 2019 00:00 - Heraklion 00:00 - Praha
13.490 Kč
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

hotel Marietta leží v letovisku Hersonissos, vzdálen 16 km od letiště v Heraklionu. Obchody, bary a restaurace se nachází jen několik minut chůze od hotelu. Díky své výhodné poloze je hotel vhodný zvláště pro klienty, kteří nevyhledávají ruch turistických letovisek, ale preferují blízké nákupní a zábavní možnosti.

Vybavenost

recepce, restaurace, WiFi v lobby (zdarma), trezor na recepci (za poplatek), venkovní bazén, posezení s grilem, zahrada, parkoviště.

Ubytování

dvoulůžková studia či apartmány s možností až tří přistýlek, vlastní soc. zařízení, klimatizace (za poplatek), lednička, rychlovarná konvice, dětská postýlka (na vyžádání).

Stravování

ALL INCLUSIVE - snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů, místní nealkoholické a alkoholické nápoje vč. piva a vína. All Inclusive v časech 11:00 – 22:00 lze čerpat na baru - nealkoholické nápoje (káva, čaj) a alkoholické nápoje (místní pivo a víno, rakije, brandy, ouzo).

Pláž

písečná pláž se nachází 380 m od hotelu, plážový servis (za poplatek).

Sport a zábava

150 m od hotelu se nachází vodní park „Star Beach Water Park“. Další sportovní aktivity na pláži za poplatek.

Náš názor

klidný a vkusně zařízený typický řecký rodinný hotel obklopený zahradou s příjemným posezením. Hotel má výbornou dostupnost do města Hersonissos.

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7 all inclusive, letenka, výlet v destinaci, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)
Od 1. 1. 2018 je v Řecku zavedena povinná pobytová taxa, platí klient na místě po nástupu na ubytování. Orientační cena cca 1,5-5 EUR/pokoj/noc dle kategorizace hotelu.

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +7 990 Kč/týden, pobytová taxa na místě cca 1,5-5 EUR/pokoj/noc dle kategorizace hotelu. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Hersonissos

O letovisku

Hersonissos je velmi oblíbené a živé prázdninové letovisko, které se nachází cca 25 km od města
Heraklionu na východě Kréty. V současnosti patří mezi jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Krétě.
Hersonissos se může pochlubit několika různě velkými písčitými plážemi a nádherně průzračným
mořem. Místní promenáda s řadou obchůdku, taveren a restaurací láká k posezení a ochutnávkám
místní výborné kuchyně a znamenitého vína. V Hersonissosu se nachází vodní park Star Beach Water
Park, který poskytne dostatečnou zábavu malým i velkým. Milovníci historie zde mohou obdivovat
množství archeologických vykopávek z doby minojské. Hersonissos je ideální místo pro Vaši letní
dovolenou! Transfer z letiště trvá cca 30 min.

Kréta

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Popis destinace

Kréta je největším a nejrozmanitějším řeckým ostrovem. Je jako stvořena pro odpočinek a její jedinečnost
i půvab ocenili již antičtí bohové. Úžasné přírodní scenérie, tisíciletá historie, staré mythologické
příběhy zanechávají v duši pocit maximální kompatibility.
Kréta je kolébkou evropské civilizace. Ostrov je dodnes opředený mýty a tajemstvími dávné doby.
Stačí jen vzpomenout na nejvyššího boha Dia, krásnou Evropu či odvážného These a milující Ariadnu.
Z historických památek patří mezi nejznámější Minojské paláce Knossos, Gortys a Festos.
Milovníky přírodních krás potěší nejdelší soutěska Evropy Samaria, překrásná planina Lasiti s krápníkovou
jeskyní Dikti nebo proslulé pláže s narůžovělým korálovým pískem Elafonisi či kouzelná Laguna
Balos
. Výjimečně krásná je i pláž s palmovým hájem Vai. Díky členitým útesům s mnoha jeskyněmi
a bohaté podmořské fauně i floře si zde na své přijdou i vyznavači potápění. Ke Krétě patří i malý
ostrov Gavdos s velmi osobitým charakterem. Skalní útvar na Gavdos zvaný „Tripiti“ je nejjižnějším
bodem nejenom Kréty, nýbrž i celé Evropy.
Divoké pobřeží, křišťálově čisté moře, nádherné pláže lákají každoročně turisty z celého světa. Pestrobarevnost
ostrova si podmaní každého. Úrodné planiny, bohaté mořské vody plně zásobují krétskou
kuchyni, která je zdravá, lehká a velice chutná a je jedinečnou kombinací chutí a vůní. Olivy, fíky,
jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Tzatziki, souvlaki,
musaka, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades a salát choriatiko získávají na chuti
s jemnou pálenkou raki. Našince rozhodně potěší skvělé řecké pivo Mythos. Ve vnitrozemí Kréty
a na jižním pobřeží stále ještě naleznete malebné tradiční vesničky. Kréťané jsou velmi hrdí,nezávislí
a pohostinní lidé.
Kréta je nazývána šestým světadílem a navštívíte-li tento ostrov, zamilujete si jej. Naplňte zde i Vy své
představy o pohádkové dovolené...

Řecko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.


PLAVBA NA OSTROV SPINALONGA + Barbecue


autokarový, lodní výlet

Jeden z nejoblíbenějších výletů nás zavede na přilehlý ostrov Kalidonia-Spinalonga se stejnojmennou pevností z 16. století, postavenou v benátském stylu, jenž dominuje celému ostrovu a zabírá téměř celou jeho plochu. Tajemně zde působí stará turecká vesnice, jenž zde vyrostla v jejích zdech a v období 1903 – 1954 sloužila jako záchytná stanice pro malomocné z Kréty, od roku 1957 je však ostrov zcela neobydlený. Poté pokračujeme k ostrovu Kolokitha, kde pro Vás bude připraven oběd formou BBQ (v ceně výletu). Závěrečnou zastávkou je městečko Agios Nikolaos, považováno za nejhezčí na celém východním pobřeží kam se dopravíme autobusem. Městečko ve svahu nad zátokou Mirabello, známo svými plážemi, přístavem, a turistickými lákadly s bohatými možnostmi denní i noční zábavy. Vychutnejte si kávu v některé z místních kaváren podél břehů někdejšího sladkovodního jezera Vulismeni, kde se podle legendy koupala i bohyně Athéna.SOUTĚSKA SAMARIA - celodenní výlet


autokarový výlet

"Grand Canyon" Kréty, i tak se dá nazvat jedinečná soutěska Samaria. Projdete se nejdelší a snad i nejkrásnější soutěskou v Evropě. Začíná v samém srdci hor v nadmořské výšce 2352 m n. m. a sestupuje až do přímořského městečka Agia Roumeli. Přístupná je pouze v létě, kdy se z proudu řeky stává malý prostý potůček. Pokud bude mít štěstí, můžete spatřit i divokou krétskou kozu kri-kri.PALÁC KNOSSOS


autokarový výlet

Říká se, že kdo nenavštívil Knossos, nenavštívil Krétu. Největší palác minojské civilizace a zároveň místo, kde vznikla první evropská civilizace - tzv. Minojská kultura, leží necelé dva kilometry od hlavního města Heraklionu. Zhlédnete zde královský palác s jedinečně zdobenými komnatami, překrásné fresky, mramorová schodiště, trůnní sál desítky minojských amfor atd. Palác je ukryt na pahorku mezi olivovníky a dle mytologie byl sídlem krále Minoa, syna olympského boha Dia a krásné fénické princezny Evropy. Objevte i vy Minotaurův labyrint v Knossos.

GRAMVOUSA - ZÁTOKA BALOS


lodní výlet

Celodenní lodní výlet na divukrásný a neobydlený, dříve pirátský ostrov Gramvousa, kde si můžete vyjít nahoru na benátskou pevnost s překrásným výhledem do okolí, nebo se vykoupat v tyrkysových vodách krétského moře. Ostrov patří k nejkrásnějším místům a průzračná voda, kde můžete pozorovat podmořský svět, je ideální místo pro šnorchlování a potápění. V laguně Balos zakotvili při líbánkách jachtu i princezna Diana s princem Charlesem. Přesvědčte se i Vy o kráse této civilizací nedotčené zátoky, která patří k nejfotografovanějším místům na Krétě.KRÉTSKÝ VEČER


autokarový výlet

Víno, tanec, hudba, zpěv...zavítejte s námi na tradiční krétskou veselici s romantickým západem slunce, konzumací vína, pro děti je připraven džus. Po celou dobu večera nám k tanci a poslechu hraje původní krétská hudba a tanečníci v typických krétských krojích předvádějí své jedinečné umění. Budete si moci vyzkoušet kruhové i řadové tance včetně světoznámého sirtaki, který proslavil A. Quinn ve filmu Řek Zorba.AQUAPARK


autokarový výlet

Užijte si spousty legrace a zábavy v největším aquaparku na ostrově. Čeká na Vás 100 m dlouhá dráha, paralelní skluzavky, gigantické tobogány, triple twist, černá díra či adrenalinový "volný pád". Pro relaxaci je zde k dispozici bazén s vodním barem, líná řeka, jacuzzi a ostrůvek, na který se dostanete přes lanový most.ELAFONISSI


autokarový výlet

Pojeďte s námi na jihozápad Kréty, na jednu z nejkrásnějších pláží Libyjského moře. Cesta povede skrz krétské vnitrozemí západní části ostrova, divokou horskou krajinou plnou přírodních krás a malebných starobylých vesniček. Projedeme nejstarším tunelem ostrova nad soutěskou Topolia ve skalách. Dále se přesuneme na jih k Libyjskému moři, na klášter Chrysoskalitissa, klášter Zlatého schodu, vystavěný v kykladském stylu. Na pláži Elasinissi je možné se opalovat na narůžovělém písku, koupat se v blankytně modré vodě, nebo se můžete také přebrodit mělkou lagunou na blízký stejnojmenný ostrůvek.CHRISSI ISLAND


lodní výlet

Nezapomenutelná plavba lodí do jednoho z nejjižnějších bodů Evropy - Zlatého ostrova, který je také zvaný "Oslí Ostrov. 16 km od Leraptera se nachází jedinečný cedrový les, obklopen dunami se zářivě bílým pískem a neuvěřitelným mořem, hrajícím všemi tropickými barvami. Doplavíme se na ostrov, kde strávíme několik hodin relaxováním či procházkou po nekonečných plážích. Tento úžasný ukrytý ráj zůstane ve vzpomínkách každého návštěvníka.SANTORINI


autokarový, lodní výlet

Celodenní kombinovaný výlet k vulkanickému ostrovu v souostroví Kyklad, který je světoznámý havně díky svým malebným obydlím a romantickým západem slunce. Z města Rethymnon poplujeme rychlolodí na ostrov snů a zamilovaných. Připlujeme do přístavu Athinios. Odtud budeme autobusy pokračovat po krásách tohoto sopečného ostrova. Navštívíme město Ia, proslavené nejkrásnějším výhledem na kalderu - potopený jícen sopky, dále pokračujeme do hlavního města ostrova Santorini - Firy. Město je proslavené hlavně díky všudypřítomným oslíkům, na jejichž hřbetě se můžete podívat až do přístavu, popř. se svézt kabinkovou lanovkou. Přesuneme se na pláž Perivolos s antracitově černým lávovým pískem.
Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

O letovisku

Hersonissos je velmi oblíbené a živé prázdninové letovisko, které se nachází cca 25 km od města
Heraklionu na východě Kréty. V současnosti patří mezi jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Krétě.
Hersonissos se může pochlubit několika různě velkými písčitými plážemi a nádherně průzračným
mořem. Místní promenáda s řadou obchůdku, taveren a restaurací láká k posezení a ochutnávkám
místní výborné kuchyně a znamenitého vína. V Hersonissosu se nachází vodní park Star Beach Water
Park, který poskytne dostatečnou zábavu malým i velkým. Milovníci historie zde mohou obdivovat
množství archeologických vykopávek z doby minojské. Hersonissos je ideální místo pro Vaši letní
dovolenou! Transfer z letiště trvá cca 30 min.

Podobné zájezdy

Hotel Marietta

Hotel Marietta KategorieKategorieKategorie

čt - čt 16.5. - 23.5.2019 8 Dní Letecky All Inclusive
First Minute
Ušetříte3.228 Kč
Sleva20%
Vyhledávání