Dovolená Kovotour 2018 | Hotel Pelli - Dotované pobyty 50+ | Řecko, Chalkidiki

Kovotour plus
Hotel Pelli - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorie Kategorie
Řecko Pefkochori
Hotel Pelli - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

23.8 - 30.8.2018, 8 Dní (čt - čt) Třílůžkový pokoj Letecky Polopenze
Odlet - QS1122 23. srpna 2018 12:40 - Praha 15:45 - Soluň
Návrat - QS1123 30. srpna 2018 16:30 - Soluň 17:40 - Praha
17.490 Kč
Vybavenost
TelevizeKlimatizaceWiFi připojeníVenkovní bazén
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

hotel leží v oblíbeném letovisku Pefkochori na 1. prstu poloostrova Chalkidiki jménem Kassandra. Pefkochori znamená v překladu borovicové město a město je jimi skutečně hojně lemováno. I díky nim je město považováno za jedno z nejmalebnějších letovisek na Kassandře. Hotel je 90 km od letiště v Soluni.

Vybavenost

recepce, restaurace, WiFi v lobby a na pokoji (zdarma), bazén.

Ubytování

nadstandardně vybavené klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek s balkonem nebo terasou, vlastní soc. zařízení, fén, TV, telefon, lednička.

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou švédských stolů.

Pláž

písečná pláž cca 120 m od hotelu, lehátka na pláži (za poplatek; pro klienty Kovotour Plus při koupi nealkoholického a alkoholického nápoje v baru sleva).

Sport a zábava

pláž je lemována promenádou, která se hlavně v noci stává centrem života. Naleznete zde spoustu stánků a taveren. K procházkám můžete využít i historické centrum města s řeckou atmosférou. Na pláži můžete využít vodní sporty (za poplatek).

Náš názor

kvalitní hotel, který se nachází v klidné části města, pokoje jsou orientovány do zahrady a na bazén. Za pár minut se dostanete chůzí na pláž ve známém letovisku Pefkochori.

Zajímavosti a informace

Cena za osobu zahrnuje

7/10/11x ubytování, 7/10/11x polopenze, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz).
Od 1. 1. 2018 je v Řecku zavedena povinná pobytová taxa, platí klient na místě po nástupu na ubytování. Orientační cena cca 1,5-5 EUR/pokoj/noc dle kategorizace hotelu.

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +11 990 Kč/týden, +14 990 Kč/10/11 nocí, pobytová taxa na místě cca 1,5-5 EUR/pokoj/noc dle kategorizace hotelu. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy. Vyhledávač: pelly, pely, peli

Pefkochori

Chalkidiki

Popis destinace

Chalkidiki leží v severní části řecké pevniny, v jihovýchodní části kraje střední Makedonie, kde vybíhají do Egejského moře tři ostny Poseidonova trojzubce. Výběžky tří prstů poloostrova jsou pokryty horskými masivy s překrásnou zelení, které střeží nejvyšší hora Itamos vysoká 808 m n.m. Poloostrov Chalkidiki nabízí jedinečné prostředí, lesnaté horské terény vhodné k turistickým procházkám, čistý vzduch i ozdravné termální prameny. To vše na dosah od křišťálových průzračných vod Egejského moře a bílých písčitých pláží. Jedinečnou atmosféru poloostrova doplňují historické památky, tiší svědci dávné minulosti. Oblíbená letoviska naleznete na nejzápadnějším „hrotu“ trojzubce, na poloostrově Kassandra. Pokud jste milovníky přírodních krás, zamilujete se do prostředního „prstu“ poloostrova Sithonie. Třetí z „hrotů“ Poseidonova trojzubce Athos je z větší částí tvořen mnišskou republikou, kde je přístup turistům značně omezen a ženám pak naprosto odepřen. Rozhodně nezapomeňte ochutnat jedinečnou a velmi chutnou řeckou kuchyni se zajímavými kombinacemi chutí a vůní. Olivy, fíky, jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Tzatziki, souvlaki, musaka, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades a salát choriatiko získávají na chuti s jemnou pálenkou rakií, našince rozhodně potěší skvělé řecké pivo Mythos. Chalkidiki je ideální lokalitou i pro výlety do vnitrozemí Řecka.

Řecko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

OLYMP A DION – Sídlo řeckých bohů

autokarový výlet
Krásný celodenní výlet k nejvyššímu pohoří Řecka a sídlu řeckých bohů – Olymp. Dějiny praví, že ve starověku právě v těchto místech končilo Řecko a začínala Makedonie. U Olympu navštívíte nádherný vodopád, kde se podle legendy koupala bohyně krásy Afrodita. Od vodopádu pokračuje cesta na vyhlídkové místo Stavros a městečku Dion, které leží na úpatí Olympu asi 80 kilometrů jižně od Soluně a je proslulý svým velkým archeologickým nalezištěm skrývajícím velkou část bohaté historie tohoto městečka.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1400 Kč

TORONEOS

lodní výlet
Plavba lodí na vlnách křišťálově průzračného moře, pod zářícím sluncem, mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia je jedním z nejkrásnějších výletů. Během této plavby se můžete vykoupat v zálivu, skákat z lodi, nebo se potápět a objevovat podmořský svět. Zastávka je v malebném městečku Pefkochori, které je vyhledávaným turistickým místem prvního prstu Kassandra, kde se můžete projít po městečku, osvěžit se místní zmrzlinou či koupit místní suvenýry. Jedná se o velmi oblíbený lodní výlet, na který budete mít krásné vzpomínky.
Cena zahrnuje: dopravu lodí, služby průvodce
Cena: 924 Kč

ATHOS

lodní výlet
Plavba krásnou lodí z přístavu na poloostrově Sithonia tzv. druhého prstu směrem k nejjižnější části poloostrova Athos tzv. třetího prstu. Athos je považován za historicky nejvýznamnější místo Řecka, neboť se zde rozkládá samosprávná mnišská republika Agios Oros, neboli Svatá Hora, na jejíž území už téměř tisíc let nevstoupila žena. Nyní zde žije přibližně 1700 mnichů ve dvaceti velkolepých klášterech. Dominantou poloostrova Athos je stejnojmenná hora, která se tyčí do výšky 2033 m n.m. Během plavby podél břehu se seznámíte s historií a způsobem tamního klášterního života. Poté loď zakotví v přístavu u městečka Ouranopoli, kde bude přestávka na koupání a nákup suvenýrů.
Cena zahrnuje: dopravu lodí, služby průvodce
Cena: 1120 Kč

METEORA – Kláštery na vrcholu skal

autokarový výlet
Celodenní výlet vedoucí přes Thessaloniki, podél Olympského pobřeží s možností obdivovat nejvyšší horu Řecka a sídlo řeckých bohů Olymp, přes historické Tempi až do Kalambaka, které se rozkládá přímo na úpatí pohoří Meteora. Jako přízrak nad horami se vznášejí kláštery, vzdušné zámky, stavěné kámen po kameni po mnoho století. Meteora bylo od 11. století mocné klášterní sídlo a poutní místo, kde se odedávna hlásala poddanost, bičovala vůle a kalila víra. Jedná se o jedinečný přírodní útvar přitahující tisíce návštěvníků z celého světa. Z původních 21 klášterů se do dnešní doby zachovalo jen šest a jejich návštěva se pro Vás stane jedinečným zážitkem.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1260 Kč

AQUAPARK

autokarový výlet
Zábavný aquapark se nachází přibližně 20 km od Soluně. Je to malé malebné vodní město se 7500 stromy a spoustou různých druhů květin, které jsou rozmístěny na rozloze asi 150 000 m². Město má 6 bazénů, z toho jsou dva dětské, 3 skluzavky různých tvarů a výšek, dvě umělé řeky, bazény s umělými vlnami, hydro masáž a dále malé kasíno, obchody, tenisové kurty, restaurace a hřiště na basketbal.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce, vstup do aquaparku
Cena: 924 Kč (dítě 2-14 let 700 Kč )

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

 

Podobné zájezdy

Hotel Pelli

Hotel Pelli KategorieKategorieKategorie Kategorie

čt - čt 23.8. - 30.8.2018 8 Dní Letecky Polopenze
Last Minute
Ušetříte12.010 Kč
Sleva53%
Vyhledávání