Pláže v Kotorském zálivu

Kde najdete nejhezčí pláže v Kotorském zálivu.

2 zájezdů

Pláže v Kotorském zálivu

Pláže v oblasti Kotorského zálivu (Bokakotorské rivijéry) patří mezi méně známé pláže. Turisté je příliš neznají, a o to příjemněji jsou pak překvapeni, když navštíví některou z Bokakotorských pláží.

Pláž Njivice

na jižním pobřeží Hercegnovského zálivu poblíž letoviska Igalo a chorvatských hranic. Zhruba 300 m dlouhá oblázková pláž, část pláže s betonovými platy. Patří k nedalekému hotelu, přístup na pláž může být proto omezen.

Pláž Poštenja Plaža

asi 200 m dlouhá písečná pláž jižně u letoviska Igalo, s pozvolným vstupem do moře, vhodná rodiny s dětmi a neplavce.

Pláž "Institutu Dr. Simo Miloševiće"

zhruba 150 m dlouhá skalnatá pláž s pískem při vstupu do vody, poblíž centra letoviska Igalo. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv. Vhodná pro rodiny s dětmi, neplavce a osoby s pohybovým omezením. Místní písky se pro své léčivé účinky používají v nedalekém léčebném zařízení.

Pláž Stara Banja

necelých 400 m dlouhá písečná, místy oblázková pláž městského typu v centru letoviska Igalo, v sousedství parku. Vhodná pro rodiny s dětmi, neplavce a také pro osoby s pohybovým omezením, místní písky mají léčivé účinky. Pozvolný vstup do moře. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Rafaello

pláž s betonovými platy, vstup do moře po oblázcích. Zhruba 200 m dlouhá městská pláž v letovisku Herceg Novi, s pozvolným vstupem do moře, vhodná pro rodiny s dětmi.

Pláž Topla Plaža

Necelých 200 m dlouhá písečně-oblázková pláž s jemnými oblázky v centru letoviska Herceg Novi. Pozvolný vstup do moře, vhodná pro rodiny s dětmi. Na části pláže betonové molo se vstupem do moře po žebříku.

Pláž Žaba

velmá malá, necelých 50 m dlouhá pláž v centru Herceg Novi. Část pláže s písečným povrchem a pozvolným vstupem do moře, část pláže na betonovém molu se vstupem do moře po žebříku nebo po schodech.

Pláž Yachting Club, Pláž Boka Plaža

dvě sousední pláže, velmi malé, s celkovou délkou necelých 50 m, v centru Herceg Novi. Část pláže písečná s hrubším pískem a pozvolným vstupem do moře, část pláže betovaná a skalnatá se vstupem do moře po žebříku nebo po schodech.

Pláž Žalo

velmi malá, jen asi 50 m dlouhá oblázková pláž v sousedství přístavu Herceg Novi, nedaleko historického centra.

Pláž Bla Bla Beach

zrhuba 100 m dlouhá přírodní skalnatá a kamenitá pláž, část pláže upravena jako betonové molo. Ve vodě kameny, doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Hotelu Plaža

písečně-oblázková, necelých 100 m dlouhá pláž patříc k sousednímu Hotelu Plaža, přístup na pláž proto může být omezen.

Pláž Savina Beach

zhruba 300 m dlouhá oblázkově-kamenitá pláž, nachází se na jihu Herceg Novi. Při vstupu do moře je oblázkový povrch, ve vodě kameny, doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Lazaret Plaža

necelých 100 m dlouhá oblázkově-kamenitá pláž, jižně od Herceg Novi. V blízkosti je areál místní nemocnice. Část pláže betonová plata, doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Meljine Plaža

zhruba 150 dlouhá oblázkově-kamenitá pláž, na jihu letoviska Herceg Novi. Pláž má dvě části, mezi kterými se nachází budova hotelu. Část pláže je spíše oblázková s drobnými kamínky, část pláže betonová plata s přístupem do moře po schodech nebo po žebřících. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Authentic Beach

velmi malá, necelých 50 m dlouhá, úzká, skalnatá a betonová pláž, přístupná ze sousední pláže Meljine Plaža. Vstup do vody z mola po žebřících. Část pláže kamenitá. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv. Pláž není vhodná pro rodiny s malými dětmi. Turisté o ní příliš nevědí.

Pláž Plavi Horizont Plaža

písečná, necelých 250 m dlouhá pláž v malé zátoce, 15 km jižně od Tivatu. Pláž patří k hotelu Plavi Horizont v sousedství, přístup na pláž proto může být omezen jen pro hotelové hosty.

Pláž Solila Beach

zhruba 10 km jižně od Tivatu, na okraji úzké zátoky. Je to oblázkově-kamenitá pláž městského typu s pozvolným vstupem do moře. V blízkost jachetní přístav a klub vodních sportů. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv. Turisté o ní příliš nevědí. Nedaleko se nachází přírodní rezervace Solila.

Pláž Kalardovo Beach

asi 100 m dlouhá písečně-oblázková pláž s jemnými oblázky, nachází se přibližně 5 km na jih od letoviska Tivat, poblíž mezinárodního letiště. Pláž byla v minulosti oceněna Modrou vlajkou. Vhodná pro rodiny s malými dětmi, s pozvolným vstupem do moře.

Pláž Belane Beach

v jižní části Tivatu, spíše menší, asi 150 m dlouhá oblázkově-kamenitá pláž městského typu. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Pláž Ponta Plaža

malá, zhruba 100 m dlouhá, městská betonová a kamenitá pláž na pobřežním výběžku v severní části Tivatu, kilometr severně od přístavu Porto Montenegro. Část pláže oblázková se spíše většími oblázky, s pozvolným vstupem do moře. Doporučujeme vzít s sebou plážovou obuv.

Hotel PALMA

22.ledna 6 dní Snídaně
6 564 / os.

Hotel IBEROSTAR HERCEG NOVI

2.dubna 4 dny All inclusive
-10%
3 622 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.kovotour.cz/google/map/data-provider/destination
Zobrazit mapu