Dovolená Kovotour 2018 | CASA DE MAR - Brač | Chorvatsko, Otoci

Kovotour plus
CASA DE MAR - Brač
Chorvatsko Splitska
CASA DE MAR - Brač
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 18.08.- 01.09. 01.09.- 22.09.
Nástupní dny So Libovolné
Minimální počet nocí 7 5
Apartmán pro 2 osoby + pomocné lůžko Bez stravy Na noc 1366 Kč 1259 Kč
Apartmán pro 2 osoby + pomocné lůžko Bez stravy Na noc 1366 Kč 1259 Kč
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 1799 Kč 1619 Kč

Splitska

Mapa destinace

Popis destinace

Splitska je malebné městečko a přístav v zátoce na severu ostrova, pro klidnou dovolenou.

Geografické informace

Nejlepší je oblázková pláž v nedaleké zátoce Zastup, další pláže v okolních zátokách. Na většině pláží je pozvolný vstup do moře.

Historie destinace

K vidění zde jsou antické kamenolomy, v jednom z nich v Rasohách reliéf Herkula, zbytky římských vil, opevněný renesanční zámek s obrannou věží, Mariánský kostel na pobřeží.

Zajímavosti a informace

Sport: Letovisko má vhodné podmínky pro vodní sporty.

Otoci

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Vyhledávání