Dovolená Kovotour 2019 | Soukromý dům VILLA SWEET DREAMS - Pučišća | Chorvatsko, Otoci

Kovotour plus
Soukromý dům Soukromý dům VILLA SWEET DREAMS - Pučišća
Chorvatsko Pučišća
Soukromý dům VILLA SWEET DREAMS - Pučišća
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 12.09. - 01.01.
Nástupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 4
Apartmán pro 4 osoby se 2 pomocnými lůžky Bez stravy Na noc 5754 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Informace o hotelu
  • Check in
  • Check out

Pučišća

Mapa destinace

Popis destinace

Pučišća je větší městečko a letovisko s přístavem na severním pobřeží ostrova Brač, v zátoce. Je známé hlavně těžkou kamene, která proslavila ostrov Brač po celém světě, zde vytěžený kámen byl použit i v Bílém domě v USA. V obci si můžete koupit netradiční mramorové suvenýry, je zde také kamenická škola. V okolí se daří pěstování oliv, vína a ovoce.

Geografické informace

Pláže jsou zde kamenité a oblázkové, voda křišťálově čistá. Doporučujeme boty do vody.

Historie destinace

Prohlédnout si můžete postavu Herkula vytesanou ve skále, kostel sv. Štěpána, benediktincký klášter, a románsko gotický kostel sv. Jiří nad městem.

Zajímavosti a informace

Sport: Cyklistika, paragliding, vodní sporty- potápění, vodní lyže a další.
Zábava: Ochutnat doporučujeme místní kulinářské speciality a také víno.

Otoci

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Vyhledávání