Dovolená Kovotour 2018 | JADRANKO - Murter | Chorvatsko, Otoci

Kovotour plus
Soukromý apartmán JADRANKO - Murter
Chorvatsko Murter
JADRANKO - Murter
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 05.09.- 01.01.
Nástupní dny Libovolné
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 1079 Kč

Nepovinné příplatky

Program
Strava Doba 05.09.- 01.01.
Nástupní dny Libovolné
Pomocné lůžko Bez stravy Na noc 107 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Poplatky na místě

Final cleaning: 30,00 EUR / na jednotku / na zájezd

Murter

Mapa destinace

Popis destinace

Murter je větší obec na stejnojmenném ostrově. Roztkládá se mezi zátokami Slanica a Hramina. Většina ubytovacích kapacit cestovního ruchu se nachází v zátoce Slanica asi kilometr od vesnice. V okolí se pěstuje víno, olivy a ovoce. Daří se tady také chovu oveček. Nenechte si ujít příležitost ochutnat místní speciality v některé z restaurací a hospůdek.

Geografické informace

Nejlepší zdejší pláž je písečná pláž v zátoce Slanica (parkování za poplatek). Má pozvolný vstup do moře vhodný pro děti a je obklopena borovým hájem. Pláž je hlavně v sezoně velmi poptávaná, proto, pokud budete hledat klidnější místo na koupání, navštivte některou ze sousedních zátok.

Historie destinace

Pozůstatky římského sídla, kostel Sv. Michala, kaple Sv. Rocha.

Zajímavosti a informace

Sport: Jachtařský přístav v zátoce Hramina, windsurfing, potápění, jachting, podmořský rybolov, hřiště, sportovní soutěže, půjčovna kol, půjčovna šlapadel.
Zábava: Lidové slavnosti 16. srpna a 8. září. Divadlení festival v kětnu. Kavárny, cukrárny, restaurace, bary.

Otoci

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Vyhledávání