Dovolená Kovotour 2018 | FRANE - Hvar | Chorvatsko, Otoci

Kovotour plus
Soukromý apartmán FRANE - Hvar
Chorvatsko Hvar
FRANE - Hvar
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 01.11.- 01.01.
Nástupní dny Libovolné
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 2158 Kč
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 2158 Kč
Studio-apartmán pro 2 osoby Bez stravy Na noc 1439 Kč
Studio-apartmán pro 2 osoby Bez stravy Na noc 1439 Kč
Studio-apartmán pro 2 osoby Bez stravy Na noc 1439 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Hvar

Mapa destinace

Popis destinace

Město Hvar je správní středisko ostrova Hvar a zároveň největší zdejší město, moderní rušné letovisko. Je tady přístav na jihozápadním pobřeží. Naproti letovisku je přírodní rarita - Pekelné ostrovy – které chrání přístav. Rozhodně stojí za návštěvu. Letovisko je známé pro své rybí speciality, pije se tady hvarské víno, najdete zde dobře vybavené rušné pláže. V okolí rostou palmy, oleandry a agáve. Lodní spojení je se Splitem a Korčulou, a také s Itálií.

Geografické informace

Městská pláž s luxusním vybavením a dražším vstupným. V okolí zdarma přístupné oblázkové pláže. Za koupáním se vydejte na Pekelné ostrovy, zejména doporučujeme ostrov Sveti Kliment.

Historie destinace

Benátské opevnění a pevnost Španjol, katedrála sv. Štěpána s klenotnicí a barokní zvonicí, Františkánský klášter, budova Arsenalu = opravny lodí, na kopci pevnost Fort Napoleon, první divadlo v Evropě využívané dodnes, několik šlechtických paláců.

Zajímavosti a informace

Sport:Vodní sporty – windsurfing, jachting, potápění, podmořský rybolov, vodní lyže, půjčovny vybavení, hřiště, cyklistika.
Zábava: 2. října a 10. května lidové slavnosti, rybářské slavnosti několikrát za sezonu, restaurace, kavárny, bary, kluby, disko, taneční terasy, v létě dny hvarského divadla, galerie v Arsenalu, klenotnice v katedrále a další.

Otoci

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Podobné zájezdy

AMFORA - Hvar

Hotel AMFORA - Hvar

Individuální termín Vlastní Snídaně
CICO - Pokrivenik

Soukromý apartmán CICO - Pokrivenik

Individuální termín Cena za noc Vlastní Bez stravy
SUSAC - Vela Luka

Majáky SUSAC - Vela Luka

Individuální termín Cena za noc Vlastní Bez stravy
Vyhledávání