Dovolená Kovotour 2018 | KLEMENC - Cres | Chorvatsko, Otoci

Kovotour plus
Soukromý apartmán KLEMENC - Cres
Chorvatsko Cres
KLEMENC  - Cres
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 19.09.- 01.10.
Nástupní dny Libovolné
Apartmán pro 6-7 osob Bez stravy Na noc 2518 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Poplatky na místě

Domácí mazlíčci: 5,00 EUR / na jednotku / na noc

Cres

Mapa destinace

Popis destinace

Ostrov Cres je jeden ze dvou největších Kvarnerských ostrovů. Zajímavostí ostrova je Vranské jezero, u kterého lze provozovat sladkovodní rybolov. Ostrov je s vedlejším ostrovem Lošinj spojen otáčivým mostem a s pevninou trajektem. Jsou zde také dvě ornitologické rezervace, hnízdí tady totiž Sup bělohlavý. Moře v okolí ostrova je chráněným územím výskytu delfínů.
Město Cres je starobylé, nyní se rychle rozvíjející poptávané místo. Leží při stejnojmenném zálivu, je zde také přístav. V okolí se pěstuje víno, ovoce, zelenina a olivy, daří se zde také rybolovu.

Geografické informace

Město Cres: Pláže jsou zde hlavně oblázkové, se štěrkem a kameny, místy doplněné betonovými plotnami. Na většině pláží je pozvolný vstup do moře vhodný pro děti. Kolem většiny pláží se táhne borový háj. Modrou vlajku má pláž kempu Kovačine. Koupat se můžete i na nedalekém ostrůvku, nebo navštívit místní naturistickou pláž.

Historie destinace

Město Cres: Prohlédnout si můžete kulatou obrannou věž a kousek zachovalého opevnění, křivolaké úzké uličky a vysoké domy. Dále jsou zde tři renesanční městské brány, spousta paláců, starých domů, kostely, františkánský klášter, hodinová věž a spousta dalšího. Město má vyniká jedinečnou atmosférou.

Zajímavosti a informace

Sport: Město Cres: Potápění, windsurfing, rybolov, jachting, půjčovny sportovních potřeb, člunů a jacht, tenis, minigolf, cyklistika.
Zábava: Město Cres: Spousta zábavních programů – folklor, divadlo, koncerty, letní karneval, rybářské slavnosti, koncerty vážné hudby v Lubenici. Samozřejmě nechybí restaurace, bary, kavárny a cukrárny.

Otoci

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Podobné zájezdy

FILIPAS - Cres

Soukromý apartmán FILIPAS - Cres

Individuální termín Cena za noc Vlastní Bez stravy
Vyhledávání