Dovolená Kovotour 2019 | Oštro chaty | Chorvatsko, Kvarner

Kovotour plus
Oštro chaty Kategorie
Chorvatsko Kraljevica
Oštro chaty

Rychlá objednávka

31.8 - 7.9.2019, 8 Dní (so - so) Čtyřlůžková chata Vlastní Bez stravy
Odjezd Vlastní očekávaný datum příjezdu: 31.8.2019
Návrat Vlastní očekávaný datum odjezdu: 7.9.2019
8.305 Kč
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Popis

Na stejnojmenném poloostrůvku Oštro jsou v rámci kempu umístěny jednoduché čtyřlůžkové jednopatrové chaty. Nacházejí se mezi stromy v borovém háji. Areál kempu byl rekonstruován, je tu obchod, dvě kavárny, snack-bar a další letní občerstvení pro navazující kemp. Na škodu přírodním krásám byly v blízké Rijece vybudovány průmyslové závody, na pohled viditelné včetně rafinérie nafty INA, ty však nijak neovlivňují čistotu moře (sledováno Unescem).

Ubytování

Chata má v přízemí kompletně vybavenou kuchyni s jídelním koutem, sprchu a WC. V prvním patře jsou dvě oddělené ložnice po dvou lůžkách. Vstup do patra je venkovním schodištěm. Vybavení chat je opotřebované a odpovídá stáří 30 let - určeno pro nenáročnou klientelu.

Stravování

Bez stravy.

Pláž

Cca 100 m pod chatami je betonová i písčitá pláž s ohrazeným koupalištěm pro děti. Toto koupaliště bylo vybudováno jako jedno z prvních veřejných koupališť pro obyvatele Rijeky.

Cena za osobu zahrnuje

7denní nájem celé chatky s kompletním vybavením, veškerá spotřeba el. energie, vody a plynu, závěrečný úklid, parkovné pro 1 auto, pobytovou taxu

Cena nezahrnuje

doprava, cestovní pojištění, stravování, ložní prádlo - možnost vypůjčit na místě za 7 KN/0,9 EUR den/osoba, ručníky a utěrky

Poznámka

Všechny pokoje na zpětné potvrzení

Kraljevica

Mapa destinace

Popis destinace

Kraljevica je staré přístavní město a vyhlášené letovisko. Je to letovisko nejen prázdninové, ale také lázeňské, již na konci 19. století zde byly vystavěny první lázeňské vilky. Je zde také velká loděnice s obřími jeřáby. Rekreační zařízení jsou proto vesměs umístěna mimo samotné město. Do Rijeky je to asi 20 kilometrů, letiště se nachází na ostrově Krk, na který vede most.

Geografické informace

Na poloostrově Oštri a v zátoce Gabrova jsou pláže, částečně upravené oblázky. Na některých místech pláže je pozvolný vstup do moře.

Historie destinace

Prohlédnout si můžete zámek Novi grad se čtyřmi kulatými věžemi, Starý hrad v centru města, kostel sv. Mikuláše, strážní věž.

Zajímavosti a informace

Sport: Potápění a jachting v letovisku Oštro.
Zábava: Festival Kulturní léto ve Frankopanu, folklor, koncerty, vystoupení. Disko, restaurace, bary, kavárny.

Kvarner

Popis destinace

oblíbená a nejnavštěvovanější část Chorvatska, kde teplé počasí a spojení mediteránního i vnitrozemského klimatu, umožnily bujný růst rozmanité vegetace, a proto si zde užijete vůně jehličnatých stromů a také sluníčka k opalování na pláži a ke koupání v blankytně modrém moři. V oblasti naleznete pobřeží, pohoří a ostrovy... Ke Kvarnerskému zálivu patří ostrovy Cres, Lošinj, Krk, Rab, jako největší ostrovní skupina Jadranu a také řada menších ostrůvků. Najdete zde pláže upravené i přírodní, známé i neobjevené, kamenné, písečné, oblázkové, velké i malé, jaké si přejete...

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Podobné zájezdy

Vyhledávání