Dovolená Kovotour 2018 | JOSEPHINE - Trogir | Chorvatsko, Dalmacija

Kovotour plus
Soukromý apartmán JOSEPHINE - Trogir
Chorvatsko Trogir
JOSEPHINE - Trogir
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 30.08.- 23.09.
Nástupní dny Libovolné
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 1259 Kč
Apartmán pro 2 osoby + 2 pomocná lůžka Bez stravy Na noc 1259 Kč
Apartmán pro 4 osoby se 2 pomocnými lůžky Bez stravy Na noc 2158 Kč

Nepovinné příplatky

Program
Strava Doba 30.08.- 27.09.
Nástupní dny Libovolné
Pomocné lůžko Bez stravy Na noc 153 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Trogir

Mapa destinace

Popis destinace

Město Trogir je jednou z krásných chorvatských památek, zapsaných na seznamu UNESCO. Část města je na pevnině a část na ostrově Čiovo, který je s pevninou spojený mostem. Je tady přístav pro jachty a všechno vybavení, které patří k letovisku zapsanému na seznamu UNESCO. Nedaleko města je zajímavá rezervace Pantan s písečnou pláží při ústí řeky Pantan do moře.

Geografické informace

Pláže jsou zde kamenité a oblázkové, s borovým hájem. Za městem je pláž Pantan, při ústí řeky Pantan do moře, s pískem a jemným štěrkem. Je zde pozvolný vstup do moře, vhodný pro rodiny s dětmi.

Historie destinace

Obdivovat můžete staré městské jádro se zbytky hradeb a pevností Kamerlengo, věž sv. Marka, Pevninskou bránu, Mořskou bránu, neporušenou část města kolem katedrály sv. Vavřince, Národní náměstí s renesančními budovami, hodinovou věž, radnici, románský kostel Sv. Barbory, paláce nebo třeba románský kostel sv. Jana Křtitele.

Zajímavosti a informace

Sport: Jachting, windsurfing, potápění.
Zábava: Taneční terasy, disko, folklor, rybářské noci, koncerty vážné hudby, muzea.

Dalmacija

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Podobné zájezdy

Vyhledávání