Dovolená Kovotour 2018 | ANTE - Sukošan | Chorvatsko, Dalmacija

Kovotour plus
Soukromý apartmán ANTE - Sukošan
Chorvatsko Sukošan
ANTE - Sukošan
Call centrum 14 001
Ceníky O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Základní ceny

Program
Strava Doba 26.09.- 21.10.
Nástupní dny Libovolné
Apartmán pro 6 osob se 2 pomocnými lůžky Bez stravy Na noc 1978 Kč

Nepovinné příplatky

Program
Strava Doba 26.09.- 21.10.
Nástupní dny Libovolné
Pomocné lůžko Bez stravy Na noc 317 Kč
Domácí mazlíčci Bez stravy Na noc 153 Kč

Důležité

Pokoje a mimořádné cenové nabídky na zpětné potvrzení.

Sukošan

Mapa destinace

Popis destinace

Sukošan je středně velké letovisko s přístavem v zálivu. V okolí roste víno, olivy a ovoce. Známá je zdejší Marina Dalmacija – přístav s místem pro až 1200 jachet, kterým je Sukošan spojen s vedlejším letoviskem Bibinje.

Geografické informace

Pláže jsou zde oblázkové s pozvolným vstupem do moře vhodným pro děti, místy se zde nacházejí i pláže skalnaté.

Historie destinace

Pozůstatky letního arcibiskupského sídla, kostel Sv. Kasiána, trosky středověké pevnosti, část římského akvaduktu nad městem.

Zajímavosti a informace

Sport: Jachting v Marina Dalmacija, potápění, windsurfing, hřiště na plážový volejbal.
Zábava: 13. srpna lidová slavnost, Rybářské slavnosti v sezoně – dobré víno, ryby a pršut, večery s folklorní hudbou, letní karneval, v srpnu oslí dostihy.

Dalmacija

Chorvatsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Geografické informace

Chorvatsko je protáhlá země ve tvaru nepravidelného oblouku. Republika Chorvatsko (Republika Hrvatska) se rozkládá na ploše 56 542 Km². Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou. Nejvyšší hora je Dinara (1830 m n.m). Chorvatsko má 4.8 mil. obyvatel, úředním jazykem je chorvatština a hlavním městem je Zagreb. Můžete zde obdivovat krásu vodopádu Plitvických jezer, souostroví Brijuni, vodopádů řeky Krky a dalších zázraků v některém ze sedmi národních parků Chorvatska, nebo Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiovu baziliku v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie destinace

Jako mnoho dalších zemí v západní Evropě, vzniklo také Chorvatsko v oblasti, která v minulosti přináležela k Římské říši.V proudu obrovské evropské migrace, hlavně po pádu Římské říše, se chorvatské kmeny usadily právě v této oblasti. Chorvati vytvořili své vlastní knížectví již v sedmém století a nezávislý stát již ve století devátém.V desátém století vzniklo Chorvatské království, ovládané národními králi. Od okamžiku konverze ke křesťanství, která byla ukončena v devátém století, se Chorvatsko stalo součástí západního křesťanstva a regulérní součástí západní Evropy.

Podnebí

Velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců. Nejvyšší teplota vzduchu je 38 °C. Průměrná teplota vody je 24 °C. 

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

Vyhledávání