Dovolená Kovotour 2019 | Hotel Kamenec Club - Dotované pobyty 50+ | Bulharsko, Střední Bulharsko

Kovotour plus
Hotel Kamenec Club - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorie Kategorie
Bulharsko Nessebar
Hotel Kamenec Club - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

8.6 - 15.6.2020, 8 Dní (po - po) Dvoulůžkový pokoj s možností až jedné přistýlky Letecky All Inclusive
Odlet - LET 8. června 2020 00:00 - Brno (místo odletu/odjezdu lze změnit v objednávce) 00:00 - Burgas
Návrat - LET 15. června 2020 00:00 - Burgas 00:00 - Brno
10.890 Kč
Vybavenost
TelevizeSejfKlimatizaceWiFi připojeníVenkovní bazén
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

hotel Kamenec Club byl otevřen v roce 2011 a stojí v nové části Nessebaru. Pláž je vzdálená pouhé 2 minuty chůze a historický Nessebar, jenž spadá mezi památky UNESCO, je vzdálen cca 10 minut chůze. Pouhých 100 m od hotelu je situována autobusová zastávka, ze které odjíždějí autobusy jak na Slunečné pobřeží, tak ve směru na Ravdu. Letiště v Burgasu je vzdáleno cca 30 km od hotelu.

Vybavenost

recepce, restaurace, tři výtahy, lobby bar, pool bar, tři venkovní bazény, lehátka a slunečníky u bazénů (zdarma), WiFi v lobby (zdarma), trezor na recepci (za poplatek), dětské hřiště, parkoviště (zdarma).

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky s balkonem, vlastní soc. zařízení, SAT TV, lednička, klimatizace, SOS tlačítko. V hotelu k dispozici také rodinná studia s možností až dvou přistýlek.

Stravování

ALL INCLUSIVE - snídaně (8:00 - 10:00), obědy (12:30 - 14:00) a večeře (18:30 - 20:00) formou švédských stolů. Snack a cukrovinky (10:30 - 11:30). Odpolední snack a zmrzlina (15:30 - 17:00). Nealkoholické nápoje, káva, čaj, alkoholické nápoje místní výroby, pivo a víno (10:00 - 22:00).

Pláž

dlouhá, prostorná, písečná pláž cca 100 m od hotelu, lehátka a slunečníky na pláži (za poplatek).

Sport a zábava

ANIMAČNÍ PROGRAM V ČESKÉM JAZYCE ZCELA ZDARMA. Možnost vodních sportů na pláži (za poplatek). V docházkové vzdálenosti do 5 minut najdete spoustu obchůdků, restaurací, barů a dalších možností k dennímu i nočnímu vyžití.

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7x all inclusive, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb., službu Travel Asistent

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko/jednolůžkový pokoj +6 490 Kč/týden. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Nessebar

Mapa destinace


Zvětšit mapu

O letovisku

Městečko jako z pohádky rozkládající se na skalnatém poloostrově spojeném s pevninou úzkou šíjí Vám poodkryje během Vašeho pobytu svá tajemství. Celé městečko Vás uchvátí svou architekturou a právem je pod záštitou UNESCO. Nessebar je vyhledávaným letoviskem i kvůli svým výborným restauracím, které lemují celé jeho pobřeží. Ty nabízí čerstvé mořské pochoutky a jiné speciality za velmi výhodné ceny. Navíc ti z Vás, kteří chtějí okusit i atmosféru rušného Slunečného pobřeží mohou využít pravidelného autobusového spojení. Transfer z letiště trvá cca 50 min.

Střední Bulharsko

Bulharsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Popis destinace

Ještě jste se nerozhodli a váháte s výběrem, kam letos na dovolenou? Věřte, že právě Bulharsko je ta správná volba pro Vás! Bulharsko je zemí, která každé léto otvírá své brány pro tisíce a tisíce turistů a stává se populárním místem pro strávení příjemné letní dovolené. Bulharsko se nachází na pobřeží Černého moře, jehož voda obsahuje velmi malé množství soli a je lemováno 378 km pláží, které Vás ohromí svým jemným zlatavým pískem, skalnatými zátokami a romantickými zákoutími. Kromě toho, že v Bulharsku oceníte průzračné křišťálové moře, najdete zde jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Svědčí o tom i fakt, že mnoho z nich je oceněno tzv. modrou vlajkou. Na své si přijdou vyznavači relaxace, aktivního odpočinku, ale i milovníci kultury. Najdete zde množství cenných historických památek a jedinečný, bohatý foklór, který neuvidíte jinde na světě. Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a sladkých chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů i specialit a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Nezapomeňte ochutnat pravý šopský salát, boršč, kavarmu či grilovanou pochoutku kebapčata se zapečenou kaší. Znalci vína jistě ocení širokou nabídku velmi dobrých místních vín, které si mohou vychutnat v příjemné romantické restauraci a vnímat tak příjemnou atmosféru kolem sebe. Mile budete překvapeni i přístupem místních lidí, kteří jsou vstřícní, ochotní a velmi přátelští. Není žádným tajemstvím, že radovánek vás v Bulharsku čeká opravdu hodně. V Bulharsku je velkou výhodou to, že si můžete dopřát vše, co hrdlo ráčí za velice příjemné a dostupné ceny, které se ještě stále pohybují níže, než je tomu v ČR. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni, jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě proto je Bulharsko ideálním místem pro strávení Vaší báječné dovolené!!!

Historie destinace

Historie země je plná různorodých vlivů. Starověká Thrákie byla součástí jak řecké, tak římské říše a jejího pokračovatele – říše byzantské. Od 5. – 6. století území dnešního Bulharska osídlovali Slované, s nimiž v 7. století splynuli původně turkotatarští Bulhaři, kteří do oblasti přišli pod vedením mocného chána Asparucha. Ten si na Byzanci vynutil nezávislost pro svůj nový stát a později i jeho podstatné rozšíření právě na úkor Byzance. Koncem 9. století vedou úspěšnou křesťanskou misi do Bulharska věrozvěstové Cyril a Metoděj. Největšího rozmachu dosáhlo Bulharsko na přelomu 12. a 13. století, kdy jeho území sahalo daleko na západ až k Jaderskému moři. Po válkách s křižáckým státem v Konstantinopoli a celé sérii selských povstání se oslabené Bulharsko rozpadá a podléhá dobyvatelskému tlaku Turecka. Po porážce u Nikopole Vidinu v roce 1396 se země ocitá na téměř 500 let pod turecko nadvládou. Od poloviny 19. století sílí hnutí za národní nezávislost, které dostává legální podobu na Berlínském kongresu v roce 1878, kdy v důsledku porážky Turecka ve válce s Ruskem je ustaveno bulharské knížectví s hlavním městem Sofií, autonomní Rumélie (východ a jih dnešního Bulharska) a nezávislá Makedonie. Bulharsko se v dalších letech stává konstituční monarchií a od roku 1908 nezávislým carstvím. Následují tzv. balkánské války, které byly předehrou k první světové výlce a rozdělily na Balkánském poloostrově turecké dědictví. V první z nich získalo Bulharsko podstatné územní ziska, které naopak ve druhé balkánské válce ztratilo. Marným pokusem o opětné posílení státu se stalo bulharské spojenectví s centrálními mocnostmi (rakousko – Uhersko a Německo) v první světové válce a později fašizující tendence bulharského meziválečného státu i během druhé světové války. Po válce byl v zemi ustaven komunistický režim, který se rozpadl na přelomu let 1989/1990.

Podnebí

Podnebí na bulharském pobřeží je označováno za součást mírného středomořského klimatu s poměrně dlouhými, teplými a suchými léty. Převládá severovýchodní směr proudění vzduchu, což v létě přispívá k příjemnému ochlazení rozpáleného pobřeží. U moře jsou bouřky prakticky pouze v zimě. Takový charakter klimatu plně vyhovuje požadavkům turistů na zaručeně krásné letní počasí. Letní sezóna v Bulharsku začíná v polovině května, vrcholí v prvních dvou týdnech srpna a končí na konci září. Zimní sezóna trvá od prosince do března s nejrušnější polovinou února. Podnebí se mění v závislosti na nadmořské výšce. Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska je období června, července a srpna, kdy jsou nejvyšší denní teploty. Pokud jedete obdivovat přírodní krásy, je lepší zvolit květen nebo září. Bulharské pobřeží je poměrně málo členité s dlouhými úseky krásných pláží, málo vykrojenými zálivy (vlastně jen dva velké u přístavů ve Varně a Burgasu) a téměř žádnými ostrovy. Prakticky neexistuje rozdíl mezi přílivem a odlivem a slanost Černého moře je o poznání nižší než v moři Středozemním.

Teploty: vzduch / voda
květen: 27/19
červen: 30/22
červenec: 32/25
srpen: 33/25
září: 20/23
říjen: 17/20

Zajímavosti a informace

Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a slastných chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě Bulharsko je ideálním místem pro strávení Vaší dovolené.

Video spot

Vážení a milí cestovatelé, cestovní kancelář Kovotour plus s.r.o. pro Vás opět připravila bohatou nabídku fakultativních výletů do nejhezčích a nejzajímavějších lokalit Bulharska. Každý si z naší nabídky jistě vybere to pravé! Ať už jsou to výlety protkané bohatou, bouřlivou historií či stavitelskými skvosty, kterých je v Bulharsku nepřeberné množství. Poznejte typický folklór a neopakovatelnou atmosféru této země na vlastní kůži! Tak neváhejte a navštivte tato kouzelná místa a odneste si nezapomenutelné zážitky, na které budete dlouho vzpomínat! Vždyť dovolená je nejen o odpočinku a relaxaci, ale také o poznání. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců při zakoupení zájezdu.

VÝLETY SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ A NESSEBAR

BULHARSKÝ VEČER VE VESNIČCE BATA SPOJENÝ S NÁVŠTĚVOU HISTORICKÉHO NESSEBRU

Nejnižší cena na Slunečném pobřeží! Doporučujeme!

autokarový výlet

Jeden z nejoblíbenějších výletů započne procházkou s průvodcem po úzkých uličkách romantického Nessebru, který byl pro svou unikátní architekturu zařazen na listinu chráněných památek UNESCO. Možnost návštěvy české hospody a nakupování. Poté přesun do malebné vesničky Bata. Zde na Vás bude čekat bohatý program zahrnující úvodní přípitek rakije, hostinu o 4 chodech (šopský salát, polévka, grilované kuřecí maso, banica, meloun či třešně jako dezert), neomezenou degustaci bílého a červeného vína, nestinarský tanec na žhavém uhlí, folklórní tance, originální soutěže a na závěr diskotéku (i v průběhu programu živou kapelu). Kolem půlnoci příjezd na Slunečné pobřeží.

Cena: 790 Kč (děti do 12 let 480 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce v českém jazyce, vstup a hostinu ve vesničce BATA, prohlídku starobylého města Nessebar.

SOZOPOL MĚSTO APOLONIA S KATAMARANEM

Výlet určený pro milovníky historie a přírody

výlet katamaranem

Započneme prohlídkou po jednom z nejstarších a nejúchvatnějších měst bulharského Černomoří - Sozopolu, které je podobně jako Nessebar od roku 1970 pod záštitou UNESCO. Uvidíme starobylé kostely a dřevěné domečky z renesančního období vytvářející romantickou a relaxační atmosféru. Do Sozopolu se vyplouvá katamaranem.

Cena: 690 Kč (děti do 12 let 490 Kč)
Cena zahrnuje: dopravu katamaranem, služby průvodce.

DELFINÁRIUM VE VARNĚ (PŮLDENNÍ)

Show s delfíny

autokarový výlet

Hlavním programem návštěvy třetího největšího města bulharské republiky bude nezapomenutelná delfíní show. V případě, že jste show v životě neviděli, vřele doporučujeme. Po návštěvě delfinária následuje 1-1,5h rozchod po městě Varna s možností nákupu za výrazně nižší ceny. Návrat je kolem 14-15h odpoledne.

Cena: 870 Kč (děti do 12 let 620 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, vstup do delfinária, průvodce v českém jazyce.

ISTANBUL - VÝLET DO BRÁNY ORIENTU

Jednodenní či dvoudenní výlet s českým průvodcem

autokarový výlet

Díky poloze letoviska, ve kterém se nacházíme, je vzdálenost kratší než z tureckých letovisek. Čeká Vás okružní jízda s prohlídkou Modré mešity, Hippodromu, asijské části města a Bosporu. Ve volném čase je možnost navštívit Velký krytý bazar, Egyptský bazar nebo si udělat lodní výlet po Bosporu. Odjezd z Istanbulu kolem 18h, návrat do hotelu kolem půlnoci.

Cena 2 dny: 2 720 Kč (děti do 12 let 1 350 Kč)
Cena 1 den: 1 960 Kč (děti do 12 let 1 120 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, snídani a oběd v restauraci 4* hotelu, průvodce v českém jazyce. Dvoudenní verze zahrnuje navíc 1x ubytování ve 4* hotelu.
Možnost fakultativních příplatků: lodní výlet po Bosporu (25 EUR), návštěva paláce Topkapi a chrám Hagia Sofia (38 EUR), návštěva Miniaturku (15 EUR).

BURGASKÁ JEZERA

Lázně, balneologie a koupání

autokarový výlet

Oblíbený výlet s možností koupání v lázni zůstávající po odsolování mořské vody bohaté na soli a minerály, blahodárně působící na pokožku, ekzémy, artrózu, revmatismus atd.

Cena: 280 Kč (děti do 12 let 230 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, vstup k jezerům, služby průvodce.

JEEP SAFARI

Dobrodružný výlet

autokarový výlet

Toužíte-li zažít nevšední zážitek plný dobrodružství a adrenalinu, projet se vojenským džípem po vesničkách, horách, lesích, přes řeky, navštívit nejvyšší bod Slunečného pobřeží, zastřílet si ze vzduchovky, navštívit soukromou zoo, klášter, palírnu tradiční bulharské rakije, ochutnat ji a dát si oběd v typické bulharské restauraci, je tento výlet určen právě pro Vás!

Cena: 1 070 Kč (děti do 12 let 560 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, program dle popisu a oběd.

ZÁPAD SLUNCE NA JACHTĚ

Romantika na lodi

autokarový výlet

Jak si nejlépe vychutnat okouzlující, romantický a nezapomenutelný západ slunce? Představte si dvě hodiny na jachtě se sklenkou sektu, oříšky a nádherný výhled na staré město Nessebru, pobřeží Ravda, Svatý vlas, Elenite a další.

Cena: 730 Kč (děti do 12 let 480 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, pronájem lodi.

PIRÁTI Z KARIBIKU

Slunce, vlny, zábava a All inclusive na katamaranu „COOK“

autokarový, lodní výlet

Užijte si plavbu na palubě lodi Tatoo podél pobřeží s úchvatným panoramatem Nessebaru, Elenite a Svatého párty v pirátském stylu. A ještě k tomu je i tobogán! Pohoštění zahrnuje grilované maso a ryby, saláty, nealko, pivo, víno.

Cena: 930 Kč (děti do 12 let 590 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, výlet na lodi dle programu, oběd, animační program.

PIKNIK NA JACHTĚ

Celodenní výlet

autokarový, lodní výlet

Originální celodenní výlet plachetnicí spojený s piknikem (konzumace ryb, vína, piva nealkoholických nápojů). Možnost rybaření, opalování, koupání či potápění.

Cena: 870 Kč (děti do 12 let 540 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, pronájem lodi, oběd, animační program, zapůjčení vybavení.

RYBOLOV

Rybaření na otevřeném moři

autokarový, lodní výlet

Přijedete do přístavu, následuje plavba na otevřené moře. V relaxační atmosféře můžete rybařit bez jakýkoliv předchozích znalostí a samozřejmě se i se svými úlovky vyfotit a kapitán je poté pro Vás připraví na grilu. Zapomenete na všední starosti daleko od pevniny a načerpáte síly na další horké odpoledne na pláži. Vybavení udic i návnady, oběd – vše v ceně. Délka závisí na tom, jak ryby budou brát. V případě příznivých podmínek můžete zahlédnout černomořské delfíny.

Cena: 690 Kč (děti do 12 let 480 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, pronájem lodi, zapůjčení vybavení, oběd.

VÝLET DO NESSEBRU

Pro milovníky historie

autokarový výlet

Návštěva Nessebru, architektonické rezervace se starobylými kostely a chrámy, malebnými domečky a rozmanitými uličkami. Historie Nessebru se datuje až do 6. století před naším letopočtem, kdy oblast byla osídlena Thráky. Díky své strategické poloze (v dráze obchodní cesty do Sozopolu), město začalo velmi rychle vzkvétat. V průběhu výletu navštívíte všechna skrytá a netradiční zákoutí Nessebru, pokud budete chtít, můžete Váš výlet zakončit českým čepovaným pivem.

Cena: 280 Kč (děti do 12 let 140 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce.SOZOPOL A LODNÍ VÝLET PO ŘECE ROPOTAMO

Pro milovníky historie a přírody


autokarový, lodní výlet

Výlet určený pro milovníky historie a přírody. Započneme prohlídkou po jednom z nejstarších a nejúchvatnějších měst bulharského Černomoří - Sozopolu, které je podobně jako Nessebar od roku 1970 pod záštitou UNESCO. Uvidíme starobylé kostely a dřevěné domečky z renesančního období vytvářející romantickou a relaxační atmosféru. Pokračovat budeme plavbou ve člunu po slavné řece Ropotamo, jejíž zajímavostí je, že voda se zde mění ze sladké ve slanou. Řeka je součástí přírodní rezervace Ropotamo, kde budeme obdivovat okouzlující přírodu. Poslední zastávkou bude čtvrté největší město Burgas, kde budeme mít možnost výhodně nakoupit v nákupních střediscích během volného programu či navštívit věhlasné kavárny v Mořské zahradě.


Cena: 820 Kč (děti do 12 let 540 Kč)

Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, plavba po řece Ropotamo, služby průvodce.Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezony změněny. Změna programu vyhrazena.

 

O letovisku

Městečko jako z pohádky rozkládající se na skalnatém poloostrově spojeném s pevninou úzkou šíjí Vám poodkryje během Vašeho pobytu svá tajemství. Celé městečko Vás uchvátí svou architekturou a právem je pod záštitou UNESCO. Nessebar je vyhledávaným letoviskem i kvůli svým výborným restauracím, které lemují celé jeho pobřeží. Ty nabízí čerstvé mořské pochoutky a jiné speciality za velmi výhodné ceny. Navíc ti z Vás, kteří chtějí okusit i atmosféru rušného Slunečného pobřeží mohou využít pravidelného autobusového spojení. Transfer z letiště trvá cca 50 min.

Vyhledávání