Dovolená Kovotour 2018 | Hotel Central - Dotované pobyty 50+ | Bulharsko, Severní Bulharsko

Kovotour plus
Hotel Central - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorieKategorie
Bulharsko Zlaté Písky
Hotel Central - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

28.8 - 4.9.2018, 8 Dní (út - út) Dvoulůžkový pokoj Letecky All Inclusive
Odlet - QS1386 28. srpna 2018 12:15 - Ostrava 15:00 - Varna
Návrat - QS1387 4. září 2018 15:50 - Varna 16:45 - Ostrava
15.490 Kč
Vybavenost
TelevizeMinibarKlimatizaceWiFi připojeníFitnessVenkovní bazén
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

elegantní hotel je situován na atraktivním místě v centrální části živého letoviska Zlaté písky jen 220 m od krásné dlouhé písčité pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování (bary, restaurace, diskotéky, obchody, sportoviště, vodní sporty na pláži, dětská hřiště, kavárny, půjčovny automobilů). Mezinárodní letiště Varna je vzdáleno 35 km od hotelu.

Vybavenost

recepce, směnárna, trezor (za poplatek), lobby bar, WiFi (ve společných prostorách zdarma), hlavní restaurace, a la carte restaurace, fitness centrum, kadeřnictví, masážní salon, sauna, konferenční sál, prádelna (za poplatek), služby lékaře, venkovní bazén s dětskou částí, opalovací terasa s lehátky a slunečníky, sportoviště a parkoviště.

Ubytování

klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky s balkonem, vlastní soc. zařízení, telefon, WiFi (za poplatek), SAT TV, minibar (konzumace za poplatek), fén, SOS tlačítko. Hotel má několik pokojů přizpůsobených handicapovaným klientům (na vyžádání). Dětská postýlka a jídelní židlička (na vyžádání).

Stravování

ALL INCLUSIVE - lze čerpat ve vybraných prostorách hotelu (do 21:00) - snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů, během dne lehké občerstvení (pečivo, zákusky, káva, čaj), neomezené množství rozlévaných alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby. Pool bar za poplatek.

Pláž

krásná dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází 220 m od resortu. Klientům jsou k dispozici služby plážového baru a lehátka se slunečníky (vše za poplatek).

Sport a zábava

vodní sporty na pláži, fitness centrum, stolní tenis, biliárd, kadeřnictví, masáže, sauna (vše za poplatek).

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7x all inclusive, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

příplatek za neobsazené lůžko/pokoj 1/1 +7 990 Kč/týden, ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Zlaté Písky

O letovisku

Zlaté Písky se nachází cca 18 km severně od Varny a řadí se mezi jedno z nejznámějších přímořských letovisek v Bulharsku. Je ohraničeno letovisky Kranevo a Svatý Vlas. Je známé pro svou čtyři kilometry dlouhou písečnou pláž, kterou skoro celou kopíruje hranice stejnojmenného národního parku. Celou oblast lemuje dlouhá promenáda, podél které se nachází spousta upravených zákoutí, které přímo lákají k odpočinku. Ti z Vás, kteří chtějí vidět Zlaté Písky i jinak mají možnost využít turistického vláčku nebo rikše. Zlaté Písky budou doslova rájem pro Vaše děti, které zde najdou nepřeberné množství aktivit (vláčky, dětské bazény a tobogány s vodními skluzavkami, nafukovací hrady, minigolf, autodráhy a různá sportovní střediska). Restaurace, které jsou rozloženy podél alejí a pobřeží, Vám prostřednictvím milé a ochotné obsluhy nabídnou velký výběr místních specialit a pití. Pro milovníky noční zábavy nabízí Zlaté Písky nepřeberné množství možností k vyžití. Transfer z letiště trvá cca 45 min.

Severní Bulharsko

Bulharsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Popis destinace

Ještě jste se nerozhodli a váháte s výběrem, kam letos na dovolenou? Věřte, že právě Bulharsko je ta správná volba pro Vás! Bulharsko je zemí, která každé léto otvírá své brány pro tisíce a tisíce turistů a stává se populárním místem pro strávení příjemné letní dovolené. Bulharsko se nachází na pobřeží Černého moře, jehož voda obsahuje velmi malé množství soli a je lemováno 378 km pláží, které Vás ohromí svým jemným zlatavým pískem, skalnatými zátokami a romantickými zákoutími. Kromě toho, že v Bulharsku oceníte průzračné křišťálové moře, najdete zde jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Svědčí o tom i fakt, že mnoho z nich je oceněno tzv. modrou vlajkou. Na své si přijdou vyznavači relaxace, aktivního odpočinku, ale i milovníci kultury. Najdete zde množství cenných historických památek a jedinečný, bohatý foklór, který neuvidíte jinde na světě. Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a sladkých chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů i specialit a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Nezapomeňte ochutnat pravý šopský salát, boršč, kavarmu či grilovanou pochoutku kebapčata se zapečenou kaší. Znalci vína jistě ocení širokou nabídku velmi dobrých místních vín, které si mohou vychutnat v příjemné romantické restauraci a vnímat tak příjemnou atmosféru kolem sebe. Mile budete překvapeni i přístupem místních lidí, kteří jsou vstřícní, ochotní a velmi přátelští. Není žádným tajemstvím, že radovánek vás v Bulharsku čeká opravdu hodně. V Bulharsku je velkou výhodou to, že si můžete dopřát vše, co hrdlo ráčí za velice příjemné a dostupné ceny, které se ještě stále pohybují níže, než je tomu v ČR. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni, jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě proto je Bulharsko ideálním místem pro strávení Vaší báječné dovolené!!!

Historie destinace

Historie země je plná různorodých vlivů. Starověká Thrákie byla součástí jak řecké, tak římské říše a jejího pokračovatele – říše byzantské. Od 5. – 6. století území dnešního Bulharska osídlovali Slované, s nimiž v 7. století splynuli původně turkotatarští Bulhaři, kteří do oblasti přišli pod vedením mocného chána Asparucha. Ten si na Byzanci vynutil nezávislost pro svůj nový stát a později i jeho podstatné rozšíření právě na úkor Byzance. Koncem 9. století vedou úspěšnou křesťanskou misi do Bulharska věrozvěstové Cyril a Metoděj. Největšího rozmachu dosáhlo Bulharsko na přelomu 12. a 13. století, kdy jeho území sahalo daleko na západ až k Jaderskému moři. Po válkách s křižáckým státem v Konstantinopoli a celé sérii selských povstání se oslabené Bulharsko rozpadá a podléhá dobyvatelskému tlaku Turecka. Po porážce u Nikopole Vidinu v roce 1396 se země ocitá na téměř 500 let pod turecko nadvládou. Od poloviny 19. století sílí hnutí za národní nezávislost, které dostává legální podobu na Berlínském kongresu v roce 1878, kdy v důsledku porážky Turecka ve válce s Ruskem je ustaveno bulharské knížectví s hlavním městem Sofií, autonomní Rumélie (východ a jih dnešního Bulharska) a nezávislá Makedonie. Bulharsko se v dalších letech stává konstituční monarchií a od roku 1908 nezávislým carstvím. Následují tzv. balkánské války, které byly předehrou k první světové výlce a rozdělily na Balkánském poloostrově turecké dědictví. V první z nich získalo Bulharsko podstatné územní ziska, které naopak ve druhé balkánské válce ztratilo. Marným pokusem o opětné posílení státu se stalo bulharské spojenectví s centrálními mocnostmi (rakousko – Uhersko a Německo) v první světové válce a později fašizující tendence bulharského meziválečného státu i během druhé světové války. Po válce byl v zemi ustaven komunistický režim, který se rozpadl na přelomu let 1989/1990.

Podnebí

Podnebí na bulharském pobřeží je označováno za součást mírného středomořského klimatu s poměrně dlouhými, teplými a suchými léty. Převládá severovýchodní směr proudění vzduchu, což v létě přispívá k příjemnému ochlazení rozpáleného pobřeží. U moře jsou bouřky prakticky pouze v zimě. Takový charakter klimatu plně vyhovuje požadavkům turistů na zaručeně krásné letní počasí. Letní sezóna v Bulharsku začíná v polovině května, vrcholí v prvních dvou týdnech srpna a končí na konci září. Zimní sezóna trvá od prosince do března s nejrušnější polovinou února. Podnebí se mění v závislosti na nadmořské výšce. Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska je období června, července a srpna, kdy jsou nejvyšší denní teploty. Pokud jedete obdivovat přírodní krásy, je lepší zvolit květen nebo září. Bulharské pobřeží je poměrně málo členité s dlouhými úseky krásných pláží, málo vykrojenými zálivy (vlastně jen dva velké u přístavů ve Varně a Burgasu) a téměř žádnými ostrovy. Prakticky neexistuje rozdíl mezi přílivem a odlivem a slanost Černého moře je o poznání nižší než v moři Středozemním.

Teploty: vzduch / voda
květen: 27/19
červen: 30/22
červenec: 32/25
srpen: 33/25
září: 20/23
říjen: 25/20

Zajímavosti a informace

Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a slastných chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě Bulharsko je ideálním místem pro strávení Vaší dovolené.

Video spot

SOZOPOL A ROPOTAMO

Odjezd v ranních hodinách z hotelu. Přejezd malebného jižního pobřeží a příjezd do Sozopolu. Následuje krásná procházka romantickým historickým centrem Sozopolu, spojená s návštěvou kostela Panny Marie z přelomu 18. a 19. století. Dostatek času budete mít také pro individuální toulky městem. Na zpáteční cestě absolvujete cestu motorovým člunem řekou Ropotamo - přírodní rezervace - až k jejímu samotnému ústí do moře.
CENA: 670 Kč/osoba

BULHARSKÝ VEČER

Odjezd z hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Po příjezdu do vesničky na Vás čeká bohatá hostina pod otevřeným nebem se čtyřmi chody tradiční bulharské kuchyně, neomezená konzumace vína, množství zábavy a místního folklóru, ohnivá show, diskotéka a také zábava pro děti. Návrat je v pozdních večerních hodinách.
CENA: 670 Kč/osoba

STARÝ NESSEBAR

Výlet do Starého Nessebaru Vás jistě okouzlí díky své poloze, leží totiž na malém poloostrově o délce 800 m, ten je spojen s pevninou úzkou a dlouhou stezkou. Toto místo je zároveň jedním z nejstarších v Evropě, kde jsou dochovány zmínky již z období 2000 let před n.l., z období Tráků. Další zajímavostí je, že Starý Nessebar byl zapsán pro svou jedinečnost a okouzlující architekturu mezi památky UNESCO. CENA: 290 Kč/osoba (Slunečné pobřeží) CENA: 670 Kč/osoba (Primorsko, Kiten) Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí delegát na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.STARÝ NESSEBAR - Výlet do Starého Nessebaru Vás jistě okouzlí díky své poloze, leží totiž na malém poloostrově o délce 800m, ten je spojen s pevninou úzkou a dlouhou stezkou. Toto místo je zároveň jedním z nejstarších v Evropě, kdy jsou dochovány zmínky již v období 2000 let před n.l., z období Tráků. Další zajímavostí je, že Starý Nessebar byl zapsán pro svou jedinečnost a okouzlující architekturu mezi památky UNESCO.
CENA: 290 Kč/osoba (Slunečné pobřeží)
CENA: 670 Kč/osoba (Primorsko, Kiten)

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí delegát na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny

SOZOPOL A LODNÍ VÝLET PO ŘECE ROPOTAMO

lodní výlet
Výlet určený pro milovníky historie a přírody. Započneme prohlídkou po jednom z nejstarších a nejúchvatnějších měst bulharského Cernomoří - Sozopolu, které je podobně jako Nessebar od roku 1970 pod záštitou Unesco. Uvidíme starobylé kostely a dřevěné domečky z renesančního období vytvářející romantickou a relaxační atmosféru. Pokračovat budeme plavbou ve člunu po slavné řece Ropotamo, jejíž zajímavostí je, že voda se zde mění ze sladké ve slanou. Řeka je součástí přírodní rezervace Ropotamo, kde budeme obdivovat okouzlující přírodu. Poslední zastávkou bude čtvrté největší město Burgas, kde budeme mít možnost výhodně nakoupit v nákupních střediscích během volného programu či navštívit věhlasné kavárny v Mořské zahradě.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 812 Kč (dítě 2-12 let 532 Kč )

BULHARSKÝ VEČER A NÁVŠTĚVA HISTORICKÉHO NESEBRU

autokarový výlet
Jeden z nejoblíbenějších výletů započne procházkou s průvodcem po úzkých uličkách romantického Nesebru, který byl pro svou unikátní architekturu zařazen na listinu chráněných památek Unesco. Možnost návštěvy české hospody a nakupování. V 19h (cca 30 minut cesta) se s celou skupinou přemístíme do malebné vesničky Bata. Zde na Vás bude čekat bohatý program zahrnující úvodní přípitek rakije, hostinu o 4 chodech (šopský salát, polévka, grilované kuřecí maso, banica, meloun či třešně jako dezert), neomezenou degustaci bílého a červeného vína, nestinarský tanec na žhavém uhlí, folklórní tance, originální soutěže a na závěr diskotéku (i v průběhu programu živou kapelu). Kolem půlnoci příjezd na Slunečné pobřeží.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 784 Kč (dítě 2-12 let 476 Kč )

DELFINÁRIUM VE VARNĚ

autokarový výlet
Hlavním programem návštěvy třetího největšího města bulharské republiky bude nezapomenutelná delfínní show. V případě, že jste delfínní show v životě neviděli, vřele doporučujeme. Po návštěvě delfinária následuje 1h - 1,5h rozchod po městě Varna s možností nákupu za výrazně nižší ceny. Návrat je kolem 14 - 15h odpoledne.
Cena zahrnuje: dopravu, vstupné, služby průvodce
Cena: 868 Kč (dítě 2-12 let 616 Kč )

PIKNIK NA JACHTĚ

lodní výlet
Celodenní výlet plachetnicí spojený s piknikem (neomezené konzumace ryb, vína, alkoholických a nealkoholických nápojů). Kapitán připraví speciálně pro Vás vynikající hostinu v blízkosti pláže v podobě grilovaných makrel a masa. Možnost koupání či potápění!
Cena zahrnuje: přepravu lodí, konzumaci jídla a pití, služby průvodce
Cena: 868 Kč (dítě 2-12 let 532 Kč)

ISTANBUL (1denní nebo 2denní)

autokarový výlet
Díky poloze letoviska, ve kterém se nacházíme, je vzdálenost kratší než z tureckých letovisek. Čeká vás okružní jízda s prohlídkou Modré mešity, Hippodromu, asijské části města a Bosporu. Ve volném čase je možnost navštívit Velký krytý bazar, Egyptský bazar nebo si udělat lodní výlet po Bosporu. V ceně jsou zahrnuté snídaně a oběd v restauraci 4* hotelu. Dvoudenní verze zahrnuje navíc ubytování ve 4* hotelu. Odjezd z Istanbulu kolem 18h, návrat kolem půlnoci. Fakultativní výlety – lodní výlet po Bosporu (25 €), návštěva paláce Topkapi a chrám Aya Sofia (38 €), návštěva Miniaturku (15 €).
Cena zahrnuje: dopravu, snídani, oběd, služby průvodce
Cena: 1960 Kč/1den (dítě 2-12 let 1120 Kč )

PIRÁTI Z KARIBIKU

lodní výlet
Užijte si plavbu na palubě lodi Tatoo podél pobřeží s úchvatným panorámatem Nessebaru, Elenite a Svatého Vlasu. Záleží jen a jen na Vás jestli se rozhodnete opalovat, relaxovat, koupat se v moři, rybařit či se zúčastnit párty v pirátském stylu. A ještě k tomu je i tobogán! Pohoštění zahrnuje grilované maso a ryby, saláty, nealko, pivo, víno.
Cena zahrnuje: přepravu lodí, pohoštění, služby průvodce
Cena: 728 Kč (dítě 2-12 let 588 Kč )

JEEP SAFARI

dobrodružný výlet jeepem
Toužíte-li zažít nevšední zážitek plný dobrodružství a adrenalinu, projet se vojenským džípem po vesničkách, horách, lesích, přes řeky, navštívit nejvyšší bod Slunečného pobřeží, zastřílet si ze vzduchovky, navštívit soukromou zoo, klášter, palírnu tradiční bulharské rakije a ochutnat ji a dát si oběd v typické bulharské restauraci, je tento výlet určen právě pro Vás!
Cena zahrnuje: dopravu, vstupy dle programu, služby průvodce
Cena: 1064 Kč (dítě 2-12 let 560 Kč)

RYBOLOV

lodní výlet
Přijedete do přístavu, následuje plavba na otevřené moře. V relaxační atmosféře můžete rybařiti bez jakýkoliv předchozích znalostí a samozřejmě se i se svými úlovky vyfotit a kapitán je poté pro Vás připraví na grilu. Zapomenete na všednístarosti daleko od pevniny a načerpáte síly na další horké odpoledne na pláži. Vybavení udic i návnady, oběd – vše v ceně. Délka závisí na tom, jak ryby budou brát. Při troše štěstí můžete zahlédnout černomořské delfíny.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd, vybavení k rybaření, služby průvodce
Cena: 924 Kč (dítě 2-12 let 532 Kč )

ZÁPAD SLUNCE NA JACHTĚ

lodní výlet
Jak si nejlépe vychutnat okouzlující, romantický a nezapomenutelný západ slunce? Představte si dvě hodiny na jachtě se sklenkou sektu, oříšky a nádherný výhled na město Nesebar, pobřeží Ravda, Svatý Vlas, Elenite...
Cena zahrnuje: dopravu, konzumaci jídla a nápojů
Cena: 728 Kč (dítě 2-12 let 476 Kč )

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

O letovisku

Zlaté Písky se nachází cca 18 km severně od Varny a řadí se mezi jedno z nejznámějších přímořských letovisek v Bulharsku. Je ohraničeno letovisky Kranevo a Svatý Vlas. Je známé pro svou čtyři kilometry dlouhou písečnou pláž, kterou skoro celou kopíruje hranice stejnojmenného národního parku. Celou oblast lemuje dlouhá promenáda, podél které se nachází spousta upravených zákoutí, které přímo lákají k odpočinku. Ti z Vás, kteří chtějí vidět Zlaté Písky i jinak mají možnost využít turistického vláčku nebo rikše. Zlaté Písky budou doslova rájem pro Vaše děti, které zde najdou nepřeberné množství aktivit (vláčky, dětské bazény a tobogány s vodními skluzavkami, nafukovací hrady, minigolf, autodráhy a různá sportovní střediska). Restaurace, které jsou rozloženy podél alejí a pobřeží, Vám prostřednictvím milé a ochotné obsluhy nabídnou velký výběr místních specialit a pití. Pro milovníky noční zábavy nabízí Zlaté Písky nepřeberné množství možností k vyžití. Transfer z letiště trvá cca 45 min.

Podobné zájezdy

Hotel Edelweiss Club

Hotel Edelweiss Club KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 21.8. - 28.8.2018 8 Dní Letecky All Inclusive
Last Minute
Ušetříte8.510 Kč
Sleva41%
Hotel Central

Hotel Central KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 28.8. - 4.9.2018 8 Dní Letecky All Inclusive
Last Minute
Ušetříte9.110 Kč
Sleva46%
Vyhledávání