Dovolená Kovotour 2019 | Hotel Central Club - Dotované pobyty 50+ | Bulharsko, Severní Bulharsko

Kovotour plus
Hotel Central Club - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorieKategorie
Bulharsko Zlaté Písky
Hotel Central Club - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

11.6 - 18.6.2019, 8 Dní (út - út) Dvoulůžkový pokoj s možností až jedné přistýlky Letecky All Inclusive
Odlet - QS1486 11. června 2019 11:35 - Brno (místo odletu/odjezdu lze změnit v objednávce) 14:40 - Varna
Návrat - QS1487 18. června 2019 15:30 - Varna 16:35 - Brno
Ušetříte2.000 Kč
Sleva15%
12.990 Kč 10.990 Kč
Vybavenost
TelevizeMinibarKlimatizaceWiFi připojeníFitnessVenkovní bazén
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

elegantní hotel Central Club je situován na atraktivním místě v centrální části živého letoviska Zlaté Písky jen 220 m od krásné dlouhé písčité pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování (bary, restaurace, diskotéky, obchody, sportoviště, vodní sporty na pláži, dětská hřiště, kavárny, půjčovny automobilů). Mezinárodní letiště Varna je vzdáleno 35 km od hotelu.

Vybavenost

recepce, směnárna, trezor (za poplatek), lobby bar, WiFi (ve společných prostorách zdarma), hlavní restaurace, a‘la carte restaurace, fitness centrum, kadeřnictví, masážní salon, sauna, konferenční sál, prádelna (za poplatek), služby lékaře, venkovní bazén s dětskou částí, opalovací terasa s lehátky a slunečníky, sportoviště a parkoviště.

Ubytování

klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky s balkonem, vlastní soc. zařízení, telefon, WiFi (za poplatek), SAT TV, minibar (konzumace za poplatek), fén, SOS tlačítko. Hotel má několik pokojů přizpůsobených handicapovaným klientům (na vyžádání). Dětská postýlka a jídelní židlička (na vyžádání).

Stravování

ALL INCLUSIVE - lze čerpat ve vybraných prostorách hotelu (do 21:00) - snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů, během dne lehké občerstvení (pečivo, zákusky, káva, čaj), neomezené množství rozlévaných alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby. Pool bar za poplatek.

Pláž

krásná dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází 220 m od resortu. Klientům jsou k dispozici služby plážového baru a lehátka se slunečníky (vše za poplatek).

Sport a zábava

ANIMAČNÍ PROGRAM V ČESKÉM JAZYCE ZCELA ZDARMA. Vodní sporty na pláži, fitness centrum, stolní tenis, biliárd, kadeřnictví, masáže, sauna (vše za poplatek).

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7x all inclusive, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

příplatek za neobsazené lůžko/pokoj 1/1 +7 990 Kč/týden, ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Zlaté Písky

O letovisku

Zlaté Písky se nachází cca 18 km severně od Varny a řadí se mezi jedno z nejznámějších přímořských letovisek v Bulharsku. Je ohraničeno letovisky Kranevo a Svatý Vlas. Je známé pro svou čtyři kilometry dlouhou písečnou pláž, kterou skoro celou kopíruje hranice stejnojmenného národního parku. Celou oblast lemuje dlouhá promenáda, podél které se nachází spousta upravených zákoutí, které přímo lákají k odpočinku. Ti z Vás, kteří chtějí vidět Zlaté Písky i jinak mají možnost využít turistického vláčku nebo rikše. Zlaté Písky budou doslova rájem pro Vaše děti, které zde najdou nepřeberné množství aktivit (vláčky, dětské bazény a tobogány s vodními skluzavkami, nafukovací hrady, minigolf, autodráhy a různá sportovní střediska). Restaurace, které jsou rozloženy podél alejí a pobřeží, Vám prostřednictvím milé a ochotné obsluhy nabídnou velký výběr místních specialit a pití. Pro milovníky noční zábavy nabízí Zlaté Písky nepřeberné množství možností k vyžití. Transfer z letiště trvá cca 45 min.

Severní Bulharsko

Bulharsko

Mapa destinace


Zvětšit mapu

Popis destinace

Ještě jste se nerozhodli a váháte s výběrem, kam letos na dovolenou? Věřte, že právě Bulharsko je ta správná volba pro Vás! Bulharsko je zemí, která každé léto otvírá své brány pro tisíce a tisíce turistů a stává se populárním místem pro strávení příjemné letní dovolené. Bulharsko se nachází na pobřeží Černého moře, jehož voda obsahuje velmi malé množství soli a je lemováno 378 km pláží, které Vás ohromí svým jemným zlatavým pískem, skalnatými zátokami a romantickými zákoutími. Kromě toho, že v Bulharsku oceníte průzračné křišťálové moře, najdete zde jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Svědčí o tom i fakt, že mnoho z nich je oceněno tzv. modrou vlajkou. Na své si přijdou vyznavači relaxace, aktivního odpočinku, ale i milovníci kultury. Najdete zde množství cenných historických památek a jedinečný, bohatý foklór, který neuvidíte jinde na světě. Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a sladkých chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů i specialit a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Nezapomeňte ochutnat pravý šopský salát, boršč, kavarmu či grilovanou pochoutku kebapčata se zapečenou kaší. Znalci vína jistě ocení širokou nabídku velmi dobrých místních vín, které si mohou vychutnat v příjemné romantické restauraci a vnímat tak příjemnou atmosféru kolem sebe. Mile budete překvapeni i přístupem místních lidí, kteří jsou vstřícní, ochotní a velmi přátelští. Není žádným tajemstvím, že radovánek vás v Bulharsku čeká opravdu hodně. V Bulharsku je velkou výhodou to, že si můžete dopřát vše, co hrdlo ráčí za velice příjemné a dostupné ceny, které se ještě stále pohybují níže, než je tomu v ČR. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni, jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě proto je Bulharsko ideálním místem pro strávení Vaší báječné dovolené!!!

Historie destinace

Historie země je plná různorodých vlivů. Starověká Thrákie byla součástí jak řecké, tak římské říše a jejího pokračovatele – říše byzantské. Od 5. – 6. století území dnešního Bulharska osídlovali Slované, s nimiž v 7. století splynuli původně turkotatarští Bulhaři, kteří do oblasti přišli pod vedením mocného chána Asparucha. Ten si na Byzanci vynutil nezávislost pro svůj nový stát a později i jeho podstatné rozšíření právě na úkor Byzance. Koncem 9. století vedou úspěšnou křesťanskou misi do Bulharska věrozvěstové Cyril a Metoděj. Největšího rozmachu dosáhlo Bulharsko na přelomu 12. a 13. století, kdy jeho území sahalo daleko na západ až k Jaderskému moři. Po válkách s křižáckým státem v Konstantinopoli a celé sérii selských povstání se oslabené Bulharsko rozpadá a podléhá dobyvatelskému tlaku Turecka. Po porážce u Nikopole Vidinu v roce 1396 se země ocitá na téměř 500 let pod turecko nadvládou. Od poloviny 19. století sílí hnutí za národní nezávislost, které dostává legální podobu na Berlínském kongresu v roce 1878, kdy v důsledku porážky Turecka ve válce s Ruskem je ustaveno bulharské knížectví s hlavním městem Sofií, autonomní Rumélie (východ a jih dnešního Bulharska) a nezávislá Makedonie. Bulharsko se v dalších letech stává konstituční monarchií a od roku 1908 nezávislým carstvím. Následují tzv. balkánské války, které byly předehrou k první světové výlce a rozdělily na Balkánském poloostrově turecké dědictví. V první z nich získalo Bulharsko podstatné územní ziska, které naopak ve druhé balkánské válce ztratilo. Marným pokusem o opětné posílení státu se stalo bulharské spojenectví s centrálními mocnostmi (rakousko – Uhersko a Německo) v první světové válce a později fašizující tendence bulharského meziválečného státu i během druhé světové války. Po válce byl v zemi ustaven komunistický režim, který se rozpadl na přelomu let 1989/1990.

Podnebí

Podnebí na bulharském pobřeží je označováno za součást mírného středomořského klimatu s poměrně dlouhými, teplými a suchými léty. Převládá severovýchodní směr proudění vzduchu, což v létě přispívá k příjemnému ochlazení rozpáleného pobřeží. U moře jsou bouřky prakticky pouze v zimě. Takový charakter klimatu plně vyhovuje požadavkům turistů na zaručeně krásné letní počasí. Letní sezóna v Bulharsku začíná v polovině května, vrcholí v prvních dvou týdnech srpna a končí na konci září. Zimní sezóna trvá od prosince do března s nejrušnější polovinou února. Podnebí se mění v závislosti na nadmořské výšce. Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska je období června, července a srpna, kdy jsou nejvyšší denní teploty. Pokud jedete obdivovat přírodní krásy, je lepší zvolit květen nebo září. Bulharské pobřeží je poměrně málo členité s dlouhými úseky krásných pláží, málo vykrojenými zálivy (vlastně jen dva velké u přístavů ve Varně a Burgasu) a téměř žádnými ostrovy. Prakticky neexistuje rozdíl mezi přílivem a odlivem a slanost Černého moře je o poznání nižší než v moři Středozemním.

Teploty: vzduch / voda
květen: 27/19
červen: 30/22
červenec: 32/25
srpen: 33/25
září: 20/23
říjen: 25/20

Zajímavosti a informace

Dalším lákadlem je bulharská kuchyně plná vůní a slastných chutí, která nabízí velmi rozmanitý výběr národních pokrmů a je považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Dnes je Bulharsko zemí, kde vyrostla řada nových moderních ubytovacích kapacit srovnatelných s jinými podobnými v řadě zemí v oblasti Středozemního moře. Zkuste se vrátit na známá místa s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS. Pokud jste v posledních několika letech v Bulharsku nebyli, budete příjemně překvapeni jak moc se zlepšily a rozšířily nejen služby pro turisty, ale také jakým pozitivním vývojem prošla výstavba ubytovacích zařízení. Právě Bulharsko je ideálním místem pro strávení Vaší dovolené.

Video spot

Vážení a milí cestovatelé, cestovní kancelář Kovotour plus s.r.o. pro Vás opět připravila bohatou nabídku fakultativních výletů do nejhezčích a nejzajímavějších lokalit Bulharska. Každý si z naší nabídky jistě vybere to pravé! Ať už jsou to výlety protkané bohatou, bouřlivou historií či stavitelskými skvosty, kterých je v Bulharsku nepřeberné množství. Poznejte typický folklór a neopakovatelnou atmosféru této země na vlastní kůži! Tak neváhejte a navštivte tato kouzelná místa a odneste si nezapomenutelné zážitky, na které budete dlouho vzpomínat! Vždyť dovolená je nejen o odpočinku a relaxaci, ale také o poznání. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců při zakoupení zájezdu.

VÝLETY ZLATÉ PÍSKY A SV. KONSTANTIN

CELODENNÍ VÝLET DO NESSEBRU

Pro milovníky historie

autokarový výlet

Výlet do starobylého města na jižním černomořském pobřeží Bulharska. Nessebar je místem s tisíciletou historií, zachoval si svou unikátní architekturu a je zařazen na listinu památkových míst chráněných organizací UNESCO. Při prohlídce starého města možnost zhlédnout pravoslavné kostely z různých období.

Cena: 930 Kč (děti do 12 let 465 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce.

PŮLDENNÍ VÝLET DO BALČIKU A NA MYS KALIAKRA

Botanická zahrada a ruiny pevností

autokarový výlet

Během půldenního výletu navštívíte letní sídlo královny Marie s botanickou a kaktusovou zahradou. Výlet pokračuje na nejdelší a nejkrásnější mys Černého moře - Kaliakra s ruinami pevností.

Cena: 760 Kč (děti do 12 let 400 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstup do botanické zahrady v Balčiku.

PIRÁTSKÁ FIESTA

Zábava pro děti i dospělé

autokarový, lodní výlet

3-hodinová plavba na jachtě vybavené pro námořní bitvy včetně animačních programů, dětské animace, hledání pirátského pokladu, chlebíčky, pivo, rum a nealkoholické nápoje.

Cena: 890 Kč (děti do 12 let 510 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, plavbu lodí.


DELFINÁRIUM VE VARNĚ (PŮLDENNÍ)

Show s delfíny

autokarový výlet

Půldenní výlet s návštěvou Delfin show ve Varně s možností osobního volna po prohlídce města a občerstvení. Nejatraktivnější zážitek z Vaší dovolené.

Cena: 790 Kč (děti do 12 let 540 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstup do delfinária.


RYBOLOV

Rybaření na moři

autokarový, lodní výlet

3-hodinová plavba na moři, zapůjčení rybářského vybavení, oběd na palubě, all inclusive bar, koupání v moři a opalování na palubě, hudba a party nálada. Vhodné i pro rekreační příznivce rybaření.

Cena: 730 Kč (děti do 12 let 370 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, oběd, zapůjčení výbavy.


NA NÁVŠTĚVĚ U BABKY RADKY

Muzeum národní svébytnosti, tradic a kultury

autokarový výlet

Dům babky Radky je živé muzeum národní svébytnosti, tradic a kultury. Na úvod Vás místní obyvatelé přivítají domácím chlebem a solí. Můžete se podívat do místních obydlí s etnografickou výstavou tkanin i soukromé farmy. Očekávájí Vás chutné venkovské pohostění a atraktivní program lidovych písní, tanců a zvyků. Využijte možnost načerpat dobrou náladu. Po cestě se zastavíme u ústí řeky Kamčie a svezeme se loďkou po řece až k moři.

Cena: 990 Kč (děti do 12 let 495 Kč)
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstupy


Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezony změněny. Změna programu vyhrazena.


Souřadnice ubytování nejsou v tuto chvíli k dispozici. Chcete-li znát přenosu polohu hotelu, kontaktuje nás prosím.

 

O letovisku

Zlaté Písky se nachází cca 18 km severně od Varny a řadí se mezi jedno z nejznámějších přímořských letovisek v Bulharsku. Je ohraničeno letovisky Kranevo a Svatý Vlas. Je známé pro svou čtyři kilometry dlouhou písečnou pláž, kterou skoro celou kopíruje hranice stejnojmenného národního parku. Celou oblast lemuje dlouhá promenáda, podél které se nachází spousta upravených zákoutí, které přímo lákají k odpočinku. Ti z Vás, kteří chtějí vidět Zlaté Písky i jinak mají možnost využít turistického vláčku nebo rikše. Zlaté Písky budou doslova rájem pro Vaše děti, které zde najdou nepřeberné množství aktivit (vláčky, dětské bazény a tobogány s vodními skluzavkami, nafukovací hrady, minigolf, autodráhy a různá sportovní střediska). Restaurace, které jsou rozloženy podél alejí a pobřeží, Vám prostřednictvím milé a ochotné obsluhy nabídnou velký výběr místních specialit a pití. Pro milovníky noční zábavy nabízí Zlaté Písky nepřeberné množství možností k vyžití. Transfer z letiště trvá cca 45 min.

Podobné zájezdy

Hotel Central Club Dítě ZCELA ZDARMA

Hotel Central Club KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 11.6. - 18.6.2019 8 Dní Letecky All Inclusive
Last Minute
Ušetříte5.610 Kč
Sleva34%
Hotel Edelweiss Club

Hotel Edelweiss Club KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 11.6. - 18.6.2019 8 Dní Letecky All Inclusive
Last Minute
Ušetříte5.500 Kč
Sleva32%
Hotel Edelweiss Club - Dotované pobyty 50+

Hotel Edelweiss Club - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 11.6. - 18.6.2019 8 Dní Letecky All Inclusive
Ušetříte2.000 Kč
Sleva14%
Hotel Royal

Hotel Royal KategorieKategorieKategorieKategorie

út - út 11.6. - 18.6.2019 8 Dní Letecky All Inclusive
Last Minute
Ušetříte2.800 Kč
Sleva16%
Hotel Kaliakra Palace

Hotel Kaliakra Palace KategorieKategorieKategorieKategorie Kategorie

út - út 25.6. - 2.7.2019 8 Dní Letecky Ultra All Inclusive
First Minute
Ušetříte4.439 Kč
Sleva18%
Vyhledávání