Sveti Stefan

Dovolená ve Svetém Stefanu.

1 zájezdů

Sveti Stefan

Sveti Stefan leží cca 10 km jihovýchodně od Budvy na malém skalnatém poloostrůvku, spojeném s pevninou úzkou písečnou lavicí. Někdy se Sveti Stefan označuje jako ostrov, neboť spojnice s pevninou byla zčásti uměle vybudována. Hotelová osada se rozrostla i na přilehlém pobřeží. Do hotelového městečka mají přístup pouze hoteloví hosté.

Koupání

Na místní pláži, která lemuje pobřeží a zasahuje z obou stran také na pevninskou písečnou spojnici.

Sport

Sveti Stefan má výborné podmínky pro vodní sporty, jachting, potápění, windsurfing nebo sportovní rybolov. Ve Svetém Stefanu je potápěčský klub, v blízkém okolí fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty nebo minigolf.

Ubytování

Celý poloostrov je jeden velký luxusní hotel, který provozuje nadnárodní hotelová společnost. Ceny ubytování jsou vysoké, hotel je určen pro velmi movitou klientelu, častými hosty jsou známé osobnosti. Dovolená ve Svetém Stefanu.

Zajímavosti a výlety

Ve Stefém Stefanu je kostelík sv. Štěpána z 15. stol., podle něhož byla osada pojmenována. V jeho bezprostřední blízkosti stojí největší kostel v osadě, z 19. století, který byl také pojmenován po sv. Štěpánovi. Třetí kostelík, Proměnění Páně je ze 17. stol. se nachází se blízko vstupu do městečka. Výlety ze Svetého Stefanu.

Vlajka země Černá Hora
Oficiální název Republika Černá Hora
Datum založení 3. 6. 2006
Hlavní město Podgorica
Měna Euro
Rozloha 13 812 km2
Nejvyšší hora Zla Kolata 2 534 m.n.m. v Dinárských horách.
Náboženství 72% pravoslavní, 19% muslimové, 3% katolíci, 1% ostatní
Oficiální jazyk Černohorština
Časový posun Středoevropský čas (GMT +1 hodina)

Vila KENTERA

20.října 8 dní Bez stravování
2 490 / os.
MAPA2: https://www.kovotour.cz/google/map/data-provider/destination
Zobrazit mapu