Bar

Dovolená v Baru.

Bar

Bar je významné město na pobřeží v jižní části Černé Hory. Je centrem Barské rivijéry, má bohatou historii a hezké historické centrum. V Baru se nachází také významný černohorský přístav s přímým trajektovým spojením do italských přístavů Ancona a Bari. Do Baru vede železniční trať, jezdí sem vlaky z Podgorice a ze srbského Bělehradu. V letních měsících lze cestovat dálkovým vlakem do Baru i z České Republiky.

Koupání

Kromě městské pláže přímo v Baru doporučujeme navštívit především pláže v okolí, které zaujmou svou polohou a okolní přírodou.

Sport

V Baru na pláži naleznete především nabídku vodních sportů. Nedaleko pláže se nachází krytá i venkovní sportoviště ve sportovně-rekreačním centru Topolica. Sportovní možnosti nabízí také pláže v sousedních letoviscích. Na menších plážích nebo na plážích v zátocích mimo letoviska je nabídka sportovních aktivit omezená.

Ubytování

Přímo v Baru si lze vybrat z nabídky převážně menších hotelů a privátních apartmánů. Dovolená v Baru.

Zajímavosti a výlety

V okolí Baru se na velkých plantážích pěstují citrusové plody a olivy. Na výlety se můžete vydat na sever do Budvanské rivijéry, dále na jih do Ulcinje nebo do Albánie, případně do vnitrozemí. Výlety z Baru.

Vlajka země Černá Hora
Oficiální název Republika Černá Hora
Datum založení 3. 6. 2006
Hlavní město Podgorica
Měna Euro
Rozloha 13 812 km2
Nejvyšší hora Zla Kolata 2 534 m.n.m. v Dinárských horách.
Náboženství 72% pravoslavní, 19% muslimové, 3% katolíci, 1% ostatní
Oficiální jazyk Černohorština
Časový posun Středoevropský čas (GMT +1 hodina)