Dovolená Kovotour 2019 | Hotel Aloha Beach - Dotované pobyty 50+ | Albánie, Saranda

Kovotour plus
Hotel Aloha Beach - Dotované pobyty 50+ KategorieKategorieKategorieKategorie
Albánie Saranda
Hotel Aloha Beach - Dotované pobyty 50+

Rychlá objednávka

26.8 - 2.9.2019, 8 Dní (po - po) Třílůžkový pokoj s možností až dvou přistýlek Letecky Polopenze
Odlet - QS1116 26. srpna 2019 18:30 - Praha (místo odletu/odjezdu lze změnit v objednávce) 21:40 - Korfu
Návrat - QS1117 2. září 2019 22:25 - Korfu 23:40 - Praha
16.123 Kč
Vybavenost
SejfKlimatizaceWiFi připojeníTenisNa pláži
Call centrum 14 001
Termíny a ceny O zájezdu Popis destinace Nabídka výletů Mapa

Poloha

zrekonstruovaný rodinný hotel Aloha se nachází jen 10 minut chůze od centra letoviska albánské riviéry – Sarandy, přímo u pláže.

Vybavenost

recepce, restaurace, trezor na recepci (za poplatek), parkoviště, platební terminál na karty, WiFi (zdarma).

Ubytování

nově zařízené klimatizované jednolůžkové pokoje typu Economy bez příplatku, dvoulůžkové pokoje typu Standard orientované na mořskou stranu s balkonem, třílůžkové pokoje typu Standard orientované na mořskou stranu s balkonem, rodinné dvouložnicové pokoje orientované na mořskou stranu s balkonem a s možností obsazení až 5 osobami (1/3+2, na vyžádání). Všechny pokoje mají vlastní soc. zařízení, fén, ledničku, TV a WiFi (zdarma).

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou švédských stolů. 

Pláž

hotel se nachází přímo na oblázkové pláži, vstup do moře pozvolný, plážový servis (zdarma).

Sport a zábava

vodní aktivity na pláži (za poplatek).

Náš názor

nádherný hotel, který prošel rekonstrukcí a poskytuje ideální zázemí klientům, kteří chtějí mít vše po ruce na jednom místě.

Cena za osobu zahrnuje

Letecká doprava: 7x ubytování, 7x uvedená strava, výlet v destinaci, letenku na Korfu a zpět, lodní transfer z Korfu do Albánie a zpět, transfer do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatek za neobsazené lůžko ve dvou- nebo třílůžkovém pokoji +7 990 Kč/týden, příplatek za 4. neobsazené lůžko v rodinném pokoji (1/3+2) +2 500 Kč/týden, příplatek za 5.neobsazené lůžko v rodinném pokoji (1/3+2) ZDARMA. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Let na Korfu s následným lodním transferem do Albánie.

Saranda

Albánie

Mapa destinace

Popis destinace

Albánie je zemí, která čeká na své objevení, ale díky nám Vám pojem Albánská riviéra již nebude cizí. Nachází se při Středozemním moři v Jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na severu sousedí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží Jónského moře. Albánie (Shqipëria) je destinací, která vyniká zejména rozmanitou a nádhernou přírodou s minimem civilizačních zásahů, přírodními zajímavostmi a historickými památkami. Albánie je země orlů, nádherných pláží, křišťálově průzračné vody, země s mnoha historickými památkami a místy s nedotčenou přírodou. Chcete-li poznat panenskou krásu divokých hor, řek, jezer, krásné pláže i moře, neváhejte vydat se právě do této destinace. Od Evropy je oddělena vysokým pohořím – rozeklané vrcholky Dinárské soustavy přecházejí v pohraničí na Albánské Alpy (Prokletje). Nejvyšší vrchol Korab (2764 m n.m.) se nachází na hranicích s Makedonií. Na jihu země najdete pohoří Pindos. Nížiny jsou pouze v úzkém pobřežním pásu. Další dominantou Albánie jsou velká jezera - na hranici s Černou Horou se nachází Skadarské jezero, které je se svými 370 km² největším jezerem na Balkáně a největší ptačí rezervací v Evropě. Na hranicích s Makedonií se rozprostírá Ohridské a Prespanské jezero. V Albánii najdete také bezpočet nádherných pláží. Albánii si oblíbí také milovníci historie – k prohlídce se zde nabízí krásná historická města s četnými kulturními památkami, starobylými hrady a pozůstatky řecké a římské kultury. Některé z těchto památek jsou zařazeny na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní. Albánci jsou zvyklí se svým hostům maximálně věnovat. Albánská kuchyně je podobná středomořské kuchyni s olivovým olejem, množstvím zeleniny a koření. Hodně se připravuje hovězí, skopové i vepřové maso, jezerní a mořské ryby, sýry. K pití si pak můžete vychutnat kvalitní albánské víno, pivo či pálenku Raki.

Podnebí

Teploty: vzduch / voda květen: 24/19 červen: 28/22 červenec: 29/24 srpen: 29/25 září: 27/24 říjen: 24/23

Zajímavosti a informace

Ceník potravin a zboží v obchodech: • chléb od 12 Kč • 1 l mléka od 28 Kč • 1 ks sladkého pečiva od 7 Kč • 1 l ovocného džusu od 15 Kč • pivo (láhev) od 25 Kč • 1 l minerálky od 10 Kč • 2 l Fanta/Cola od 30 Kč • 1 l bílé/červené víno od 50 Kč • 1 kg hroznového vína od 18 Kč • 1 kg rajčat/paprik od 20 Kč Ceny v restauracích: • hlavní jídlo od 90 Kč • pizza od 60 Kč • hamburger od 20 Kč • salát od 40 Kč • ovocný džus od 20 Kč • 2,5 dcl minerální vody od 8 Kč • vinný střik (2 dcl) od 20 Kč • točené pivo od 20 Kč • 1 l vína od 70 Kč • 3 cl místního alk. nápoje od 40 Kč • káva od 15 Kč

Video spot

Vážení a milí cestovatelé, připravili jsme pro Vás výlety do nejhezčích a nejzajímavějších lokalit Albánie. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců při zakoupení zájezdu. Výlety jsou organizovány v termínu 03.06.-30.09.2019. V tomto termínu lze zakoupit fakultativní výlet také u našich zástupců v Albánii.


STAROVĚKÉ MĚSTO BUTRINT (UNESCO)

Cestou z hotelu překročíme řeku Bistrici, skalní soutěsku Tsouka a širokou planinu Vurgu, která obklopuje samotné pozůstatky Řecko–římského města Butrint, jež je od roku 2005 památkou UNESCO. Butrint je obklopen přímo fascinujícím prostředím jezer a soutěsek, můžete spatřit množství divokých ptáků, motýlů, zajímavou flóru a také několik úrovní historie na jednom místě. Založen byl v době bronzové řeckým králem, který jej později využíval jako základnu své expanze na severozápad – Řím. V 6. století z něj udělali svoji provincii a důležitý přístav Římané, Byzantinci či Benátčané. Benátčané město opevnili hradbami před tureckými nájezdy. Butrint patří k nejzajímavějším archeologickým místům v celém středomoří, je totiž doslova křižovatkou, kde se mísily všechny středomořské civilizace. Naleznete zde divadlo, veřejné lázně, akropoli i muzeum.

Cena: cca 29 EUR (děti do 12 let 15 EUR)
Cena zahrnuje: transfer, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: stravování, vstupy.


MODRÉ OKO & VINAŘSTVÍ

Na tomto výletu navštívíme krásný hrad Lekuresi, který se tyčí v místním pohoří a poskytuje nádherný panoramatický výhled do širého okolí Sarandy. V průběhu prohlídky hradu bude krátké vystoupení místního folklóru. Posléze následuje přesun do státem chráněné přírodní rezervace Blue Eye (Modré oko, Siri i kalter), kde pramení místní řeka se specifickým zabarvením. Následně se dostáváme ke klášteru Mesopotami, jehož počátky sahají až do 13. století. Klášter byl v 17. století rekonstruován. Cestou si můžete načerpat svěží vodu z horských pramenů. Poslední zastávkou je návštěva rodinného vinohradu „Isak“ ve vesnici Vrioni. Židovská komunita zde našla útočiště od 2. světové války a vyrábí mimo jiné rakii.

Cena: cca 32 EUR (děti do 12 let 16 EUR)
Cena zahrnuje: transfer, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: stravování, vstupy.


GJIROKASTRA (UNESCO) & DŮM BABAMETO

Projížďka klimatizovaným autobusem (cca 80 min) albánskou krajinou a pohořím, poté příjezd do architektonického skvostu jižní Albánie – města Gjirokastra. O malebném městě Gjirokastra se prameny poprvé zmiňují ve 13. století, dnešní tvář dostalo město především z dob turecké okupace. Na rozdíl od mnoha jiných albánských měst, Gjirokastra za této éry vzkvétá a stává se samosprávním centrem jižní Albánie. V dobách komunismu dostává statut památkové rezervace, díky němuž můžeme obdivovat její krásy i dnes. Gjirokastra je vskutku perlou otomanské architektury v zemi. Navštívíme starý bazar, Obelisk – z jehož výhledu budete mít celé město jako na dlani. Pokračujeme do domu Babameto – původně z roku 1885. Dům je typickým příkladem místního kulturního dědictví. Dostaneme napít místní tradiční kávy, rakie a typické albánské svačiny „Qifqiqi“.

Cena: cca 32 EUR (děti do 12 let 16 EUR)
Cena zahrnuje: transfer, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: stravování, vstupy.


ALBÁNSKÝ VEČER - POLYFONIE & FOLKLÓR

Příjezd do hradu Lekuresi, situovaném na kopci nad Sarandou. Hrad pochází ze 17. století a je 600 m n. m. Díky impozantnímu výhledu budeme moct obdivovat soutok Jaderského a Jónského moře a samozřejmě samotný ostrov Korfu. K hudbě a tanci bude hrát albánská polyfonie, budete mít příležitost naučit se tradiční tance. Spolu s místním vínem a drobným občerstvením je to záruka dobré zábavy.

Cena zahrnuje: transfer, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: stravování, vstupy.
Cena: cca 28 EUR (děti do 12 let 14 EUR)


Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezony změněny. Změna programu vyhrazena.

 

Podobné zájezdy

Hotel Seaside Saranda

Hotel Seaside Saranda KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Letecky Snídaně
Last Minute
Ušetříte3.110 Kč
Sleva15%
Hotel Brilant

Hotel Brilant KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Letecky Snídaně
Last Minute
Ušetříte2.110 Kč
Sleva11%
Hotel Saranda International

Hotel Saranda International KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Letecky Snídaně
Last Minute
Ušetříte3.610 Kč
Sleva17%
Hotel Murati

Hotel Murati KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Letecky Bez stravy
Hotel Brilant

Hotel Brilant KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Vlastní Snídaně
Hotel Heksamil

Hotel Heksamil KategorieKategorieKategorie Kategorie

po - po 26.8. - 2.9.2019 8 Dní Letecky Polopenze
Last Minute
Ušetříte5.010 Kč
Sleva27%
Hotel Aloha Beach

Hotel Aloha Beach KategorieKategorieKategorieKategorie

po - po 26.8. - 2.9.2019 8 Dní Letecky Polopenze
Last Minute
Ušetříte4.610 Kč
Sleva20%
Hotel Heksamil

Hotel Heksamil KategorieKategorieKategorie Kategorie

po - po 26.8. - 2.9.2019 8 Dní Vlastní Polopenze
Hotel Titania

Hotel Titania KategorieKategorieKategorie Kategorie

po - po 19.8. - 26.8.2019 8 Dní Letecky Snídaně
Last Minute
Ušetříte4.110 Kč
Sleva20%
Vyhledávání