Zájem o klasickou destinaci pro dovolenou v Řecku stále roste - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Zájem o klasickou destinaci pro dovolenou v Řecku stále roste

Zasněné zálivy, dlouhé písečné pláže, tyrkysové moře a kopce porostlé piniemi, olivové háje a šalvějové louky – všechny tyto krásy najdeme na ,,trojprstém“ poloostrově zvaném Chalkidiki, díky svému tvaru často označovaném také jako ,,Poseidonův trojzubec“.

 

 

 

Podle řeckých bájí jím rozzlobený Poseidon hodil po obrech, kteří v těchto místech žili, a tak vznikl poloostrov plný mytologie, který zasahuje daleko do Egejského moře. Každý ze tří ,,zubů“ Chalkidiki, mezi které patří nejzápadnější Kassandra (nejživější oblast Chalkidiki), prostřední Sithonia (nejméně dotčená část poloostrova) a Athos (posvátný, patří mnichům – ,,Mnišská republika“), se návštěvníkovi svými krásami vryje hluboko do paměti.

 

 

 

Většina pláží byla oceněna „Modrou vlajkou EU“, která potvrzuje fyzickou i biologickou čistotu krásných písečných či oblázkových pláží. Chalkidiki však nejsou jen pláže, dále ve vnitrozemí nalezneme místa vhodná k pěší turistice, jízdě na horském kole, koni či v jeepu. Milovníci dobrého jídla si na své přijdou v útulných a početných tavernách, které nabízejí široký výběr skvělých řeckých specialit.

 

 

 

Při návštěvě Chalkidiki bychom se měli alespoň jednou vypravit na jeden ze zajímavých výletů v oblasti. Příznivci lodních plaveb si zamilují výlety nejen okolo poloostrova Athos, ale také okolo ostatních poloostrovů. Lze se také doplavit na „věčně zelený ostrov“ Thassos. Pokud zatoužíme po troše duchovna a mystiky, naším jasným cílem bude poloostrov Athos nebo také Agios Oros (Svatá hora). Avšak pozor, ženy mají do této oblasti vstup přísně zakázán. Nejzazší místo, kam se zde dostaneme, je město Ouranopolis, nacházející se blízko pevninské části Chalkidiki. Zajímavostí v tomto městě je bezpochyby Prosforion, stará kamenná zeď s balkonky, jeden ze symbolů města i celého poloostrova. Hlavním městem Chalkidiki je Polygyros (Poligiros), kde najdeme Archeologické muzeum - Polygyros se strategickou polohou téměř v samém srdci větší části poloostrova. V malém roztomilém městečku si můžeme zajít do některé z řeckých taveren, pokochat se krásným výhledem z okolních kopců, nebo posedět ve stínu stromů nádherného parku Šesti pramenů. Mezi výlety autobusem se nabízí výjezdy do pohoří Olymp, kde můžete shlédnout ať už samotný vrchol majestátního Olympu, nebo místní posvátný pramen. Přes město Larissa lze dojet až k samotným Meteorám, známým skalním klášterům, vznášejících se vysoko v horách mezi pohořím Pindos a Olymp. Byla by škoda vynechat návštěvu Soluně (Thessaloniki), odkud k nám v r. 863 přišli slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj.

 

Naši kompletní nabídku naleznete zde: //www.kovotour.cz/zajezdy/?CatalogueIDs=14-18&DestinationID=873

 

Vyhledávání