Zadar - Nejlepší destinace na dovolenou 2016 - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Zadar - Nejlepší destinace na dovolenou 2016

Webový portál http://www.europeanbestdestinations.com/ vyhlásil Zadar jako nejtoužebnější destinací pro letní dovolené v Evropě.

Tak hurá s námi do zadaru a také na Dugi Otok, v zadarském regionu, kde jsme již tradičně pro Vás připravili Hotel Luka Více o hotelu LUKA ZDE. Zadar je město ležící v severní Dalmácii, asi 200 km jižně od hlavního města Zagreb a patří k větším chorvatským městům.
V nejstarších dobách se město nazývalo Iader, později Diadora, v dřívějších dobách se pro Zadar však užívalo i italského názvu Zara. Stará část města se rozkládá na poloostrůvku a jsou zde k vidění pozůstatky z dob římské vlády, a to hlavně části opevnění, z nichž však byla většina zbořena za dob rakouské nadvlády. Také se zde zachovalo římské fórum, chrám a bazilika a mnoho kostelů a klášterů ze středověku.

 

Tak jako v ostatních dalmátských městech, i zde je jedinečným zážitkem návštěva místního tržiště - Zadarská Pijaca je jedna
z největších a nejlepších. Funguje již od středověku a zdobí jí stánky s tím nejchutnějším ovocem, bizarní zeleninou či aromatickými bylinami. Nesmí chybět ani rybí trh. Místní vám opět řeknou, že jde o nejlepší rybí trh na celém pobřeží

Zadarská Pijaca - Foto: Ivan Katalinić / Antena Zadar

Přehled zájezdů do Chorvatska naleznete ZDE.

 

Vyhledávání