Ulcinj - zajimavosti - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Ulcinj - zajimavosti

Ulcinj a jeho okolí rozhodně patří mezi nejdůležitější, nejzajímavější a nejkrásnější turistické oblasti v Černé Hoře. Ideální podmínky pro letní pobyt u moře,starobylé památky a nádherná zachovalá příroda sem láká spoustu návštěvníků. Velká Ulcinjská pláž je dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m. Písek je velmi jemný se zbytky mušlí a korálů a díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky. Nabízí také spoustu sportovních aktivit – vodní lyžování, projížďky na koních a jiné.

 

 

 

 

Dále pak stojí za zmínění Ženská plaža, kam smí ovšem pouze ženy. Je obklopena staletými borovicemi a vyvěrá zde léčivá minerální voda s obsahem síry, což má prý blahodárné účinky při léčení neplodnosti. 

 

Přímo ve městě je asi 600 m dlouhá Malá pláž, kterou lemuje promenáda s množstvím restaurací, kaváren a barů.

 

 

 

 

Při návštěvě města Ulcinj byste rozhodně měli navštívit rozlehlý Ulcinski Grad na mysu mezi dvěma zátokami, kam se dostanete buď z města Horní bránou nebo z přístaviště Dolní bránou. Uličkami se zde můžete toulat celé hodiny. Součástí hradu je staré město, kde kromě klasických turistických obchůdku najdete i muzeum s archeologickými nálezy, ke kterému patří také kostel – mešita.

V malém olivovém háji je pravoslavná katedrála sv.Nikoly.

 

 

 

Palác Venezia a někdejší palác Balšiců naleznete ve východní části starého města.

 

 

 

Každý pátek jsou zde pro obyvatele i návštěvníky pořádány trhy a když budete mít štěstí, uvidíte místní obyvatele ve starých tradičních krojích. Cca 18 km jihovýchodně od Ulcinju, již téměř při hranicích s Albánií, kde se řeka Bojana vlévá do jaderského moře, naleznete jedinečný ostrov Ada Bojana. Podle legendy roku 1858 během velké bouře najela do těchto míst loď jménem Merito. Vodní proud okolo její přídě a dvou malých ostrůvků v okolí hromadily říční nános až se vytvořil ostrov omývaný ze dvou stran řekou Bojanou a ze třetí strany Jaderským mořem. Zacházející slunce zde vytváří neuvěřitelnou souhru barev vody, nebe a písku.  

 


 

 

Dovolená na Ulcinjské riviéře stojí tedy opravdu za poznání, proto neváhejte a pojeďte s námi do jednoho z nabízených hotelů, které naleznete ZDE.


Vyhledávání