SEVERNÍ KYPR – panenský ráj ve Středomoří - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

SEVERNÍ KYPR – panenský ráj ve Středomoří

 

Kypr patří mezi tradiční oblíbené dovolenkové cíle. Severní část Kypru si v posledních letech získává stále větší oblibu turistů. Vzhledem ke své geologické poloze ve východní části Středozemního moře nabízí Kypr od jara do pozdního podzimu ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené u moře, jelikož nabízí letní sezonu delší než v jižních částech pevninské Evropy. Od května do října teplota vzduchu na ostrově neklesne pod 25 stupňů Celsia, v létě často překračuje tropickou třicítku.

Pro turisty, ať už rodiny s dětmi, páry či přátele, kteří hledají nedotčenou přírodu, průzračné moře, dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a malebná zákoutí, ale také kvalitní hotely s velmi dobrou úrovní služeb, to vše za velmi příznivé ceny, je Severní Kypr tou pravou volbou.

Okouzleni budete nejen přírodními krásami, kdy kontrast ke kilometrům písčitých pláží vyvolávají nejen majestátní hory, ale také nádech bujné přírody.

 

 

 

Překvapeni budete rovněž pohnutou mýtickou historií ostrova, kdy se již ve starověku stal Kypr díky své strategické poloze centrem zájmu a v průběhu staletí se na ostrově vystřídali Řekové, Římané, Byzantinci, Lusignané, Janované, Benátčané, Osmané, a řada dalších národů. Dodnes jsou na ostrově zachovány pozůstatky antických staveb, byzantských kostelů a křižáckých pevností.

Legenda vypráví, že břehy Severního Kypru jsou rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity.

Vydejte se i Vy za dovolenou na ostrov opředený mýty a pověstmi s cestovní kanceláří KOVOTOUR PLUS s.r.o.

 

Vyhledávání