Rozhovor s Jiřím Hájkem, majitelem cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o. - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Rozhovor s Jiřím Hájkem, majitelem cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o.

Dají se porovnat meziročně dosud prodané zájezdy na letní sezonu v rámci prvních momentů-nakupují lidé více, či méně?

Jednoznačně sledujeme zvýšený zájem klientů o koupi dovolené v rámci First Minute, kdy klienti mají zatím dostatečný výběr míst. Často se stává, že klienti rezervují více  zájezdů a vybírají ten nejvhodnější.  S velkým zájmem se setkala nabídka zálohy již od 500 Kč/os. 

 

O jaké destinace je největší zájem?

Tradičně je největší zájem o Černou Horu, s velkou odezvou se setkávají i zájezdy do Albánie, letos nově i s přímou leteckou linkou z Prahy, velký zájem je samozřejmě i o Řecko, Turecko či Bulharsko. Zájem je zejména o klubové hotely s animačními programy v českém jazyce, možností hlídání dětí a pro zájemce aktivního strávení dovolené. Z katalogu Dotované pobyty vnímáme zvýšený zájem o ubytovací kapacity v Černé Hoře a Albánii, velkým hitem letošní sezony jsou pobyty na Severním Kypru.

 

Jaké jsou ceny zájezdů-je u nich nárůst cen kvůli slabší koruně? Nemůže se naopak pozitivně pro zákazníky projevi případný pokles cen pohonných hmot-že by letecké společnosti-jak v mimulosti navyšovaly příplatky za rostoucí ceny letecké nafty, nyní zlevnily?

CK KOVOTOUR PLUS s.r.o. garantuje všem klientům, kteří zakoupí zájezd v rámci FIRST MINUTE do 28.02.2015 stabilní ceny. Naší snahou je udržet stabilní ceny po celou sezonu.

 

Často slýchávám, že prodej prvních momentů je signálem pro CK, jak dopadne celá letní sezona-dá se říci, že to tvrzení má platnost?

Z prodeje zájezdů na první moment je spíše zřejmé, o které destinace bude největší zájem. Jak jsem již uvedl výše, pro sezonu 2015 jsme již s prvními prodeji sledovali enormní zájem o ubytovací kapacity v Albánii, v Černé Hoře a na severním Kypru.

 

Dokdy ještě první momenty nabízíte a na jak vysoké slevy mohou klienti dosáhnout-kolik ušetří proti běžné katalogové ceně v průměru?

First minute nabízíme do 28.02.2015. Již tradičně mohou klienti čerpat při zakoupení zájezdu slevovou akci „BONUS 10 000 Kč“, platný po dobu 5 let. Každý rok po dobu 5 let mohou klienti uplatnit slevu ve výši 2 000 Kč na smlouvu o zájezdu. Mimo First MInute ve výši 12% + 3% pro stálé klienty ,  v sezoně 2015 mohou klienti uplatnit šek z odbavení v r. 2014.  Za zmínku také stojí speciální cenové nabídky pro skupiny již od 10 osob.

 

Objevil se v poptávce zákazníků nějaký nový trend-kratší dovolené, zájem o hotely vyšších kategorií, či cokoliv dalšího?

Hlavním trendem je zejména poptávka po hotelech se stravováním formou ALL INCLUSIVE a animačních programech. Sledujeme poptávku zejména rodin s dětmi po kvalitních hotelech a penzionech, kde se především děti mohou bez problémů domluvit s česky hovořícím personálem. V mnoha hotelech dnes doplňujeme animace v češtině programy,  které jsou organizovány samotnými hotely, čímž přinášíme klientům opět přidanou hodnotu navíc. Jsme rádi, že rodiče své děti neváhají svěřit našim pracovníkům, často využívají možnosti hlídání či zábavného programu. Nově klientům v letošním roce nabízíme ve vybraných lokalitách přítomnost česky hovořícího lékaře zdarma.
Klienti rezervují převážně pobyty na 7 nocí, avšak oproti předchozím rokům sledujeme zvýšený zájem i o pobyty na 10 či 11 nocí, proto máme v nabídce zařazeny i pobyty právě na 10/11 nocí. Samozřejmostí je i možnost pobytů na 14 nocí.

 

 

 

Jiří Hájek
Majitel cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o. 

 

 

Vyhledávání