Relaxace a sportovní vyžití v Beskydech - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Relaxace a sportovní vyžití v Beskydech

V Beskydech se nachází desítky lyžařských areálů a díky sněhovým podmínkám a umělému zasněžování lze lyžovat na perfektně upravených sjezdovkách až 100 dní v roce. Nejoblíbenějším zimním střediskem jsou Pustevny, kde je vybudováno 10 sjezdovek včetně snowparku. K oblíbeným zimním areálům patří Ski Vítkovice Bílá, Morávka-Sviňorky, Javorníky-Kohútka, Radhošť, Mosty u Jablunkova, Bumbálka, Třeštík, Soláň, Velké Karlovice, Lysá Hora či Javorový vrch, který je pro své okolí tradičním a vyhledávaným místem vyznavačů skialpinismu.

Pro milovníky běžek je připraveno více než 220 km upravených běžeckých tratí, které jsou pohodlné jak pro rodiny s dětmi tak i pro náročné sportovce. Nejnavštěvovanější bývají atraktivní hřebenovky, jako je například Lysokohorská běžecká magistrála. Zážitky ze zimních radovánek je možné doplnit jízdou na snowblades, skibockerlu či výletem na sněžnicích.

 

 

 

Letní aktivity:

Beskydy jsou propleteny hustou sítí turistických tras a cyklostezek. Největší devizou je skutečnost, že cyklotrasy jsou natolik propojené, že je lze spojit do několikadenního putování napříč horami. Lze vybrat z nenáročných okruhů pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi , které jsou obohaceny pohledy na blízká panoramaty zvedajících se kopců, ale i cyklističtí dříči si přijdou na své.

Beskydy dále skýtají množství naučných stezek pro pěší turistiku , mezi nejznámější pak patří naučná stezka Prašivá, Gruň – Bílý Kříž, Lysá Hora, Prameny řeky Morávky.

Milovníci golfu mají jedinečnou příležitost navštívit kvalitní golfová hřiště v Čeladné, ve Velkých Karlovicích či zahrát si golf v areálu Ropice, který nabízí panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd.

 

 

 

Relaxace:

Beskydy jsou rájem relaxace, kdy zapomínáme na stres a spěch a necháváme se unášet příjemným pocitem uvolnění a svému tělu můžeme dopřát mimořádný odpočinek ve formě lesních, řeckých, pivních nebo bylinných lázní, sauny, masáže či návštěvy bazénů a vířivek.

 

 

Vyhledávání