Řecký ostrov Korfu - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Řecký ostrov Korfu

Neboli také ,,Smaragdový ostrov,, kterým je Korfu nejčastěji označován. Tento ostrov mnoho cestovatelů považuje za nejzelenější a nejkrásnější ze všech a láká ke strávení krásné dovolené. Velký vliv hraje v tomto případě geografická poloha ostrova, která zajišťuje dostatek slunečního svitu, a proto se na Korfu daří mnohým rostlinám, keřům a stromům. Typické pro Korfu jsou olivovníky, cypřiše, citrusovníky a piniové háje.

 

 

 

Celý ostrov je lemovaný krásnými zátokami, dlouhými plážemi se zlatavým pískem a omýván modrozeleným Jónským mořem, které svou barvou dostane do úžasu každého z Vás. V létě Vás dny na těchto plážích nabijí pozitivní energií a relaxaci si vychutnáte plnými doušky. Večer můžete v místních tavernách při skelničce dobrého vína zažít řecký večer, při kterém na vlastní oči uvidíte, jak se baví domorodí obyvatelé. Věřte, že toto místo je rájem na zemi a ke strávení klidné, romantické dovolené je tím pravým místem pro Vás.

 

 

 

Ostrov není zajímavý jen svou přírodou a plážemi, má také mnoho míst, které stojí poznat. Určitě byste neměli vynechat návštěvu hlavního města Kerkyra, které zde bylo založeno v 8. Století př. n. l. V dnešním hlavním městě je vidět různorodý vliv Benátčanů, Angličanů i Francouzů. Hlavní dominantou města je Stará pevnost z 10. stol., tzv. mořský hrad s příkopem, který hrad odděloval od ostrova. V letech 1553 - 1558 byl postaven nový hrad, který se tyčí nad severní částí města. Benátčany k tomuto nutilo další turecké obléhání města, opevnili takto město ze západní strany, později za své vlády nad ostrovem Angličané zesílili obranné valy a vojenská opevnění, vznikla tak Nová pevnost. Kerkyru doporučujeme navštívit také ve večerních hodinách, protože se říká, že po setmění je nejkrásnější. Pokud hledáte i rušnější zábavu určitě ji zde najdete v nějakém místním baru či diskotéce.

 

 

 

 Ostrov je tak nádherný že v minulosti očaroval i rakouskou císařovnu, zvanou Sissy a nechala zde vystavět zámek Achillion, který velice často navštěvovala. Nyní je zámek hojně navštěvován turisty a doporučujeme i Vám abyste jeho prohlídku nevynechali.

 

 

 

Pokud byste se chtěli cítit jako řečtí bohové a na ostrov se dívat pěkně z výšky doporučujeme výlet na nejvyšší vrchol Korfu – Pantokrator. Pro malé i velké milovníky vodních skluzavek, je zde připraven vodní park ve městě Agios Ioannis.

 

Pro ty co jim je přednější koupání v křišťálově čistém moři doporučujeme celodenní lodní výlet na ostrovy Parga a Paxos. Tak jen nesněte o krásné dovolené a vydejte se s námi na tento úžasný ostrov a vaše sny se stanou realitou.

 

Kompletní nabídku zájezdů ma ostrov Korfu naleznete zde: //www.kovotour.cz/zajezdy/?CatalogueIDs=14-18&DestinationID=951 

 

Těšíme se na Vás

 

Vyhledávání