Rajský ostrov Ada Bojana – Černá Hora - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Rajský ostrov Ada Bojana – Černá Hora

Ostrov Ada Bojana se nachází v nejjižnější časti Černé Hor. Ze dvou stran je obejmutý řekou Bojanou a z třetí strany ho libá Jaderské moře.

 

Svou panenskou přírodou, jedinečným ekosystémem a jedinečným západem Slunce je tento ostrov známy po celém světě.

 

 

Na ostrově Ada Bojana je od roku 1973 vybudován komplex Ada Bojana. zakladatelé tohoto komplexu se snažili, aby nedošlo ke změně této nádherné rajské přírody.

 

Do roku 1987 se na tento rajský ostrov dalo dostat pouze lodi, ale dnes je tento ostrov svázaný s pevninou mostem přes řeku Bojanu.

 

Ada Bojana je část Černé Hory do které se návštěvník zamiluje na první pohled nejen kvůli 2880 m dlouhé písečné pláži.

 

V 19. století loď ¨Merito¨ uvízla v ústí řeky Bojany do Jaderského moře. Majitelé se nemohli domluvit na tom, jak dostat loď z řeky, a tak loď navždy zůstala tam. Řeka Bojana přes tuto loď nanesla písek a tak vznikl ostrov Ada Bojana.

 

Podél řeky Bojany, která ze dvou stran omývá ostrov Ada Bojana, je spousta tradičních rybích restaurací, kde Vám připraví rybu přímo z řeky Bojany chycenou tradičním způsobem.

 

Hosté tady mají možnost si užít tradiční rybolov, podvodní rybolov a také nelze opomenout, že tady nejdou ráj pro surfaře. Na Adě Bojaně je největší centrum kitesurfingu v Evropě. 

 

V okolí ostrova Ada Bojana hosté mohou navštívit Šasko jezero, na jehož pobřeží je postaveno 365 tradičních kostelů a dále starý hrad – Ulcinj i Starý Bar.

 

Přímo v komplexu Ada Bojana je možnost využití jízdy na koních, tenisových kurtů, půjčovny kol a půjčovny rybářských potřeb s možností rybaření zdarma. Ve večerních hodinách si můžete posedět v restauracích na pobřeží a poslechnut si tradiční černohorskou hudbu a ochutnat kvalitní černohorské víno Vranac.

 

Adu Bojanu musíte zažít a vyzkoušet její jedinečnost. 

 

Nabídku zájezdů na tento krásný ostrov nejelnete zde - //www.kovotour.cz/leto/cerna-hora/ulcinjska-riviera/komplex-ada-bojana/ 

Vyhledávání