Rajský ostrov Ada Bojana – Černá Hora - Ulcinjská Rivijera - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Rajský ostrov Ada Bojana – Černá Hora - Ulcinjská Rivijera

Ostrov Ada Bojana se nachází v nejjižnější části Černé Hory, téměř na hranici s Albánií. Ostrov je ze dvou stran obejmut řekou Bojanou a z třetí strany obklopen průzračným Jaderským mořem.

 

Tento ostrov je proslulý v celém světě zejména díky jedinečnému ekosystému, panenské přírodě a nezapomenutelným západem Slunce. Vypráví se, že tento ostrov je společným dílem přírody a člověka, do kterého se zamilujete na první pohled. Ostrov nabízí 2880 m dlouhou písečnou pláž, jež je proslulá svým jemným pískem a skýtá ideální podmínky pro koupání. Nabízí se zde však také nespočet dalších možností pro prožití ideální dovolené - windsurfing, kitesurfing s největší základnou na světě, vodní lyžování nebo yachting. Zdejší pláž se skládá ze dvou samostatných částí a nabízí tak možnosti koupání a opalování jak pro klasické turisty, tak i pro příznivce nudismu. V 19. století zde na břehu uvízla loď ¨Merito¨. Majitelé se nebyli schopni domluvit na způsobu, jakým dostat vrak z řeky a proto zde zůstal. Postupem času řeka Bojana přes tuto loď nanášela písek a vytvořila tak ostrov Ada Bojana.

 

 

 

Do roku 1987 se na ostrov dalo dostat pouze lodí, v současné době je již ostrov propojen s pevninou mostem vybudovaným přes řeku Bojanu.

 

Na ostrově Ada Bojana se nachází ubytovací komplex Ada Bojana, který byl vystavěn v souladu s přírodou a nedošlo tak ke změnám této jedinečné lokality. Přímo v komplexu Ada Bojana je možno využít jízdu na koních, tenisové kurty, půjčovnu kol a půjčovnu rybářských potřeb s možností rybaření zdarma. Ve večerních hodinách se zde nabízí široké možnosti posezení v restauracích na pobřeží za poslechu tradiční černohorské hudby a vychutnat si originální černohorské víno Vranac.

 

Okolí ostrova nabízí široké možnosti výletů - Šasko jezero, na jehož pobřeží je postaveno 365 tradičních kostelů, starý hrad v Ulcinji, Starý Bar a v neposlední řadě Ulcinjské solany, kde se nachází unikátní evropská rezervace vzácných ptáků.

 

Vyberte si pro svou dovolenou ráj na zemi, vydejte se na nezapomenutelný ostrov Ada Bojana a prožijte zde ideální dovolenou ...

 

Nabídku naleznete zde: //www.kovotour.cz/zajezdy/?FullText=ada+bojana

 

Vyhledávání