Příznivé zdravotní účinky pobytů u moře - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Příznivé zdravotní účinky pobytů u moře

Pobyt u moře je příznivý nejen z hlediska relaxace a pozitivního dopadu na psychiku, ale také zejména pro své ozdravující účinky a posílení imunitního systému.

Blahodárné účinky mořského bahna jsou známé i pro příznivý vliv na bolesti svalů a kloubů, jelikož uvolňuje svalové napětí. Pohyb ve vodě je vhodný pro rehabilitaci, chůze po písku naboso ovlivňuje pozitivně klenbu chodidla a také působí akupresurně.

Pobyt u moře přináší příznivé účinky na kvalitu kůže, mořské prostředí zmírňuje různé aknózní projevy a jiná kožní onemocnění, např. atopického ekzému či lupénky. Působení mořských solí a minerálů rovněž urychluje hojení ran, řezných poranění a tvorbu buněk. Hořčík obsažený v mořské vodě zpomaluje stárnutí kůže, jód přispívá k ochraně zdraví před infekcemi. Vitamín D, který je obsažen ve slunečních paprscích, zvyšuje imunitu.
Mořský vzduch je vlhký, slaný a přesycený minerály. Nízká koncentrace prachových a pylových částic u moře je ideální pro pobyt alergiků a astmatiků, kterým se v přímořských oblastech výrazně lépe dýchá. Letní dovolená u moře není jen zábavná a relaxační, ale také přináší mnohé zdravotní benefity. Doporučujeme včasnou rezervaci pobytu u moře, díky kterému dokážete zlepšit svůj celkový zdravotní stav.

 

Vyhledávání