Poznejte blíže Bulharsko - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Poznejte blíže Bulharsko

Ještě nemáte vybranou dovolenou? Leťte s námi do Bulharska a kromě koupání a odpočinku, poznejte blíže zemi, kterou navštívíte. Tady je pár nabídek na výlety.

 

Dopřejte si romantiku starověku při návštěvě starobylého, historického město NESSEBAR, které je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Bulharsku. Leží na skalnatém poloostrově přibližně 40 km od Burgasu, od roku 1983 zapsáno do kulturních památek UNESCO. Typické pro Nessebar jsou úzké, kameny dlážděné uličky s dvouposchoďovými domky se zděným přízemím a dřevěným patrem. Je zde velké množství kostelů, přičemž každý je něčím zajímavý a hlavně jiný. Můžete zde také nakoupit suvenýry nebo si jen tak posedět v některé z kavárniček.

 

 

 

Další možností je moc hezký výlet do SOZOPOLU a PŘÍRODNÍ REZERVACE ROPOTAMO. Sozopol je přístavní město, také ležící na poloostrově a je velmi podobné Nessebaru. Jméno Sozopol znamená „město spásy“, neboť projíždějící lodě zde v minulosti nacházely ochranu a bezpečí. Typické jsou malé kostely a kapličky, které v době nadvlády Turků svou stavbou nesměly převyšovat domy. Po prohlídce se můžete projet motorovým člunem po řece Ropotamo až k samotnému ústí do moře. Ropotamo je chráněná přírodní rezervace s bohatou faunou a flórou.

 

 

 

Pro milovníky folklóru a dobrého jídla můžeme doporučit BULHARSKÝ VEČER. Je to večerní výlet do stylové bulharské vesnice s ochutnávkou tří chodů tamní kuchyně a vína, s bohatým programem a ukázkou lidové a moderní hudby, zajímavostí je také tanec na rozžhaveném uhlí.

 

Kompletní nabídku naleznete zde: //www.kovotour.cz/zajezdy/bulharsko/ 

 

Vyhledávání