Polostrov Chalkidiki – utajený ráj - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Polostrov Chalkidiki – utajený ráj

 

Poloostrov Chalkidiki, místo plné mytologie a bájných příběhů, je tvořen třemi prstovitými výběžky vybíhajícími z pevniny do Egejského moře. Oblast je opředena mnohými báji a pověstmi. Jelikož výběžky pevniny do moře připomínají tři hroty trojzubce, bývá tvar poloostrova Chalkidiki přirovnáván k Poseidonovu trojzubci, který byl zbraní a zároveň i nástrojem síly samotného boha Poseidona. Dle pověsti vrhl Poseidon svůj trojzubec po Titánech (též Gigantech), potomcích původních bohů, kteří tuto oblast obývali a prohlašovali se za pravé božstvo. Dle legendy právě takto vznikl poloostrov Chalkidiki.

Nekonečné pláže lemující všechny výběžky do vln Egejského moře, obecně patří k nejkvalitnějším v Řecku. Několik desítek místních pláží jsou oceněny Modrou vlajkou EU, což bezesporu svědčí o jejich kvalitě.

 

Chalkidiki Vám nabídne vše, co od dovolené očekáváte - krásné pláže, křišťálově čisté moře a samozřejmě neodmyslitelné klasické řecké památky, které vám připomenou staré vyspělé civilizace.

K nejoblíbenějším turistickým letoviskům patří Polychrono, které leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku poloostrova Chalkidiki zvaného „Kassandra“. K největším lákadlům Polychrona patří pláž, jež se táhne podél celého města a nabízí velmi pozvolný vstup do moře, proto je zdejší pláž vyhledávána zejména rodinami s dětmi. Večer mohou turisté strávit příjemnými procházkami podél pobřeží nebo posezením v místních tavernách, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, mořské plody, výborné víno a další řecké speciality. Městečko rovněž vybízí k nákupům suvenýrů a dalších tradičních řeckých výrobků.

Na konci promenády letoviska Polychrono se nachází rodinný hotel Neapolis, který patří k oblíbeným hotelům v nabídce cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o. Letecký zájezd s polopenzí je možno v sezoně 2017 zakoupit již od 13.905 Kč/osoba. Nutno zmínit, že děti cestují jen za cenu letenky!

Vyhledávání