Poloostrov CHALKIDIKI – po stopách hrdinů řeckých bájí - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Poloostrov CHALKIDIKI – po stopách hrdinů řeckých bájí

Pověst říká, že kdysi žili v oblasti Chalkidiki Giganti, odvěcí nepřátelé olympských bohů. V boji proti nim ztratii Poseidon, bůh moře a vodního živlu, svůj charakteristický trojzubec – a tak prý vznikl poloostrov Chalkidiki. Jeden z Gigantů, Athos, prý zase po bozích ve vzteku mrštil celý skalní masiv.

 

Dnes již jsou tyto bájné příšery dávno ty tam, památkou na ně zůstal jen půvabný poloostrov a důsledek Athosova vzteku – pohoří Athos.

Tento „trojzubec“, jak je ostrov pro svou podobnost s Posseidonovým trojzubcem nazýván, nabízí překrásné lesy, křišťálově modré vody a nekonečně dlouhé písčité pláže měřící téměř 500 km. Je formován třemi poloostrovy – Kassandrou, Sithónií a Athosem. Z těchto důvodů je toto magické místo nejturističtější a nejoblíbenější oblastí z celého severního Řecka. Sithonia dostala své jméno po jednom ze synů Poseidona, který se jmenoval Sithonas a Kassandra byla pojmenována po Kassandrovi, jednom z nástupců trůnu po Alexandru Velikém.


Poloostrov Chalkidiki dnes patří k vyhledávaným turistickým letoviskům zejména pro kvalitu místních pláží a široké možnosti zajímavých výletů, např. k proslulým klášterům Meteora, které bývají často nazývány osmým divem světa.

Atraktivní cenové nabídky leteckých zájezdů na Chalkidiki s odlety z Prahy a Brna najdete ZDE
Vyhledávání