Ostrov Kos – Hippokratův domov - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Ostrov Kos – Hippokratův domov

Ostrov Kos patří k oblíbeným a vyhledávaným řeckým ostrovům, který najdeme v jihovýchodní části Egejského moře v souostroví Dodekanés. Turisté zde mohou nalézt spoustu zajímavých pamětihodnosti a řadu atraktivních turistických lokalit. Ostrov nabízí ideální podmínky pro pěší a cykloturistiku díky nepřebernému množství stezek.

 

Největším lákadlem ostrova jsou zdejší překrásné dlouhé pláže, jimiž je olemována velká většina pobřežního území a které jsou nejčastěji pokryty pískem a omývány křišťálově čistou vodou. S trochou nadsázky by se dalo říci, že ostrov Kos lemuje jedna velká pláž.

 

Společně s okolní přírodou vytváří pobřeží ostrova nezapomenutelnou atmosféru, která se Vám zapíše do vzpomínek ze zdejšího pobytu.

 

K nejnavštěvovanějším historickým památkám patří hlavní město Kos, jehož kořeny sahají až do 4. století před naším letopočtem. Nejvýznamnější turistickou památkou hlavního města je Hrad rytířů Řádu sv. Jana s architektonickými pozůstatky z doby antické, jenž je dominantou přístavu. Před pevností najdeme slavný Hippokratův platan přirozeně mohutné stavby s obvodem 12 metrů, který údajně slavný lékař sám zasadil a později prý pod ním i vyučoval své žáky. Za návštěvu stojí i Hippokratův festival, který se koná každý rok v letním období od července do srpna. Doprovází ho živá hudba, tanec a dobré řecké speciality místní kuchyně. Nedaleko města můžeme obdivovat starověkou tržnici AGORA, která pochází ze 3. – 4. st. před naším letopočtem. V neposlední řadě byste neměli vynechat návštěvu Asklepionu, antické nemocnice, ve které údajně působil sám Hippokrates. Jedním z nejznámějších turistických středisek je Marmari, což je malá vesnice, která si zachovala svůj původní charakter tradiční řecké osady.

 

Na své si během pobytu na Hippokratově ostrově přijdou také milovníci dobrého jídla, neboť v místních tavernách se dodržují zažité tradice.

 


Asklepion 

 

 

Asklepion v antické době 

 

 

Pláž v Marmari 

 

 Kompletní nabídku na ostrov Kos naleznete zde: //www.kovotour.cz/zajezdy/?CatalogueIDs=14-18&DestinationID=60

 

 

 

Vyhledávání