NESSEBAR - unikátní památka na seznamu světového dědictví UNESCO - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

NESSEBAR - unikátní památka na seznamu světového dědictví UNESCO


Město Nessebar, které patří mezi hlavní turistické letoviska na pobřeží Černého moře, se nachází pouhých 30km severovýchodně od Burgasu. Původní název tohoto města byl Manebria a pochází z dob thráckého krále Menase; město bylo založeno kolem roku 510 před n.l. Později byl název Manebria změněn na  Mesembria, z něhož poté vznikl název Nesebar, který se používá od roku 1934.

 

Nessebar je romantické historické město s nezaměnitelným kouzlem, které bylo díky své unikátní architektuře zařazeno v r. 1983 na listinu chráněných památek UNESCO. K nejčastěji navštěvovaným památkám patří přístav a zejména typické historické domy s kamenným přízemím a dřevěným patrem, které jsou charakteristické zejména pro tento region. V letovisku se také nachází různorodé středověké kostely se zajímavými freskami, ikonami či keramickými ozdobami. Ve starobylých uličkách si návštěvníci mohou povšimnout na zdech typických domů vyřezávaných znaků ryb, slunce, lodi a mnoha dalších symbolů. Mezi časté výletní cíle rovněž patří opravené hrady a větrný mlýn.

 

Výlet do Nessebaru je je zařazen do nabídky fakultativních výletů cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o. a je možno jej zakoupit při rezervaci zájezdu do Bulharska ve značkových prodejnách KOVOTOUR PLUS, telefonicky v call centru na lince 14 001, e-mailem na prodej@kovotour.cz, na www.kovotour.cz nebo v destinaci u delegáta.

Vyhledávání