Mořský koník 2018 - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Mořský koník 2018

V roce 2018 se ve spolupráci VZP ČR s CK Kovotour Plus, s.r.o. uskuteční pět po sobě jdoucích třítýdenních turnusů u Jaderského moře v Černé Hoře, v oblasti Čanj – Hotelový komplex Perlová pláž.
Pobyty se budou konat od začátku června do poloviny září. Bude se jich moci zúčastnit 1500 chronicky nemocných dětí pojištěných u VZP.
Více o pobytech se dovíte na webu www.perlovaplaz.cz

Černohorské pobřeží Jaderského moře patří obecně k těm nejkrásnějším a nejkvalitnějším na Jadranu, jenž jsou proslaveny svou čistotou a průzračností vody.

Černá Hora se těší středomořskému subtropickému klimatu s dlouhými suchými léty a krátkými mírnými zimami. klima. Průměrné červencové teploty v přímořské části se pohybují okolo 28°C, ale ,,třicítky,, zde nejsou výjimkou. Slunce zde svítí až 2500 hodin ročně, v letních měsících přes 300 slunečních hodin měsíčně. Průměrné zimní teploty se pohybují okolo 9°C. Teplota moře je v Černé Hoře v letních měsících velmi příznivá. Ve vnitrozemí Černé Hory je podnebí mírně kontinentální. Například v Podgorici je průměrná lednová teplota 5°C, v červenci zase okolo 27°C

 

Vyhledávání