MALTA – báječná středomořská destinace - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

MALTA – báječná středomořská destinace


Malta, oblíbený středomořský ostrov, je ideální volbou pro turisty, kteří rádi cestují, poznávají historii a kulturu navštívené destinace a samozřejmě rádi ochutnávají tamní gastronomii a místní speciality.

Historie ostrovů sahá až do 5.000 let př.n.l., kdy zde byly vystavěny nejstarší stavby na světě vůbec – tzv. megalitické chrámy. Největší stopu ovšem na Maltě zanechali rytíři řádu sv. Jana, kteří se významně podíleli na budování dnešního hlavního města – Valetty. Malebnost a krása Valetty, stejně jako dalších známých měst, Vás okouzlí.

 

Místní gastronomie je velmi podobná sicilské a italské kuchyni, tradičním maltským pokrmem je králík na řadu způsobů a samozřejmě plody moře. V průběhu návštěvy Malty jistě nezapomeňte navštívit rybí trh ve vesnici Marsaxlokk, který se koná každou neděli dopoledne a kde je možno zakoupit typické maltské pochutiny – ryby, plody moře, zajímavé koření, olivy, kapary a mnoho dalších místních specialit. Doporučujeme rovněž ochutnat i lahodné maltské víno či navštívit vinařství s možností ochutnávky místních vín.

Malta je také vyhledávána milovníky potápění, v r. 2016 byla Malta vyhlášena 3. nejoblíbenější potápěčskou destinací na světě. Malta je omývána průzračným Středozemním mořem s viditelností až 40 m do hloubky. Velkými lákadly jsou potopené vraky lodí a letadel z druhé světové války, jeskyně u ostrova Camino, na ostrově Gozo a další podmořské útvary.

 

 

 

Vyhledávání