KYPR – nezapomenutelná dovolená na pomezí tří světadílů - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

KYPR – nezapomenutelná dovolená na pomezí tří světadílů

 

Kypr je hned po Sicílii a Sardínii třetí největší ostrov ve Středozemním moři. Jeho rozloha činí 9 251 km². Nejbližší řecké místo je ostrov Rhodos, který leží 380 kilometrů na západ od Kypru.
Ostrov Kypr má na délku maximálně 240 km a na šířku 100 km. Na východě se rozkládá nižší pohoří Kyreneia, na západě pak vyšší pohoří Troodos s nejvyšší kyperskou horou Olymp (1 952 m). Mezi nimi se rozprostírá nevelká planina Mesaoria s hlavním městem Nikósií (Lefkosií).

Kyperská příroda je velmi rozmanitá. Návštěvníci tohoto malebného ostrova mohou shlédnout nejen svěží lesy a zelené louky, ale také krajinu připomínající vyprahlou poušť. Jeden den se můžete koupat na dlouhé písečné pláži a druhý se procházet pohořím v tisíci metrech nad mořem. Díky vysokému pohoří Troodos je Kypr i nevšední lyžařskou destinací.

 

Kypr se těší intenzivnímu středomořskému podnebí. Severní Kypr se svou mírnou zimou a horkým létem nabízí pro většinu Evropanů ideální podnebí. Letní dny od poloviny května do poloviny října jsou dlouhé, slunečné a teplé, ideální pro výpravy podél severního pobřeží nebo lenošení u hotelového bazénu. Od prosince do února panuje na Kypru mírné a vlhké počasí vhodné pro návštěvu unikátních historických památek zejména v Kyrénii.

 

Léto na Severním Kypru, to je jedna řada nádherných teplých dní. V červenci a srpnu sice bývá velmi teplo, ale nablízku je vždy typická turecká kavárna, která vás osvěží sklenicí chladného vína či piva. Přirozenou regulaci teploty na severním pobřeží zajišťuje příjemně chladivý mořský vánek. Můžete také vystoupit do větší nadmořské výšky severokyperského horského pásma, kde je vzduch chladnější, a dopřát si potěšení, jež skýtají nádherné výhledy do severokyperské krajiny.

Vybírat z široké nabídky leteckých zájezdů na Severní Kypr s odletem z Prahy, Brna a Ostravy je možno ZDE

Vyhledávání