Kréta – ostrov úžasných přírodních scenérií a nespočtu historických památek - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Kréta – ostrov úžasných přírodních scenérií a nespočtu historických památek


Kréta je největším, nejhornatějším a nejrozmanitějším řeckým ostrovem. Kréta je synonymem pro úžasné přírodní scenérie a velké množství historických památek. Naleznete zde divoké pobřeží, křišťálově čisté, azurové moře, dlouhé rozlehlé pláže, pestrobarevnou flóru, hory dosahující výšky 2500 m.n.m., ale také malé zálivy, úrodné roviny, či malebné rybářské vesničky. Překvapí Vás bohatství a hojnost krétské kuchyně, která je velmi zdravá a lehká. Zdejší olivy, fíky a jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Pokud máte rádi dobré jídlo a ochutnáváte speciality různých zemí, pak vězte, že na Krétě si přijdete na své. Vyzkoušejte místní tzatziki, souvlaki, musaku, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades či choriatiky. Po výborném jídle přijde na řadu i vynikající pálenka raki nebo pivo řecké výroby Mythos.

 

Kréta je kolébkou dějin evropské kultury, je domovem hrdých, nezávislých a skutečně pohostinných lidí. Je to bájný ostrov opředený mnoha mýty a tajemstvími dávné doby, spojen s postavami největšího z bohů - boha Dia, bájného netvora Minotaura a Ikara.

Z historických památek patří mezi nejznámější palác Knossos, Gortys, Festos a mnoho dalších. Milovníci přírody mohou navštívit slavnou soutěsku Samaria nebo proslulé pláže, pláž Falasarna a pláž Elafonisi, která Vás překvapí svým načervenalým pískem. Díky vyčnívajícím útesům z moře si na své přijdou i vyznavači potápění, protože se při pobřeží vyskytuje velké množství podmořských jeskyní.


Ke Krétě patří malý ostrov Gavdos, který si dosud zachoval svůj osobitý ráz. Naleznete zde překrásné pláže a velmi zajímavý skalní útvar zvaný „Tripiti“, který je zároveň nejjižnějším bodem Kréty, Řecka a celé Evropy. Za zmínku zcela jistě stojí i ostrůvek Spinalonga s nikdy nedobytou benátskou pevností, krápníková jeskyně Dikti a proslulá palmová pláž Vai.

Kréta je nazývána šestým světadílem a navštívíte-li tento ostrov, zamilujete si jej. Právě zde naplníte své představy o pohádkové dovolené…

Vyhledávání