KRÉTA – OSTROV MNOHA TVÁŘÍ - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

KRÉTA – OSTROV MNOHA TVÁŘÍ

Největší řecký ostrov ležící ve Středozemním moři láká díky své rozmanitosti opravdu široké spektrum turistů.

 

Kréta je ostrovem mnoha tváří a najdete zde jak překrásné pláže, hornaté středozemí, místa připomínající poušť i nádherná zelená údolí, rušná letoviska s bohatým nočním životem i klidná místa, kde potkáte turistů minimum, rybářské vesničky s bílými domky a kostelíky a v neposlední řadě také celou řadu výjimečných památek. Navíc je také místem zrození Dia – vládce olympských bohů.

 

Rozloha ostrova je 8261 km2. Na severu je Kréta omývána Krétským mořem, na jihu pak mořem Libyjským. Nejvyšší hora Psiloritis se nachází v pohoří Idi Ori a měří 2 456 m n.m.

 

Na Krétě jsou dvě mezinárodní letiště – jedno najdete u hlavního města Heraklion (Iraklio) a druhé v blízkosti města Chania.

 

Východní a jihovýchodní Kréta je vyprahlá, bez zeleně a turistů, ale za to nabízí nádherné pláže a naprostý klid. A jsou zde k vidění také krásné kaňony.

 

Severní pobřeží Kréty naopak uspokojí turisty, kteří mají rádi rušnější letoviska a zábavu. Pláže jsou zde písčité a mělké s pozvolným vstupem do moře. Najdete zde spoustu možností letní zábavy. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Malia, Rethymno a Chania.

 

Pro jihozápadní pobřeží jsou dominantou hory a malebné horské vesničky. Je zde více zeleně a vlhčí podnebí.

 

Západní Kréta nabízí ideální místo pro klidnou romantickou dovolenou. Pro ty, kteří ale nechtějí trávit dovolenou jen na pláži, tato oblast vhodná příliš není.

 

Vnitrozemí Kréty tvoří pouze hory. Jedním z nejznámějších krétských pohoří je Lefka Ori (Bílé Hory).

 

Z památek jsou nejvýznamnější mínojské paláce – Knóssos, Faistos, Kató Zakros, dále pak Rethymno – přístav v benátském slohu, Spinalónga – ostrovní pevnost a Górtys – první evropský zákoník vytesaný do kamene. Mezi oblíbené turistické cíle patří taky Samaria – nejdelší soutěska v Evropě (tzv. „Grand Canyon“ Kréty) a divukrásný ostrov Gramvousa.

 

Pokud si chcete užít pestrou letní dovolenou, vydejte se s námi na tento bájný ostrov, který nabízí příjemné letní teploty od května až do října.

 

 

 

 

Zátoka u palmové pláže Vai 

 

 

 Knóssos - palác minojské civilizace

 

Vyhledávání