KLÁŠTERY METEORA – OSMÝ DIV SVĚTA - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

KLÁŠTERY METEORA – OSMÝ DIV SVĚTA

 

I v průběhu dovolené mohou klienti cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS s.r.o., kteří se vydají na řecký poloostrov Chalkidiki, cestovat za poznáním a návštěvami nevšedních míst. K těmto se bezesporu řadí také fakultativní výlet k výjimečným klášterům Meteora, které jsou vystavěny vysoko na vrcholcích pískovcových skal a které bývají často označovány osmým divem světa. Z historických pramenů vyplývá, že první klášter byl na Meteorách vystavěn v roce 950 nebo 970. Dodnes se odborníkům nepodařilo zjistit, jak se první poustevníci a mniši dostali na vrcholky některých skalních věží, neboť gigantické stavby jsou často stovky metrů vysoké. Označení „Meteoros“ znamená v překladu „zavěšený ve vzduchu“. Upadající byzantská říše byla ve své době stále častěji napadána nájezdy nepřátel, proto se do nedostupných či těžce přístupných skal uchylovali mniši hledající klid a mír.

 

Každý z klášterů je vystavěn kolem centrálního nádvoří obklopeného mnišskými celami a kaplemi. Za návštěvu rovněž stojí také interiéry, především staré fresky.

Žádaný výlet ke klášterům Meteora je zařazen do nabídky fakultativních výletů, který je možno zakoupit při rezervaci zájezdu na Chalkidikách ve značkových prodejnách KOVOTOUR PLUS, telefonicky v call centru na lince 14 001, e-mailem na prodej@kovotour.cz,nawww.kovotour.cz nebo v destinaci u delegáta.

 

Vyhledávání