Jižní Albánie – letoviska Saranda a Ksamil - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Jižní Albánie – letoviska Saranda a Ksamil

Albánie je zemí oplývající krásnou a rozmanitou panenskou přírodou. Proto je ideální destinací pro všechny milovníky přírodních krás, výletů za poznáním, ale i historie. Země se pyšní nesčetným množstvím hor, protínaných hlubokými údolími, řekami a překrásnými kaňony, pobřeží je lemováno překrásnými přírodními plážemi, které přímo vybízejí k odpočinku.
Albánii najdeme v západní části Balkánského poloostrova a je severním sousedem Řecka, pobřeží letovisek Saranda a Ksamil je omýváno Jónským mořem. Velikostí je tento stát skoro dvakrát menší než Česká republika. Gastronomie je v Albánii ovlivněna středomořskou kuchyní, zejména řeckou či italskou. Mezi velmi oblíbené zde patří grilované maso nejčastěji skopové, ale i vepřové, telecí a jiné. Ochutnat můžete také vynikající čerstvé ryby či mořské plody kořeněny středomořskými bylinkami.
 
Letovisko Saranda ležící na jihu Albánie nabízí ideální možnosti pro koupání v křišťálově průzračném moři a je vyhlášené nádhernými plážemi. Přímo uprostřed Sarandy se nachází velká pláž, v jejímž okolí rostou olivové háje, agáve a citrusy. Dále zde také najdeme archeologické památky, spoustu restaurací, barů a nočních klubů. Díky své rozmanitosti je Saranda nazývána „Perlou jihu“ či „Klenotem Riviery“, jelikož jedinečná krása letoviska nabízí vše, co můžete od ideální dovolené očekávat.

Rovněž nedaleké letovisko Ksamil, vzdálené cca 25 min jízdy ze Sarandy, patří k oblíbeným a vyhledávaným dovolenkovým cílům s charakteristickou klidnější atmosférou. Pláž Ksamil a jaderské pobřeží Jónského moře v Albánii byly dle deníku The Guardian v roce 2013 zahrnuty do 20 nejlepších přímořských dovolenkových destinací.Jižně od města Gjirokastër leží historické městečko Butrint, které je hojně navštěvováno díky bohatým archeologickým nálezům, zejména řeckému divadlu pocházejícímu z 3. stol. před Kristem. V jeho sousedství se nacházejí veřejné termální lázně. Butrint, jakož i Gjirokastër spadají pod seznam světového dědictví UNESCO.

Albánie je zemí s nesmírnými možnostmi, neváhejte a poznejte její krásnou přírodu, historii, pohostinnost i chutnou kuchyni. Budete překvapeni přírodními krásami, starobylými městy s řadou archeologických památek, stejně jako vlídnými a přívětivými obyvateli.

Vybírat z široké nabídky leteckých zájezdů do letovisek Saranda a Ksamil je možno ZDE.

 

 

 

 

Vyhledávání