Chorvatsko - aplikace pro sledování silničního provozu - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Chorvatsko - aplikace pro sledování silničního provozu

Doporučujeme všem klientům, kteří cestují do Chorvatska vlastním vozem, aby pro bezproblémový průběh cesty využili chorvatské aplikace pro sledování silničního provozu.

V důsledku zavedení systematických kontrol na vnějších schengenských hranicích od dubna 2017, kdy jsou kontrolování všichni turisté, včetně občanů z Evropské unie, může docházet na hranicích s Chorvatskem ze strany Slovinska a Maďarska k tvorbě kolon. Ačkoliv tamní správa se snaží urychlit odbavení a kontroly cestujících, není průjezd vždy bezproblémový.

Doporučujeme proto při cestách využívat mobilní aplikaci od chorvatského autoklubu. V této mobilní verzi stránek naleznete nejen pomoc při cestách, přibližné ceny pohonných hmot, mapu, počasí, ale zejména kamery na hlavní dálniční tahy, města a samotné hraniční přechody z obou stran. Videa jsou aktualizována ve frekvenci několika vteřin.

Aplikaci je možno stáhnout z odkazu: https://m.hak.hr/

Rovněž informujeme klienty, pro čeští občané mohou do zemí EU včetně Chorvatska, Bulharska, Velké Británie a Kypru i nadále cestovat nejen na základě platného cestovního pasu, ale také na základě platného občanského průkazu, nebude-li na www.mzv.cz uvedeno jinak.

Vyhledávání