CHALKIDIKI - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

CHALKIDIKI

Chalkidiki leží v severní části řecké pevniny, v jihovýchodní části kraje střední Makedonie, kde vybíhají do Egejského moře tři ostny Poseidonova trojzubce. Výběžky tří prstů poloostrova jsou pokryty horskými masivy s překrásnou zelení, které střeží nejvyšší hora Itamos vysoká 808 m n.m.

 


 

Poloostrov Chalkidiki nabízí jedinečné prostředí, lesnaté horské terény vhodné k turistickým procházkám, čistý vzduch i ozdravné termální prameny. To vše na dosah od křišťálových průzračných vod Egejského moře a bílých písčitých pláží. Jedinečnou atmosféru poloostrova doplňují historické památky, tiší svědci dávné minulosti. Oblíbená letoviska naleznete na nejzápadnějším „hrotu“ trojzubce, na poloostrově Kassandra. Pokud jste milovníky přírodních krás, zamilujete se do prostředního „prstu“ poloostrova Sithonie. Třetí z „hrotů“ Poseidonova trojzubce Athos je z větší částí tvořen mnišskou republikou, kde je přístup turistům značně omezen a ženám pak naprosto odepřen.

 

 

Rozhodně nezapomeňte ochutnat jedinečnou a velmi chutnou řeckou kuchyni se zajímavými kombinacemi chutí a vůní. Olivy, fíky, jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Tzatziki, souvlaki, musaka, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades a salát choriatiko získávají na chuti s jemnou pálenkou rakií, našince rozhodně potěší skvělé řecké pivo Mythos. Chalkidiki je ideální lokalitou i pro výlety do vnitrozemí Řecka.

 


Přehled našich Last Minute zájezdů na Chalkidiki naleznete ZDE

 

Vyhledávání