Budva a Kotor – starobylé perly Jadranu - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Budva a Kotor – starobylé perly Jadranu

 

Boka Kotorská, přírodní skvost nacházející se na jihu Jaderského moře, patří k nejoblíbenějším a nejkrásnějším místům na pobřeží Černé Hory.

Zátoka, která byla v roce 1979 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, připomíná díky krasovému hluboce zařezanému pohoří severské fjordy, bývá často také nazývána nejjižnějším fjordem Evropy. S celkovou délkou 28 km je největším přírodním zálivem na jihu Jaderského moře, který se dělí na čtyři menší zálivy: Hercegnovský, Risanský, Kotorský a Tivatský.

Boka Kotorská je rovněž považována za jeden z nejlepších přírodních přístavů světa. Historickou zajímavostí Boky Kotorské také je, že sloužila ve 20. a 30. letech minulého století jako základna pro válečné námořnictvo Rakouska – Uherska, později i pro potřeby Československé armády.

Na samotném konci Boky Kotorské se nachází na úpatí horského masivu Lovčen městečko Kotor, jedno z nejzachovalejších středověkých měst v jihovýchodní Evropě. Město vytváří charakteristická středověká spleť úzkých uliček a nepravidelných náměstí, s nádhernými kostely a paláci vystavěnými v románském, gotickém, renesančním a barokním slohu.

Pro své přírodní krásy jsou výlety do této zátoky vyhledávaným výletním místem mnoha turistů.

Také klienti cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS mohou během pobytu v Černé Hoře tento unikátní přírodní div s jeho kulturními památkami navštívit za doprovodu česky hovořícího průvodce.

 

 

Vyhledávání