Albánie - Toužíte poznat dosud nepoznané? - Tiskové centrum | Kovotour.cz

Kovotour plus

Albánie - Toužíte poznat dosud nepoznané?

Hledáte zemi, ve které turizmus ještě nedosáhl masové úrovně, a nechcete být ochuzeni o služby velmi dobré kvality?
Tak právě pro Vás jsme nachystali pro letošní sezónu panenskou Albánii.

 

 

Albánie je zemí, která čeká na své objevení, ale díky nám Vám pojem Albánská riviéra již nebude cizí. Nachází se při Středozemním moři v Jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na severu sousedí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží Jónského moře.

 

 

 

 

Albánie (Shqipëria) je destinací, která vyniká zejména rozmanitou a nádhernou přírodou s minimem civilizačních zásahů. Je to země orlů, nádherných pláží, křišťálově průzračné vody, země s mnoha historickými památkami a místy s nedotčenou přírodou. Chcete-li poznat panenskou krásu divokých hor, řek, jezer, krásné pláže i moře, neváhejte vydat se právě do této destinace. Od Evropy je oddělena vysokým pohořím – rozeklané vrcholky Dinárské soustavy přecházejí v pohraničí na Albánské Alpy (Prokletje). Nejvyšší vrchol Korab (2764 m n.m.) se nachází na hranicích s Makedonií. Na jihu země najdete pohoří Pindos. Nížiny jsou pouze v úzkém pobřežním pásu. Další dominantou jsou velká jezera - na hranici s Černou Horou se nachází Skadarské jezero, které je se svými 370 km2 největším jezerem na Balkáně a největší ptačí rezervací v Evropě. Na hranicích s Makedonií se rozprostírá Ohridské a Prespanské jezero. Najdete zde také bezpočet nádherných pláží. Albánii si oblíbí také milovníci historie – k prohlídce se zde nabízí krásná historická města s četnými kulturními památkami, starobylými hrady a pozůstatky řecké a římské kultury. Některé z těchto památek jsou zařazeny na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

 

 

Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní, jsou zvyklí se svým hostům maximálně věnovat.

 

 

 

Albánská kuchyně je podobná středomořské kuchyni s olivovým olejem, množstvím zeleniny a koření. Hodně se připravuje hovězí, skopové i vepřové maso, jezerní a mořské ryby, sýry. K pití si pak můžete vychutnat kvalitní albánské víno, pivo či pálenku Raki. 

 


 

Naši nabídku zájezdů do Albánie naleznete ZDE 

 

Vyhledávání