Aktuality

Naplněnost turnusů k 29.1.2024.


16.05.2022

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za Vaši přízeň a důvěru.

S blížícím se nástupem Vašich dětí na léčebně ozdravný pobyt v Bulharsku si Vám dovolujeme zaslat několik důležitých informací týkajících se aktuální situace v cílové destinaci a lokalitě.

Dle nejnovějšího opatření bulharského ministerstva zdravotnictví osoby přijíždějící z České republiky NEMUSÍ při vstupu do Bulharska předkládat žádný z dříve požadovaných certifikátů, tzn. děti nemusí dokládat potvrzení o Covid bezinfekčnosti ve formě antigenního či PCR testu nebo očkování a není třeba vyplňovat ani příjezdový formulář.

Stejně tak Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Co se týče aktuálního dění na Ukrajině, situace v Bulharsku je klidná, bezpečná, stejně tak v transferových zemích neprobíhají žádné konflikty a průjezd těmito zeměmi není nijak omezen nebo ohrožen. Dle oficiálního stanoviska Ministerstva zahraničí ČR není vycestování do Bulharska rizikové. Nicméně situaci samozřejmě velmi bedlivě sledujeme a všechny následující kroky týkající se přípravy léčebně ozdravných pobytů budou v souladu s vývojem stavu v Evropě.

Léčebně ozdravné pobyty pořádá společnost KOVOTOUR PLUS s.r.o. vždy s mimořádnou zodpovědností a ohledem na bezpečnost všech účastníků pobytu. Vaše děti bychom nikdy nevystavili nebezpeční či jakémukoli negativnímu vlivu. Bohužel jsou však okolnosti, které nedovedeme ani při největším úsilí ovlivnit a z tohoto důvodu jsme nuceni se vrátit do našeho původního hotelového komplexu Mořské Duni, Škorpilovci. Vedení nově vybrané lokality se rozhodlo poskytnout své ubytovací kapacity válečných uprchlíkům z Ukrajiny a poskytnout jim tak dočasnou ochranu a azyl. Ač je tento jejich krok samozřejmě pochopitelný, pro nás se stává hotel z důvodu ztráty exkluzivity nevhodný a bylo by nemožné zajistit vysoký standard služeb a bezpečnost účastníků v rámci jiné velké skupiny dětí i dospělých jedinců.

Tato situace nás opravdu mrzí a řešení vzešlo z dlouhého rozhodování a hodnocení veškerých akceptů, avšak bezpečí dětí a bezproblémové zajištění léčebného programu je naší absolutní prioritou. Vaše děti se po dobu pobytu u moře stávají také našimi dětmi a proto jim vždy zajistíme tu nejlepší péči.

Věříme, že i přes tuto změnu si děti pobyt užijí, přispěje k utužení jejich zdraví a úsměvu na rtech.

Těšíme se na Vás a Vaše děti.

Lenka Hajtmanová

Jednatelka společnosti KOVOTOUR PLUS s.r.o.TISKOVÁ ZPRÁVA

Zdravotnické zařízení KOVOTOUR PLUS s.r.o. v souvislosti s aktuálním děním na Ukrajině sděluje, že ač se jedná o situaci mimořádnou, nečekanou a stresující pro každého z nás, neexistují žádné signály o tom, že by naší zemi nebo cílovým zemím ozdravných pobytů hrozilo nebezpečí.V tuto chvíli společnost KOVOTOUR PLUS s.r.o. pokračuje v přípravách a činí všechny kroky k následné realizaci léčebně ozdravných pobytů. 

Situaci aktivně sledujeme a všechny následující kroky budou v souladu s vývojem stavu v Evropě.Léčebně ozdravné pobyty pořádá společnost KOVOTOUR PLUS s.r.o. 25 let, a to vždy s mimořádnou zodpovědností a ohledem na bezpečnost všech účastníků pobytu. 

Vaše děti bychom nikdy nevystavili nebezpeční či jakémukoli negativnímu vlivu.


V Ostravě dne 07.03. 2022

KOVOTOUR PLUS s.r.o.