Hotel Sylvia - Dotované pobyty 50+

Vybavenost

WiFi připojeníTelevizeVenkovní bazénKlimatizace
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní informace

Poloha

hotel se nachází na východním pobřeží ostrova Thassos, v letovisku Kinira cca 50 m od pláže a nedaleko vyhlášené pláže Golden Beach. Autobusová zastávka je vzdálena 50 m od hotelu.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky, vlastní soc. zařízení, minibar, fén, SAT TV, balkon, možnost dětské postýlky zdarma (na vyžádání), za poplatek klimatizace.

Stravování

2015: polopenze nebo plná penze (podle zvoleného termínu). Plná penze - rozšířené kontinentální snídaně, oběd, servírované večeře formou menu. Polopenze - rozšířené kontinentální snídaně a servírované večeře formou menu.
2016: polopenze - rozšířené kontinentální snídaně a servírované večeře formou menu.

Pláž

oblázkovo-písečná pláž se nachází cca 50 m od hotelu (možno použít lehátka od bazénu).

Sport a zábava

bazén, bar, blízkost taveren, restaurací a písečných pláží v oblasti Paradise Beach a Golden Beach.

Cena za osobu zahrnuje

2015: 10/11x ubytování, 10/11x polopenzi nebo plnou penzi podle zvoleného termínu, letenku, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní poplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.
2016: 10/11x ubytování, 10/11x polopenzi, letenku, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +9 990 Kč/pobyt. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Kinira

O letovisku

Poklidné rekreační středisko Kinira vyniká překrásnou krajinou a bohatou historií spojenou především s těžbou zlata. Byly zde nalezeny mnohé památky dávných věků. Nebude-li Vám stačit dlouhá pláž pokryta pískem zlatavého odstínu, okolí nabízí mnoho typů na pěší výlety.

Thassos

Mapa destinace

Popis destinace

Thassos je nejsevernějším ostrovem Egejského moře, který se nachází mezi Dardanelami a Chalkidiki. Od řecké pevniny je vzdálen pouhých 8 km. Je to ostrov mytických sirén, které svým krásným zpěvem lákaly plavce do zkázy a tím způsobily ztroskotání mnoha lodí. Je považován za nejzelenější ostrov Řecka. Ostrov Thassos Vám nabídne vše, co od příjemně strávené dovolené očekáváte - 100 km dlouhé pobřeží s překrásnými písečnými plážemi, průzračně čistou vodou, romantickými zátokami, bujnou vegetací a početnými horskými vesničkami. Na své si přijdou i milovníci kultury, kteří zde najdou četné archeologické památky. Milovníci turistiky mohou navštívit nejvyšší horu Ypsario (1208 m), ze které je překrásný výhled na celý ostrov Thassos. Letoviska nabízejí restaurace, kavárny, diskotéky i místní folklor. Doporučujeme ochutnat místní speciality v některé z taveren a vyzkoušet thassoské víno, které bylo známé pro svou výbornou chuť již ve středověku. Co se suvenýrů týče - doporučujeme thassoský med a pálenku Ciporo.

Řecko

Mapa destinace

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

OKRUŽNÍ LODNÍ VÝLET KOLEM OSTROVA

lodní výlet
Celodenní romantický výlet kolem těch nejkrásnějších koutů ostrova Thassos. Zažijete spoustu zábavy, budeme společně rybařit, čas věnujeme také koupání a potápění na těch nejkrásnějších místech ostrova. Tou nejpodstatnější stránkou výletu je poznání ostrova z mořské perspektivy, sledování okolní flory a fauny, pozorování všech koutů a zákoutí ostrova, obdivování mohutných zelených hor a kopců společně s překrásnými plážemi. Po dobu výletu si pochutnáte na obědu. Vaším poledním menu mohou být Vámi ulovené rybičky, nebo také grilované maso, řecký salát, souvlaki, pečivo a nealko nápoj.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd, služby průvodce
Cena: 952 Kč

POZNÁVACÍ AUTOBUSOVÝ VÝLET ZA KRÁSAMI OSTROVA THASSOS

autokarový výlet
Po naší okružní jízdě klimatizovaným autokarem po obvodu ostrova Vás zavedeme na místa slavná, kulturně významná, architektonicky význačná a krásou oplývající. Navštívíte malebnou vesničku Panagia s nezapomenutelnou atmosférou, výrobnu olivového oleje a poté máte možnost oběda v oblasti Kinira. Také na Vás čeká koupání či možnost navštívení archeologických památek v Aliki. Poslední zastávkou je prohlídka ženského kláštera Archanděla Michaela, který se tyčí na vysokých útesech, odkud je překrásný výhled na pobřeží.
Cena zahrnuje: dpúravu, služby průvodce
Cena: 896 Kč

ŘECKÝ VEČER

autokarový výlet
Dovolte nám pozvat Vás na večer plný řecké kultury, tanců, písní, vůní, chutí a vína! Čeká na Vás živá folklórní hudba buzuki, spolu s vystoupením zkušených řeckých tanečníků. Za doprovodu klasické hudby se naučíte řecký tanec Sirtaki. Večer plný zábavy, uvolnění a folklóru prožijete v jedné z řeckých taveren ostrova. K večeři pro Vás bude přichystán bohatý bufet řeckých specialit a konzumace vína a nealko nápojů.
Cena zahrnuje: dopravu, konzumaci jídla a pití
Cena: 840 Kč

PLAVBA NA KANOI PO ŘECE NESTOS

výlet na kanoi
Řeka Nestos je jednou z nejdelších řek v Řecku. Ústí do Egejského moře naproti ostrovu Thassos. Delta řeky Nestos je jednou z největších chráněných přírodních rezervací v Řecku. Předtím než Nestos dosáhne své delty, protéká překrásnou soutěskou. Na jedné straně můžete obdivovat krásné skály šplhající až do výšky 1000 metrů nad mořem, na druhé potom táhnoucí se mělčiny s lužními lesy a překrásnou vegetací. Údolí řeky Nestos je domovem několika vzácných druhů zvířat a rostlin. Pokud chcete objevit tuto krásnou krajinu, 21 kilometrů dlouhá plavba po řece Vám to umožní. Samozřejmostí je doprovod zkušených vodáckých průvodců místní agentury.
Cena zahrnuje: plavbu, služby průvodce
Cena: 2044 Kč

KAVALA A PHILLIPI

autokarový výlet
Začneme den v nádherné Kavale, která postupně vzrůstá z přístavu, který ho obklopuje a poskytuje omračující pohled na Egejské moře. Kavala, je jedno z nejkrásnějších míst východní Makedonie se spousty trhy a malými krámky, které nabízejí nespočet různých věcí. Po obědě v Kavale následuje návštěva starověkého města Phillipi, jednozho z nejproslulejších archeologických nalezišť v severním Řecku. Město bylo postaveno ve 4. stol přnl. Phillipem Macedonským, otcem Alexandra Velikého. Největší slávu zažilo v římské a křesťanské éře, jak se sami přesvědčíte při návštěvě římského Forum, starodávného divadla, či raných křesťanských kostelů.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd, služby průvodce
Cena: 1400 Kč

JEEP SAFARI

výlet jeepem
Jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Vyjedeme si na výlet po prašných cestách do vnitrozemí, podíváme se do horských osad a až pod nejvyšší horu ostrova Ypsarion. Navštívíme také Kastro, jedno z nejkrásnějších horských vesniček. Cestou se můžeme občerstvit v horských krčmách a poté budeme pokračovat zalesněným údolím až k překrásným vodopádům, kde se mohou odvážlivci okoupat.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1792 Kč

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

DOPORUČUJEME z destinace: Thassos