Hotel Sylvia - Dotované pobyty 50+

Vybavenost

TelevizeKlimatizaceWiFi připojeníVenkovní bazén
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní Informace

Kinira

O letovisku

Poklidné rekreační středisko Kinira vyniká překrásnou krajinou a bohatou historií spojenou především s těžbou zlata. Byly zde nalezeny mnohé památky dávných věků. Nebude-li Vám stačit dlouhá pláž pokryta pískem zlatavého odstínu, okolí nabízí mnoho typů na pěší výlety.

Thassos

Mapa destinace

Popis destinace

Thassos je nejsevernějším ostrovem Egejského moře, který se nachází mezi Dardanelami a Chalkidiki. Od řecké pevniny je vzdálen pouhých 8 km. Je to ostrov mytických sirén, které svým krásným zpěvem lákaly plavce do zkázy a tím způsobily ztroskotání mnoha lodí. Je považován za nejzelenější ostrov Řecka. Ostrov Thassos Vám nabídne vše, co od příjemně strávené dovolené očekáváte - 100 km dlouhé pobřeží s překrásnými písečnými plážemi, průzračně čistou vodou, romantickými zátokami, bujnou vegetací a početnými horskými vesničkami. Na své si přijdou i milovníci kultury, kteří zde najdou četné archeologické památky. Milovníci turistiky mohou navštívit nejvyšší horu Ypsario (1208 m), ze které je překrásný výhled na celý ostrov Thassos. Letoviska nabízejí restaurace, kavárny, diskotéky i místní folklor. Doporučujeme ochutnat místní speciality v některé z taveren a vyzkoušet thassoské víno, které bylo známé pro svou výbornou chuť již ve středověku. Co se suvenýrů týče - doporučujeme thassoský med a pálenku Ciporo.

Řecko

Mapa destinace

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

Poloha

hotel se nachází na východním pobřeží ostrova Thassos, v letovisku Kinira cca 50 m od pláže a nedaleko vyhlášené pláže Golden Beach. Autobusová zastávka je vzdálena 50 m od hotelu.

Vybavenost


recepce, restaurace, WiFi připojení, terasa, venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma), možnost posezení, prostorná zahrada.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až jedné přistýlky, vlastní soc. zařízení, minibar, fén, SAT TV, balkon, možnost dětské postýlky zdarma (na vyžádání), za poplatek klimatizace (4€/den)

Stravování

polopenze - rozšířené kontinentální snídaně a servírované večeře formou menu

Pláž

oblázkovo-písečná pláž se nachází cca 50 m od hotelu (možno použít lehátka od bazénu).

Sport a zábava

bazén, bar, blízkost taveren, restaurací a písečných pláží v oblasti Paradise Beach a Golden Beach (8km)

Cena za osobu zahrnuje

2015: 10/11x ubytování, 10/11x polopenzi nebo plnou penzi podle zvoleného termínu, letenku, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní poplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.
2016: 10/11x ubytování, 10/11x polopenzi, letenku, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +9 990 Kč/pobyt. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

PLAVBA LODÍ VICTORIA

lodní výlet
Celodenní romantický výlet kolem těch nejkrásnějších koutů ostrova Thassos. Zažijete spoustu zábavy, budeme společně rybařit, čas věnujeme také koupání a potápění na těch nejkrásnějších místech ostrova. Tou nejpodstatnější stránkou výletu je poznání ostrova z mořské perspektivy, sledování okolní flory a fauny, pozorování všech koutů a zákoutí ostrova, obdivování mohutných zelených hor a kopců společně s překrásnými plážemi. Po dobu výletu si pochutnáte na obědu. Vaším poledním menu mohou být Vámi ulovené rybičky, nebo také grilované maso, řecký salát, souvlaki, pečivo a nealko nápoj.
Cena zahrnuje: transfer do přístavu, plavbu lodí, oběd - grilované speciality, nealko nápoje
Cena: 980 Kč, 490 Kč/dítě

KLENOTY OSTROVA

autokarový výlet
Během okružní jízdy ostrovem klimatizovaným autobusem  Vás zavedeme na slavná, kulturně a architektonicky významná místa, která Vás ohromí svou krásnou a jedinečnou atmosférou. Navštívíte malebnou vesničku ve vnitrozemí Panagia, kde se nachází nejstarší kostel na celém ostrově, pokocháte se pohledem na tradiční domky v makedonsko-řeckém stylu, navštívíte místní výrobnu olivového oleje a uvidíte Pramen lásky, o němž legenda praví, že kdo se z pramene napije, najde svou věčnou lásku. Dále navštívíte Aliki, kde se nachází lomy bílého mramoru, pozůstatky antických klášterů a krásné pláže s křišťálově průzračnou vodou. Další zastávkou bude ženský klášter Archanděla Michaela, který se tyčí na vysokých útesech a je zde překrásný výhled na pobřeží. Nevynecháme ani hlavní město ostrova Limenas, kde se můžete projít podél starého přístavu či využít možnost nákupu tradičních suvenýrů.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 896 Kč, 448 Kč/dítě 

ŘECKÝ VEČER

autokarový výlet
Dovolte nám pozvat Vás na večer plný řecké kultury, tanců, písní, vůní, chutí a vína! Čeká na Vás živá folklórní hudba buzuki, spolu s vystoupením zkušených řeckých tanečníků. Řecký večer se odehrává v jednom z nejkrásnějších hotelů na západním pobřeží ostrova. Za doprovodu klasické hudby se naučíte řecký tanec Sirtaki. Co se jídla a pití týče - bude pro Vás přichystán bohatý bufet řeckých specialit, v ceně jsou 2 nealkoholické či alkoholické nápoje.
Cena zahrnuje: dopravu, bohatou večeři formou bufetu, 2 nealkoholické či alkoholické nápoje
Cena: 896 Kč, 448 Kč/dítě

PLAVBA NA KANOI PO ŘECE NESTOS

výlet na kanoi
Řeka Nestos je jednou z nejdelších řek v Řecku. Ústí do Egejského moře naproti ostrovu Thassos. Delta této řeky patří mezi největší a nejvýznamnější chráněné přírodní rezervace v Řecku.  Při plavbě na kanoi proplujete překrásnou soutěskou, kde na jedné straně můžete obdivovat skály šplhající až do výšky 1000 m n. m., na druhé poté uvidíte táhnoucí se mělčiny s lužními lesy a překrásnou vegetací. Údolí řeky Nestos je domovem několika vzácných druhů zvířat a rostlin. Pokud chcete objevit tuto krásnou krajinu, 21 kilometrů dlouhá plavba po řece Vám to umožní. Samozřejmostí je doprovod zkušených vodáckých průvodců místní agentury.
Cena zahrnuje: plavbu, služby průvodce
Cena: 2128 Kč, 1624 Kč/dítě

JEEP SAFARI

výlet jeepem
Máte rádi dobrodružství? Vydejte se s námi na celodenní výpravu jeepy do hornatého vnitrozemí ostrova! Jeepy se dopravíte na odlehlá místa do tradičních vesniček, kde se zachovala původní atmosféra. Cestou několikrát zastavíte, abyste se mohli pokochat dech beroucími výhledy na pobřeží. Podíváte se až pod samotnou nejvyšší horu ostrova Ypsarion, navštívíte jednu z nejkrásnějších osad Kastro, po cestě se můžete občerstvit v horské taverně. Závěrem se odvážlivci mohou osvěžit ve vodopádu, který je ukryt v zalesněném údolí.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: bude upřesněna na místě pobytu (dle počtu zájemců) 

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.
Chcete dostávat novinky?