Hotel Karteros - Dotované pobyty 50+

Vybavenost

TelevizeKlimatizaceWiFi připojeníVenkovní bazénSejf
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní informace

Slevy a výhody

SEZNAMOVACÍ TÝDNY
V týdnech 1.6. - 8.6. a 8.6. - 15.6. 2016 příplatek za neobsazené lůžko pouze 990 Kč/týden! Platí do vyprodání kapacit.

Poloha

rodinný hotel Karteros je situován v centrální části Kréty, 7 km východně od Heraklionu a pouhých 200 m od jedné z nejslavnějších krétských pláží – Amnisos. Nejbližší autobusová zastávka se nachází 100 m od hotelu. Od letiště je hotel vzdálen cca 4 km

Vybavenost

bazén, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, lobby bar, recepce, TV koutek, dětské minihřiště, stolní tenis, restaurace, fontána, billiárd, WiFi zdarma, výtah.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek s balkonem, klimatizace zdarma, lednička, fén, trezor, TV a rádio. Dětská postýlka zdarma (na vyžádání). Pro dokonalé odhlučnění mají všechny pokoje dvojitá okna.

Stravování

All Inclusive - snídaně (7:30–9:30), obědy (14:00–15:00) a večeře (19:30- 21:00) formou švédských stolů (řecká + mezinárodní kuchyně). Snack bar - sendviče, sladkosti, zákusky, sušenky, káva, čaj (11:00–19:00). Pivo, víno, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby (11:00–22:45).

Pláž

pouhých 200 metrů od hotelu se nachází slavná 3 km dlouhá písečná pláž Amnisos, kterou navštívil i bájný Odysseus při své cestě z Trojské války.

Sport a zábava

v okolí hotelu se nachází spousta obchůdků, taveren a barů. Dále také možnost zapůjčení auta či využití vodních sportů (za poplatek). Animační program v českém jazyce ZCELA ZDARMA.

Cena za osobu zahrnuje

7/14x ubytování, 7/14x All Inclusive, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +9 990 Kč/týden. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Kréta

Mapa destinace

Popis destinace

Kréta je největším a nejrozmanitějším řeckým ostrovem. Je jako stvořena pro odpočinek a její jedinečnost i půvab ocenili již antičtí bohové. Úžasné přírodní scenérie, tisíciletá historie, staré mythologické příběhy zanechávají v duši pocit maximální kompatibility. Kréta je kolébkou evropské civilizace. Ostrov je dodnes opředený mýty a tajemstvími dávné doby. Stačí jen vzpomenout na nejvyššího boha Dia, krásnou Evropu či odvážného These a milující Ariadnu. Z historických památek patří mezi nejznámější Minojské paláce Knossos, Gortys a Festos. Milovníky přírodních krás potěší nejdelší soutěska Evropy Samaria, překrásná planina Lasiti s krápníkovou jeskyní Dikti nebo proslulé pláže s narůžovělým korálovým pískem Elafonisi či kouzelná Laguna Balos. Výjimečně krásná je i pláž s palmovým hájem Vai. Díky členitým útesům s mnoha jeskyněmi a bohaté podmořské fauně i floře si zde na své přijdou i vyznavači potápění. Ke Krétě patří i malý ostrov Gavdos s velmi osobitým charakterem. Skalní útvar na Gavdos zvaný „Tripiti“ je nejjižnějším bodem nejenom Kréty, nýbrž i celé Evropy. Divoké pobřeží, křišťálově čisté moře, nádherné pláže lákají každoročně turisty z celého světa. Pestrobarevnost ostrova si podmaní každého. Úrodné planiny, bohaté mořské vody plně zásobují krétskou kuchyni, která je zdravá, lehká a velice chutná a je jedinečnou kombinací chutí a vůní. Olivy, fíky, jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu a sýrů k místním specialitám. Tzatziki, souvlaki, musaka, skopové či jehněčí maso připravené na grilu, dolmades a salát choriatiko získávají na chuti s jemnou pálenkou raki. Našince rozhodně potěší skvělé řecké pivo Mythos. Ve vnitrozemí Kréty a na jižním pobřeží stále ještě naleznete malebné tradiční vesničky. Kréťané jsou velmi hrdí,nezávislí a pohostinní lidé. Kréta je nazývána šestým světadílem a navštívíte-li tento ostrov, zamilujete si jej. Naplňte zde i Vy své představy o pohádkové dovolené...

Řecko

Mapa destinace

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

PLAVBA NA OSTROV SPINALONGA + Barbecue

autokarový, lodní výlet
Jeden z nejoblíbenějších výletů nás zavede na přilehlý ostrov Kalidonia-Spinalonga se stejnojmennou pevností z 16. století, postavenou v benátském stylu, jenž dominuje celému ostrovu a zabírá téměř celou jeho plochu. Tajemně zde působí stará turecká vesnice, jenž zde vyrostla v jejích zdech a v období 1903 – 1954 sloužila jako záchytná stanice pro malomocné z Kréty, od roku 1957 je však ostrov zcela neobydlený. Poté pokračujeme k ostrovu Kolokitha, kde pro Vás bude připraven oběd formou BBQ (v ceně výletu). Závěrečnou zastávkou je městečko Agios Nikolaos, považováno za nejhezčí na celém východním pobřeží kam se dopravíme autobusem. Městečko ve svahu nad zátokou Mirabello, známo svými plážemi, přístavem, a turistickými lákadly s bohatými možnostmi denní i noční zábavy. Vychutnejte si kávu v některé z místních kaváren podél břehů někdejšího sladkovodního jezera Vulismeni, kde se podle legendy koupala i bohyně Athéna.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd, služby průvodce
Cena: 1092 Kč

SOUTĚSKA SAMARIA - celodenní výlet

autokarový výlet
"Grand Canyon" Kréty, i tak se dá nazvat jedinečná soutěska Samaria. Projdete se nejdelší a snad i nejkrásnější soutěskou v Evropě. Začíná v samém srdci hor v nadmořské výšce 2352 m n. m. a sestupuje až do přímořského městečka Agia Roumeli. Přístupná je pouze v létě, kdy se z proudu řeky stává malý prostý potůček. Pokud bude mít štěstí, můžete spatřit i divokou krétskou kozu kri-kri.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1484 Kč

PALÁC KNOSSOS

autokarový výlet
Říká se, že kdo nenavštívil Knossos, nenavštívil Krétu. Největší palác minojské civilizace a zároveň místo, kde vznikla první evropská civilizace - tzv. Minojská kultura, leží necelé dva kilometry od hlavního města Heraklionu. Zhlédnete zde královský palác s jedinečně zdobenými komnatami, překrásné fresky, mramorová schodiště, trůnní sál desítky minojských amfor atd. Palác je ukryt na pahorku mezi olivovníky a dle mytologie byl sídlem krále Minoa, syna olympského boha Dia a krásné fénické princezny Evropy. Objevte i vy Minotaurův labyrint v Knossos.
Cena zahrnuje: dopravu, vstupné, služby průvodce
Cena: 1120 Kč

GRAMVOUSA - ZÁTOKA BALOS

lodní výlet
Celodenní lodní výlet na divukrásný a neobydlený, dříve pirátský ostrov Gramvousa, kde si můžete vyjít nahoru na benátskou pevnost s překrásným výhledem do okolí, nebo se vykoupat v tyrkysových vodách krétského moře. Ostrov patří k nejkrásnějším místům a průzračná voda, kde můžete pozorovat podmořský svět, je ideální místo pro šnorchlování a potápění. V laguně Balos zakotvili při líbánkách jachtu i princezna Diana s princem Charlesem. Přesvědčte se i Vy o kráse této civilizací nedotčené zátoky, která patří k nejfotografovanějším místům na Krétě.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1288 Kč - 1484 Kč

KRÉTSKÝ VEČER

autokarový výlet
Víno, tanec, hudba, zpěv...zavítejte s námi na tradiční krétskou veselici s romantickým západem slunce, konzumací vína, pro děti je připraven džus. Po celou dobu večera nám k tanci a poslechu hraje původní krétská hudba a tanečníci v typických krétských krojích předvádějí své jedinečné umění. Budete si moci vyzkoušet kruhové i řadové tance včetně světoznámého sirtaki, který proslavil A. Quinn ve filmu Řek Zorba.
Cena zahrnuje: dopravu, konzumaci vína
Cena: 1232 Kč - 1456 Kč 

AQUAPARK

autokarový výlet
Užijte si spousty legrace a zábavy v největším aquaparku na ostrově. Čeká na Vás 100 m dlouhá dráha, paralelní skluzavky, gigantické tobogány, triple twist, černá díra či adrenalinový "volný pád". Pro relaxaci je zde k dispozici bazén s vodním barem, líná řeka, jacuzzi a ostrůvek, na který se dostanete přes lanový most.
Cena zahrnuje: dopravu, vstupné, služby průvodce
Cena: 728 Kč

ELAFONISSI

autokarový výlet
Pojeďte s námi na jihozápad Kréty, na jednu z nejkrásnějších pláží Libyjského moře. Cesta povede skrz krétské vnitrozemí západní části ostrova, divokou horskou krajinou plnou přírodních krás a malebných starobylých vesniček. Projedeme nejstarším tunelem ostrova nad soutěskou Topolia ve skalách. Dále se přesuneme na jih k Libyjskému moři, na klášter Chrysoskalitissa, klášter Zlatého schodu, vystavěný v kykladském stylu. Na pláži Elasinissi je možné se opalovat na narůžovělém písku, koupat se v blankytně modré vodě, nebo se můžete také přebrodit mělkou lagunou na blízký stejnojmenný ostrůvek.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1540 Kč - 1820 Kč

CHRISSI ISLAND

lodní výlet
Nezapomenutelná plavba lodí do jednoho z nejjižnějších bodů Evropy - Zlatého ostrova, který je také zvaný "Oslí Ostrov. 16 km od Leraptera se nachází jedinečný cedrový les, obklopen dunami se zářivě bílým pískem a neuvěřitelným mořem, hrajícím všemi tropickými barvami. Doplavíme se na ostrov, kde strávíme několik hodin relaxováním či procházkou po nekonečných plážích. Tento úžasný ukrytý ráj zůstane ve vzpomínkách každého návštěvníka.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1400 Kč

SANTORINI

autokarový, lodní výlet
Celodenní kombinovaný výlet k vulkanickému ostrovu v souostroví Kyklad, který je světoznámý havně díky svým malebným obydlím a romantickým západem slunce. Z města Rethymnon poplujeme rychlolodí na ostrov snů a zamilovaných. Připlujeme do přístavu Athinios. Odtud budeme autobusy pokračovat po krásách tohoto sopečného ostrova. Navštívíme město Ia, proslavené nejkrásnějším výhledem na kalderu - potopený jícen sopky, dále pokračujeme do hlavního města ostrova Santorini - Firy. Město je proslavené hlavně díky všudypřítomným oslíkům, na jejichž hřbetě se můžete podívat až do přístavu, popř. se svézt kabinkovou lanovkou. Přesuneme se na pláž Perivolos s antracitově černým lávovým pískem.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 4200 Kč

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

DOPORUČUJEME z destinace: Kréta