Korfu na kole

Vybavenost

Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní Informace

Agios Georgios

O letovisku

Agios Georgios, v překladu Svatý Jiří, se vyznačuje zelenými olivovými a borovicovými háji, zlatavými plážemi a azurově modrým mořem. Rovněž ideální letovisko pro příznivce pěší turistiky, cyklistiky a milovníky přírody.

Korfu

Popis destinace

Korfu je smaragdový ostrov, který nabízí mnoho příležitostí jak pro aktivní, tak i pasivní odpočinek. Vyznavači pasivního odpočinku jistě nepohrdnou relaxací na písečných či oblázkových plážích, které se dlouhodobě pyšní svou čistotou. Pláže lemují téměř celé pobřeží, proto si zde přijdou na své i ti, kteří vyhledávají skutečný klid a soukromí. Krásné modré moře je doslova lákadlem pro milovníky vodních sportů  především windsurfingu, vodního lyžování apod. Korfu nabízí rovněž díky průzračnému moři skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Při procházkách tímto ostrovem se zajisté setkáte s nezaměnitelnou vůní eukalyptu, cypriše nebo myrty. Při toulkách ostrovem se Vám naskytne příležitost nahlédnout do života tamějších obyvatel, kteří žijí na ostrově tradičním způsobem a kteří se vyznačují přátelskou, pohostinnou a klidnou povahou. 

Řecko

Mapa destinace

Historie destinace

Řecko je právem nazýváno kolébkou civilizace. Před příchodem Řeků bylo centrem vyspělé egejské kultury. Později území osídlili Achájové, Aiolové, Ionové a Dórové. Vrchol řecké kultury nastal v pátém století před Kristem. Později Řecko ovládl Alexandr Veliký, Řím, Turkové. Až povstání v roce 1821-29 vedlo k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Za druhé světové války bylo Řecko okupováno Německem, v roce 1946 vypukla občanská válka v níž monarchistické síly porazily komunistické povstalce. V roce 1973 zrušila vojenský junta monarchii - král Konstantinos žije od té doby v exilu.

Popis

Na řeckém zeleném ostrově Korfu nalezneme velké množství zajímavých přírodních krás, pravoslavných kostelů a klášterů, úchvatné modré moře, nebetyčné hory a opuštěné pláže. Neexistuje lepší způsob, jak tohle všechno poznat, než ze sedla kola. Jednotlivé denní etapy jsou voleny tak, aby si užili jak pohodáři, tak i milovníci náročnějších tratí. Většina tras vede po asfaltkách, výjimečně po šotolině. V poledne bývá sraz s autobusem a občas lze cyklistiku vyměnit za odpočinek u moře. Délku denní etapy je možno volit od 30 do 60 km. V měsíci květnu celý ostrov rozkvétá a tak nám nabídne překrásné pohledy.

Program zájezdu:
22. 9. – seznamovací vyjížďka kolem nedalekého jezera Korrision , navštívíme jednu z nejlepších bio-taveren na ostrově s překrásným výhledem na jezero. Poté budeme pokračovat dál a zastavíme se na ochutnávku vína v jediné vinici v jižní části ostrova, poté se vykoupeme na pláži Chalikounas a následuje návrat na hotel.
Délka trasy 35 Km, Obtížnost: nenáročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

23. 9. – vyjížďka přes rybářské vesničky Bukarri a Petritti na nejjižnější cíp ostrova Asprokavos s nádherným výhledem na ostrov Paxos.
Délka trasy 50 Km, Obtížnost: středně náročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

24. 9. – Z horské vesničky Agii Deka krásným sjezdem do údolí Ropa, poté výjezd na „císařský trůn“ do hippies vesničky Pelekas a poté návštěva nádherné pláže v Ermonnes, návrat autobusem zpět, možnost návštěvy večerní Kerkyry.
Délka trasy 50 Km, Obtížnost: středně náročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

25.9. - Paleokastritsa, Angelokastro, Troumbetas. Cyklotrasa z Paleokastritsy: prohlídka kláštera, možnost lodního výletu (cca 10 EUR/os.). Přes Angelokastro: prohlídka zříceniny a dále po nádherné vyhlídkové trase přes sedlo Troumbetas a Sokraki do Barbati.

26.9. - Spartilas, Strinilas, Pandokratoras, Mys Drastis. Cyklotrasa na nejvyšší bod ostrova - Pantokrator (906 m) s velkolepým sjezdem k moři. Klasický řecký večer v jedné z nejlepších taveren na ostrově
Délka trasy 65 Km, Obtížnost: náročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

27.9. Lodní výlet na ostrov Paxos, volný den s koupáním, vyjížďky po okolí. Popřípadě túra za krásnými výhledy.

Poloha

Ubytování v hotelu Blue Sea: rodinný hotel s příjemnou zahradou se nachází v letovisku Agios Georgios Argirades v jihozápadní části ostrova Korfu, cca 30 km od hlavního města Kerkyra/Korfu. Hotel je vzdálen cca 100 m od pláže. Autobusová zastávka je vzdálena cca 150 m od hotelu, obchůdky se nacházejí cca 100 m od hotelu.

Vybavenost

recepce, restaurace, terasa s možností posezení, WiFi v okolí recepce zdarma, internetový koutek za poplatek; bazén (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma), pool bar. Součástí hotelu je dětský bazén a dětské hřiště s houpačkami.

Ubytování

V hotelu Blue Sea: dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek, vlastní soc. zařízení, TV, balkón nebo terasa. Individuálně ovládaná klimatizace za poplatek (6 €/den).

Stravování

polopenze, snídaně a večeře formou bufetu. Nápoje jsou podávány u snídaně, k večeři nápoje za poplatek.

Pláž

písečná pláž oceněná Modrou vlajkou (100 m) za kvalitu a čistotu moře a pláže, s pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek.

Sport a zábava

ANIMAČNÍ PROGRAM KLUBOVÉHO HOTELU, nabídka vodních sportů na pláži za poplatek.

Náš názor

oblíbený hotel, pláž s pozvolným vstupem do moře, doporučujeme klientům všech věkových kategorií i rodinám s dětmi.

Cena za osobu zahrnuje

leteckou přepravu, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, 7x nocleh v hotelu, 7x polopenzi, služby průvodce, mapy, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh - DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

příplatek za neobsazené lůžko +6 990 Kč/týden

PLAVBA NA OSTROVY PAXOS A ANTIPAXOS

lodní výlet
Celodenní výlet na nádherné Jónské ostrovy Paxos a Antipaxos Na palubě velké lodi pro cca 200 osob doplujeme do Gaios, hlavního města ostrova Paxos, který byl zvolen jedním z v dvaceti nejkrásnějších ostrovů světa. Po cestě loď zajíždí do dvou obrovských jeskyní, do které by se vešel snad i Titanik. Okolo desítky malých pláží a strmých útesů loď dopluje k ostrovu Antipaxos, kde budete mít možnost okoupat se v křišťálově čistém moři a zplavat si na nedalekou pláž s tím nejbělejším pískem. Příroda a přírodní krásy, které zde uvidíte, jsou nezapomenutelné a jedinečné.
Cena zahrnuje: dopravu lodí, služby průvodce
Cena: 1008 Kč (dítě 2-12 let 532 Kč )

VELKÝ OKRUH OSTROVEM

lodní výlet
Celodenní výlet za nejvýznamnějšími a nejkrásnějšími místy ostrova Korfu. První navštívíme Achilleon, palác císařovny Sisi (vstupné 5 € není v ceně zájezdu), po ochutnávce místního likéru v rodinné likérce, se přemístíme do Paleokastritse, zde je možná návštěva byzantského kláštera ze 17. stol, koupání na pláži nebo malý výlet loďkou. Přes vesničku Lakones se dostaneme do vesnice Makrades, kde stojí údajně 750 let starý olivovník. A v neposlední řadě následuje prohlídka hlavního města Korfu - Kerkyry. Poznejte krásy celého ostrova pohodlně jízdou v klimatizovaném autokaru a s profesionálním průvodcem.
Cena zahrnuje: dopravu lodí, služby průvodce
Cena: 952 Kč (dítě 2-12 let 476 Kč )

AQUALAND

autokarový výlet
Místní vodní svět je jeden z nejmodernějších v Evropě. Všechny tobogány a skluzavky jsou vyrobené stejnou společností, která konstruovala svěětoznámé parky jako je Universal studios a Disney. K nejzajímavějším atrakcím patří třetí největší vlnový bazén na světě, bláznivá řeka, černá díra, ve které dosahujete rychlost 60 km/h a nebo volný pád, kde padáte rychlostí 80 km/hod. Pro menší návštěvníky je připraveno dobrodružství Karibksého piráta a vodní hrad.
Cena zahrnuje: doprava autokarem, služby průvodce
Cena: 1064 Kč (děti do 12 let 700 Kč)

PLAVBA NA ŘECKOU PEVNINU A K MODRÉ LAGUNĚ

lodní výlet
Hodinová plavba klasickou rybářskou lodí Kaiki s řeckou muzikou k ohromné jeskyni v Mortouse, do které loď pomalu vpluje. Dalším místem, které navštívíme je stará rybářská vesnička na pevnině, Sivota. Možnost nákupů a procházce po pláži. V modré laguně si skočíte do průzračné čisté vody přímo z lodi a vaše chuťové pohárky okusí klasickou řeckou kuchyni se sklenkou dobrého červeného vína.
Cena zahrnuje: dopravu lodí, služby průvodce
Cena z Messongi: 700 Kč (děti 2-12 let 420 Kč)
Cena z Agios George: 896 Kč (děti 2-12 let 476 Kč)

VÝLET DO ALBÁNIE

autokarový, lodní výlet
Celodenní výlet autobusem a trajektem. Z přístavu v Kerkyře se místním trajektem přesuneme do albánského přístavního města Svatá Saranda, kde máte dvě možnosti. Tou první je celodenní pobyt ve městě. Svatá Saranda je moderní město s obchody a velkou promenádou s oblázkovými plážemi, lemovanými palmami. Druhá možnost je výlet do 20 km vzdáleného Butrinti. V roce 1997 bylo toto město zahrnuto do světového dědictví UNESCO.
Cena zahrnuje: dopravu autokarem a lodí kromě přístavního poplatku, 1x stravu po dobu výletu, služby průvodce
Cena: 1120 Kč (děti 2-12 let 560 Kč), v ceně není zahrnut přístavní poplatek 280 Kč a výlet do Butrinti 644 Kč (děti 2-12 let 322 Kč)

NÁKUPY V KERKYŘE S LODÍ KALYPSO STAR

autokarový, lodní výlet
Půldenní výlet autobusem do hlavního města Kerkyry zahrnující hodinovou plavbu na palubě speciálně zkonstruované lodi Kalypso star s proskleným dnem. Objevíte podmořský svět iónského moře a zabavíte se na show cvičených lachtanů. Zbývající čas (3 hodiny) v Kerkyře můžete využít k procházkám úzkými starobylými uličkami postavenými v benátském stylu. Významné památky: Stará a Nová pevnost, ulice Liston, palác svatého Jiří a Michaela a kostel svatého Spyridona.
Cena zahrnuje: autokarovou, lodní dopravu, služby průvodce
Cena: 784 Kč (děti 2-12 let let 448 Kč)

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ NA KOLE - JEZERO KORISSION, PRASSOUDI NEBO ISSOS PLÁŽ

výlet na kole
Odjezd na kole od hotelu. Na jižní straně ostrova Korfu na Vás čeká nekonečně dlouhá a nádherná pláž se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou. Pláž, díky své poloze, na větrné straně je oblíbenou a vyhledávanou vyznavači adrenalinových sportů, jako je windsurfing a kitesurfing. Nedaleko se nachází mokřadla, známá jako jezero Korission.
Cena zahrnuje: služby průvodce
Cena: 700 Kč (děti 2-12 let 364 Kč)

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.

DOPORUČUJEME Z DESTINACE: Korfu

Chcete dostávat novinky?