Hotel Euroclub - Dotované pobyty 50+

Vybavenost

TelevizeSejfWiFi připojeníVnitřní bazénVenkovní bazén
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní Informace

Qawra

O letovisku

Rušné letovisko Qawra se nachází v severozápadní části ostrova Malta. Leží přímo u moře a poskytuje možnost koupání, vodních i jiných sportovních aktivit, krásnou přírodu a příležitost k nejrůznějším výletům. Středisko je protkáno řadou malých uliček, v nichž vždy naleznete dobrou restauraci, obchod se suvenýry či noční bar s diskotékou.

Malta

Popis destinace

Maltské souostroví leží ve Středozemním moři 95 km jižně od Sicílie. Tvoří jej obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino. Malta je svou rozlohou nejmenším státem Evropské unie. Sice maličká, za to nabízí vše, co je ke správné dovolené potřeba: teplo, sluníčko, bohatý kulturní život a nádherné písečné pláže. Hlavní přímořská letoviska se nacházejí na severu Malty. Malta má pláže pro každého od vyznavačů wind-surfingu až po ty, kteří chtějí jen tak lenošit na slunci. Malta je velice bohatá na historické památky. Tři z nich se nacházejí na listině kulturního dědictví UNESCO: hlavní město Valletta jako celek, megalitické chrámy na Maltě a Gozu a podzemní posvátný prostor Hypogeum. Pokud chcete něco typického a osvědčeného pozřít, pak objednejte zeleninovou polévku (minestra), králíka (fenek) a na závěr třeba koláč (pie) nebo sladší plněné kremrole (kannoli). Osvěžte se vínem (značka Verdala nezklame), pivem (cisk) nebo typickou limonádou Malty (kinnie). Jako aperitiv zkuste likér z medu, mandlí nebo opuncií. Nezapomeňte na místní sýry a vynikající olivy.

Historie destinace

Malta se může chlubit dějinami v trvání téměř 7 200 let. Po periodě megalitických chrámů se na ostrově vystřídali v 13. století př. n. l. Féničané, pak Kartágo, Řím, Byzanc, Arabové, Normani, vládci Aragonie a Kastilie. V roce 1530 Maltu získal křesťanský vojenský (Maltézský) řád Johanitů. V roce 1798 ji obsadil Napoleon, ale již o dva roky později padla do područí Britů, kteří ji postupně industrializovali a nechali jí určitou samostatnost. V roce 1964 byla na Maltě vyhlášena nezávislost a o deset let později se stala republikou.

Podnebí

Na Maltě panuje středomořské klima s malým výskytem srážek. Ačkoliv letní teploty šplhají na teploměru velmi vysoko, díky blízkosti moře a promyšlené architektuře, která nebrání proudění vzduchu, nemusíte pociťovat velké vedro.

Poloha

hotel po celkové rekonstrukci se nachází na severu ostrova poblíž centra města Qawra. V okolí najdete spoustu obchůdků, restaurací, barů a pláží. Jedná se o hotel městského typu, který je však výborně situován. Hotel může sloužit jako skvělá základna k výletům do různých částí ostrova, jelikož pouhých 100 m od hotelu se nachází autobusové nádraží. Od letiště je hotel vzdálen necelých 20 km.

Vybavenost

venkovní bazén, vnitřní vyhřívaný bazén, hotelový bar, internetový koutek, prádelna, non stop recepce, WiFi ve společných prostorách (zdarma), výtah.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek s balkonem, vlastní soc. zařízení, SAT TV, telefon, fén, stropní větrák. Lednička a trezor (za poplatek).

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou švédských stolů. Za příplatek možnost PLNÉ PENZE nebo ALL INCLUSIVE.

Pláž

pouhých 130 metrů od hotelu se nachází písečná pláž, které jsou na Maltě velice výjimečné. V blízkosti hotelu také najdete velké množství skalnatých pláží, které jsou však na Maltě přizpůsobeny pro turisty a vybaveny například žebříky pro bezpečný vstup do moře.

Sport a zábava

v okolí hotelu je k dispozici velké množství vodních sportů či možnost potápění (za poplatek). V blízkosti hotelu se nachází také slavné kasíno Oracle, kde si například můžete vyzkoušet živý poker, blackjack či ruletu.

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7x uvedená strava, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

Ekologickou daň 0,5 EUR/osoba/noc (max. 5 EUR/osoba/pobyt) pro osoby starší 18ti let - povinný příplatek na místě. Pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 590 Kč osoba nad 18 let, 390 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www. kovotour.cz).

Poznámka

příplatek za neobsazené lůžko/pokoj 1/1 +9 990 Kč/týden, příplatek za plnou penzi +1 990 Kč/týden, příplatek za all inclusive +4 490 Kč/týden. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

VALETTA

autokarový výlet
Půldenní výlet do hlavního města Valetty za objevením krásy a kouzla opevněného města postaveného rytíři v roce 1566. Řád Sv. Jana vládl nad ostrovy 268 let a zanechal unikátní kulturní dědictví, jehož je Valetta příkladem. Budete nadšeni z dech beroucího pohledu na záliv Grand Harbour z Horních Baracca zahrad. Nenecháme si ujít Katedrálu Sv. Jana s mistrovskými kousky slavného malíře Caravaggia, Vlámské gobelíny, církevní muzeum a ko-katedrálu s mramorem vykládanou podlahou, jež je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Projdeme ulicí Republiky k Paláci Velmistra a restaurovaného náměstí Sv. Jiří. Pro ucelenější přehled o Maltské historii se zde promítá krátký film zachycující Maltu od počátku. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1008 Kč (dítě 4-11,99 let 420 Kč )

OSTROV GOZO

lodní výlet
Krásný celodenní výlet začíná asi 20 min. plavbou k sesterskému ostrovu Malty - Gozo. Jakmile na Gozo vkročíte, zjistíte, že ačkoli jsou si ostrovy svou historií podobné, je Gozo jiné svou strukturou a vzhledem, má kopcovitou a zelenou krajinu. Neopomeneme úchvatnou vápencovou skalní bránu Azure Window v zálivu Dwejra, starobylou městskou citadelu či záliv Xlendi. Bude to pro Vás velkolepý kulturní zážitek také s volným časem k nákupům (Gozo je známé svými výrobky z vlny a ručně vyráběnou krajkou). V ceně výletu je zahrnut oběd.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd
Cena: 1568 Kč (dítě 4-11,99 let 588 Kč )

MDINA

autokarový výlet
Celodenní exkurze do centrální části Malty, jíž dominuje opevněné bývalé hlavní město Mdina. Úzké klikaté uličky sahající až do středověkých časů, impozantní bašta dominantní nádherné panorama na ostrov, to vše Mdina nabízí. Setkáme se zde s různými styly architektury včetně Normanských paláců a barokních budov. Toto tzv. tiché město je rovněž rájem pro filmaře. Opustíme Mdinu a Řeckou bránou se dostaneme do vedlejšího městečka Rabat, proslulého svými křesťanskými katakombami. Dále budeme pokračovat do vesničky Dingi, kde se Vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na maltské souostroví z Dingliho útesů. Po obědě navštívíme botanické zahrady Sv. Antonína ležící nedaleko prezidentského paláce, jež můžete obdivovat i zvenku. Následovat budeme do řemeslnické vesničky Ta Qali a zakončíme den pohledem na jednu z největších evropských kopulí - Mostský chrám. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1316 Kč (dítě 4-11,99 let 588 Kč )

DELFINÁRIUM

autokarový výlet
Děti i dospělí si jistě užijí návštěvu známého vodního parku, jemuž dominuje nejen delfínn show, ale také tuleni a exotičtí ptáci. Ideální typ na rodinný výlet.
Cena zahrnuje: dopravu, vstupné
Cena: 728 Kč (dítě 4-11,99 let 504 Kč )

MALTA POD HVĚZDAMI

autokarový výlet
Večerní výlet začíná ve městě Vittoriosa, jež je součástí legendárního trojměstí, odkud se nám naskytne pohled na záliv Grand Harbour a kouzelně osvětlené cesty. Provedeme Vás uličkami města a nábřežím, kde se poprvé usadili maltézští rytíři roku 1530. Budeme následovat k pevnostem Valetty, maltského hlavního města, a dále pak do bývalého hlavního města Mdina, situovaného v centru Malty. Vrcholem prohlídky je procházka krásně osvětleného nočního města, kde se jakoby zastavil čas. Z hradeb Mdiny uvidíte doslova jiskřit polovinu ostrova přímo před Vašima očima. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 700 Kč (dítě do 11,99 let zdarma)

TROJMĚSTÍ

autokarový, lodní výlet
Objevíme břeh zálivu Grand Harbour, jež je známý jako Trojměstí, tvořené městy Vittoriosa, Cospicua a Senglea, kde se poprvé usídlili maltézští rytíři roku 1530. Po projížďce městem Cospicua následuje procházka úzkými uličkami města Vittoriosa, protkaného historickými budovami, kde začínají maltské dějiny. Z nábřeží nasedneme na typickou loďku dghajsa k prohlídce pestrobarevných přístavních zátok. Z botanických zahrad Senglea, jež jsou na samém vrcholu poloostrova, si vychutnáme nezapomenutelný výhled na záliv Grand Harbour včetně působivé tvrzi Sant Angelo, kde velmistr Jean De La Valette vedl obranu ostrova během Velkého obležení roku 1565.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 784 Kč (dítě 4-11,99 let 392 Kč )

MALTSKÉ NOVOSTI

autokarový výlet
Unikátní příležitost k objevení historie a kultury ostrova z ptačí perspektivy zfilmované v 3D. Legendární Maltézský sokol Vás vezme na neobyčejný let časem. Vznášející se nad malebným výhledem, Vás přivede k objevení nejdůležitějších míst a období, jenž přeměnili toto souostroví v malý klenot. Objevte tento ostrov jako nikdo před Vámi a vyzkoušejte si pocit "nové generace" s efekty 5D kina. Poté se přemístíme do města Valetta, kde strávíme odpoledne v Maltském Národním Akváriu. Zde se nachází 26 nádrží s rybami Středozemního moře, běžně nalezenými v maltézských vodách, spolu s replikami historických artefaktů, jež byly nalezeny v mořích. Všechny nádrže jsou odborně tématizované k napodobení podvodního prostředí. Akvárium nabízí návštěvníkům i vodní tunel k přiblížení se podmořskému světu.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 868 Kč (dítě do 11,99 let 420 Kč)

PLAVBA

lodní výlet
Na této plavbě objevíte krásu dvou přírodních přístavů Vallety - Marsamxett a Grand Harbour, jež hrály životně důležitou roli v historii Malty. Již z lodě se Vám Valetta zobrazí v celé své majestátnosti a poskytne tak nejlepší příležitost k pořízení originálních fotografií. Po plavbě budeme mít čas na procházku hlavním nákupním střediskem a k relaxaci v jedné z mnoha příjemných kaváren.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 812 Kč (dítě 4-11,99 let 336 Kč )

VEČERNÍ GOZO

autokarový výlet
Ostrov Gozo trochu jinak. Při západu slunce si můžete vychutnat pohodu a přírodní krásy jednoho z Maltských ostrovů - Gozo. Výlet začíná návštěvou proslulých chrámů Ggantija. Tyto megality jsou unikátem a nesjtarší kamennou stavbou na světě, evidentně starší než pyramidy v Egyptě. Projdeme se kolem pevností chránících město, ze kterých můžeme obdivovat jemné odstíny zvlněné krajiny ostrova Gozo. Až se den bude chýlit ke konci, sejdeme nádhernými serpentinami do Dwejry, známé svou skalní bránou Azure Window, jež je ideálním místem k pozorování západu slunce za horizont. Večer můžeme zakončit večeří v jedné z útulných místních restaurací. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 1652 Kč (dítě do 11,99 let 784 Kč)

JINÁ MALTA

autokarový výlet
Velmi speciální výlet spojený s Maltským nejpřednějším aristokratickým palácem se čtyřista let starými vinnými sklepy, kde zrají prémiové vína Malty. Palác Parisio je často označován jako menší Versailles. Jeho spletité interiéry pojímají jemné fresky, velkolepé mramorové práce, zrcadlové stěny, či vzácné malby ve stylu tromp l'oeil (klamající oko). Krásné anglické zahrady, uznávané mezi nejlepšími v Evropě, odráží nádheru tohoto vlídného domu. Po hojnosti paláce nás do svých vinných sklepů uvítá jeden z předních maltských vinařů k exkurzi výroby a ochutnávky vína. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce
Cena: 980 Kč (dítě 4-11,99 let 476 Kč )

ZÁBAVNÝ PLAYMOBIL

autokarový výlet
Ideální výlet pro rodiny s dětmi, jež se nechtějí pouze opalovat na sluníčku. Navštívíme druhou největší továrnu na hračky vyrábějící světově známé produkty - stavebnice Playmobile. Po prohlídce jedinečných výrobních závodů, kde můžete vidět postup výroby hraček, máte možnost si se svými dětmi užít legraci v zábavném parku Playmobil Fun Park (vhodný pro děti od 3 let) a zároveň se občerstvit v místní kavárně.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce, vstupné
Cena: 728 Kč (dítě do 11,99 let 420 Kč)

CHRÁMY HAGAR QIM, VÁPENCOVÉ PAMÁTKY A TRHY

autokarový, lodní výlet
Celodenní exkurzi do jižní části ostrova zahájíme nahlédnutím do maltské historie. Vápencové kulturní dědictví představuje moderní lom, jež dokazuje jeden z nejpřednějších oborů Malty - těžbu a dekorace vápence. Budeme pokračovat návštěvou nejsložitějších a propracovaných chrámů Hagar Qim - maltské velkolepé naleziště, jež bylo objeveno poprvé v roce 1839. Tyto chrámy stojí na samotném vrcholu kopce, kde můžete obdivovat dech beroucí výhled na moře a ostrůvek Filfla. Další cesta vede do přístavu Wied iz-Zurrieq, kde je možné se nalodit a vydat k obdivování Blue Grotto - mořských jeskyní v azurovém moři (není zahrnuto v ceně výletu). Po obědě (zahrnutý v ceně) pojedeme rozmanitými hospodářskými pozemky a vinicemi až do idylické rybářské vesničky Marsaxlokk. Nábřeží je lemované maltskými čluny, zvané Luzzu, v tradičních barvách, jež přidávají ráz klidnému zálivu, kde se jednou vylodili turecké a francouzské jednotky během hrdinského období Malty. Čas bude rovněž věnován procházce po velmi dobře známých místních trzích, které se v této vesničce konají denně. Nakonec se podíváme do jeskyně Ghar Dalam kde je naleziště prvních obyvatelů ostrova. 
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce, oběd
Cena: 1484 Kč (dítě 4-11,99 let 588 Kč )

VESNICE PEPKA NÁMOŘNÍKA

autokarový výlet
Tato vesnička vznikla v roce 1980 jako hlavní kulisa pro film Pepek námořník, který se zde natáčel, v hlavní roli s Robinem Williamsem. Komplex slouží jako zábavné středisko a malé filmařské muzeum. Budete uvítáni Pepkem a jeho přáteli, kteří Vás budou bavit svými rozmanitými akcemi. Za pomocí animačního štábu se můžete také stát alespoň na jeden den filmovou hvězdou. Dalšími atrakcemi jsou např. Santovo město hraček, jízda na člunu, vodní trampolíny či se jen tak opalovat na molu. Pro děti je zde připravena řada představení a soutěží a v neposlední řadě největší dětský koutek na Maltě.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce, vstupné
Cena: 588 Kč (dítě do 11,99 let 280 Kč)

PEVNOST RINELLA

autokarový výlet
Prožijte historii ve tvrzi Rinella, jež je domovem "Armstronga" - na světě největší 100 tunové dělo. Živé představení historické události Viktoriánské posádky Vás zavede do konce 19. století. Máte možnost být svědky toho, jak monstrózní dělo funguje, jak byla tvrz bráněna, jak se komunikovalo s okolními pevnostmi, jak vojáci žili a mnoho jiného. Z kanónu si můžete také vystřelit.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce, představení
Cena: 560 Kč (dítě 4-11,99 let 336 Kč )

FESTIVALOVÝ VEČER


Malta je známá svými festivaly, zvané festa. Každá vesnice má svého patrona, jehož je festa oslavou. Oslavy se v sezóně pořádají téměř každý den, máte tak jedinečnou příležitost poznat život lidí žijících na Maltě, potkat se s nimi a společně oslavovat. Poslouchat hudbu, sledovat ohňostroj či průvod sochy patrona.
Cena zahrnuje: dopravu
Cena: 560 Kč (dítě do 11,99 let 224 Kč) 

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny. Tyto výlety si můžete zakoupit již v České republice u našich autorizovaných smluvních prodejců.


DOPORUČUJEME Z DESTINACE: Qawra

Chcete dostávat novinky?