Hotel Euroclub - Dotované pobyty 50+

Vybavenost

TelevizeWiFi připojeníVenkovní bazénSejfVnitřní bazén
Zobrazit

Mapa lokality

Termíny a ceny

 -

Základní informace

Poloha

hotel se nachází na severu ostrova poblíž centra města Qawra. V okolí najdete spoustu obchůdků, restaurací, barů a pláží. Jedná se o hotel městského typu, který je však výborně situován. Hotel může sloužit jako skvělá základna k výletům do různých částí ostrova, jelikož pouhých 100 m od hotelu se nachází autobusové nádraží. Od letiště je hotel vzdálen necelých 20 km.

Vybavenost

venkovní bazén, vnitřní vyhřívaný bazén, hotelový bar, internetový koutek, prádelna, non stop recepce, WiFi ve společných prostorách zdarma, výtah.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek, vlastní soc. zařízení, SAT TV, telefon, fén, balkon, stropní větrák. Lednička a sejf za poplatek.

Stravování

Polopenze - snídaně i večeře formou švédských stolů.

Pláž

pouhých 130 metrů od hotelu se nachází písečná pláž, které jsou na Maltě velice výjimečné. V blízkosti hotelu také najdete velké množství skalnatých pláží, které jsou však na Maltě přizpůsobeny pro turisty a vybaveny například žebříky pro bezpečný vstup do moře.

Sport a zábava

v okolí hotelu najdete velké množství motorizovaných či nemotorizovaných vodních sportů či možnosti potápění (za poplatek). V blízkosti hotelu se nachází také slavné kasíno Oracle, kde si například můžete vyzkoušet živý poker, blackjack či ruletu.

Cena za osobu zahrnuje

7x ubytování, 7x polopenze, výlet v destinaci, letenka, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový a emisní příplatek, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje

Ekologickou daň 0,5 EUR/osoba/noc (max. 5 EUR/osoba/pobyt) pro osoby starší 18ti let - povinný příplatek na místě. Pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let (bližší informace na www.kovotour.cz)

Poznámka

Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko +13 990 Kč/týden. Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Qawra

O letovisku

Rušné letovisko Qawra se nachází v severozápadní části ostrova Malta. Leží přímo u moře a poskytuje možnost koupání, vodních i jiných sportovních aktivit, krásnou přírodu a příležitost k nejrůznějším výletům. Středisko je protkáno řadou malých uliček, v nichž vždy naleznete dobrou restauraci, obchod se suvenýry či noční bar s diskotékou.

Malta

Popis destinace

Maltské souostroví leží ve Středozemním moři 95 km jižně od Sicílie. Tvoří jej obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino. Malta je svou rozlohou nejmenším státem Evropské unie. Sice maličká, za to nabízí vše, co je ke správné dovolené potřeba: teplo, sluníčko, bohatý kulturní život a nádherné písečné pláže. Hlavní přímořská letoviska se nacházejí na severu Malty. Malta má pláže pro každého od vyznavačů wind-surfingu až po ty, kteří chtějí jen tak lenošit na slunci. Malta je velice bohatá na historické památky. Tři z nich se nacházejí na listině kulturního dědictví UNESCO: hlavní město Valletta jako celek, megalitické chrámy na Maltě a Gozu a podzemní posvátný prostor Hypogeum. Pokud chcete něco typického a osvědčeného pozřít, pak objednejte zeleninovou polévku (minestra), králíka (fenek) a na závěr třeba koláč (pie) nebo sladší plněné kremrole (kannoli). Osvěžte se vínem (značka Verdala nezklame), pivem (cisk) nebo typickou limonádou Malty (kinnie). Jako aperitiv zkuste likér z medu, mandlí nebo opuncií. Nezapomeňte na místní sýry a vynikající olivy.

Historie destinace

Malta se může chlubit dějinami v trvání téměř 7 200 let. Po periodě megalitických chrámů se na ostrově vystřídali v 13. století př. n. l. Féničané, pak Kartágo, Řím, Byzanc, Arabové, Normani, vládci Aragonie a Kastilie. V roce 1530 Maltu získal křesťanský vojenský (Maltézský) řád Johanitů. V roce 1798 ji obsadil Napoleon, ale již o dva roky později padla do područí Britů, kteří ji postupně industrializovali a nechali jí určitou samostatnost. V roce 1964 byla na Maltě vyhlášena nezávislost a o deset let později se stala republikou.

Podnebí

Na Maltě panuje středomořské klima s malým výskytem srážek. Ačkoliv letní teploty šplhají na teploměru velmi vysoko, díky blízkosti moře a promyšlené architektuře, která nebrání proudění vzduchu, nemusíte pociťovat velké vedro.

DOPORUČUJEME z destinace: Qawra